Бакшиш опита да оскубе чужденец с космическа тарифа - 5 лева/км в Бургас
Таксиджията работел с две тарифи - една за Бургас и една за Слънчев бряг, активен сезон
Бургаски бакшиш се опита да смъкне две кожи от клиент, след като разбра, че мъжът е чужденец и следователно лесно може да бъде измамен. Оказа се обаче, че човекът е женен за бургазлийка - известния музикален педагог Елена Клеппе, живее в Бургас и добре знае какви са цените на таксиметровите услуги. Скандалният случай бе споделен от съпругата му в социалната мрежа.
"Този индивид е поискал на мъжа ми 19 лв от гарата до ъгъла на ул. "Калоян" и ул. "Раковска", виждайки,че е чужденец. Цените са били написани на прозорците. Когато мъжът ми обяснил,че живее в Бургас и знае тарифите на такситата, онзи му казал, че е от Слънчев Бряг и извадил от джоба си друга тарифа. Какво правим хора? Така ли сме гостоприемни?", възмущава се Елена Клеппе.
Тя разпространи и снимки на двете тарифи, които копърката използва според случая. Според тях колата се води на две фирми. Едната е ЕТ „Кесов-Б.Кесов” със собственик Георги Кесов. В нея цените са сходни с тези на останалите таксита в града - 1,20 лв/км, 1,80 лв - първоначална такса, 0,60 лв за 1 минута престой. Втората тарифа обаче буквално реже глави от кръста - 5 лв първоначална такса, 5 лв/км и 2 лева за 1 минута престой. /Така, ако те хване светофара до Новата поща, ще платиш 4-5 лева само, докато чашаш да светне зелено/. Това били актуалните цени за туристи в Слънчев бряг при активен сезон, обяснил таксиджията, без да навлиза в дребната подробност, че Бургас не е Слънчев бряг и активният сезон не продължава до средата на ноември.
Така, вместо 3 лева, бакшишът поискал от клиента си 19 лева и не представил касова бележка. Смаяният чужденец извадил последните си български пари – 10 лева и ги дал на копърката. В замяна бил обсипан с обиди и нецензурни квалификации.
По думите на други шофьори в този бранш, въпросният автомобил „Дачия” с регистрационен номер „А 3105 ММ” и друг път е опитвал да скубе клиентите си. "Това е една утайка от нашия бранш, дето лъже и краде всеки клиент. Но и много бой е изял, и много нощи е преспал в ареста. Надявам се да не оставите нещата само с писане във фейсбук", пише в един от коментарите.
„При наличието на две тарифни картончета, значи има два апарата в колата, единият абсолютно незаконен. Колата вероятно изобщо не е минала стандартизация”, пише друг.
Евростат: България е с най-ниска безработица в еврозоната през януари
Регионалният министър Бонева уволнена, защото отказала чистка във ВиК, АПИ, ДНСК и на АГКК?
Кога се слага солта при готвене и как това променя вкуса на храната
Сезонът в Банско под натиск заради отлив на туристи от Близкия изток
Откриха трупа на Галена 4 месеца след изчезването й
Втори служебен министър хвърли оставка - Ангелина Бонева си тръгна
Турция към Иран: Въздържайте се от действия, които биха могли да разширят обхвата на войната
Отлагат прощалната церемония за аятолах Хаменей
Хизбула нанесе удар по израелската аерокосмическа компания
Рокадите в МВР продължават: Смениха шефовете на ГДБОП, ГДНП, Жандармерията и СОБТ
Българският бизнес подкрепя категорично въвеждането на еврото
Правителството назначи Мария Недина за председател на две ключови комисии

https://www.facebook.com/ivan.kesov.1
Ако е този, не знам. Може би е той.
... Иначе си прав
Защо им дават възможност да карат на 3лв на км не знам. Ако ги вкарат в норма, няма да могат да плащат по 10000лв за да работят като такси и ще се регулира малко пазара. В Несебър и Сънито са най-наглите бакшиши в галактиката