×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • АПИ: 377 машини обработват републиканските пътища в районите със снеговалеж
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бивш депутат прави спа център от турски палат


Бивш депутат прави спа център от турски палат
Къщата е строена от неизвестен майстор за тогавашния градоначалник Кончашооглу бей, а след това става собственост на рода Парашкевови
08 Ноември 2019, Петък, 17:50 ч.

В къщата е живял последният бей на града, преди да се освободим от турско робство

Палатът на последния бей на Велико Търново Кончашооглу ще се превърне в спа център. Една от най-красивите старинни къщи във Велико Търново в момента се реставрира. Бейската къща, която е правена през далечната 1864 г., е една от емблемите на старата столица, пише borbabg.com.

В къщата е живял последният бей на града, преди да се освободим от турско робство. През последните няколко години сградата смени трима собственици, включително и бившия народен представител Димитър Йорданов, а сегашният й притежател е Борис Благоев, който има бизнес в САЩ. Къщата е една от най-красивите в региона. Строена е от неизвестен майстор за тогавашния градоначалник Кончашооглу бей, а след това става собственост на рода Парашкевови.

Сградата е паметник на културата, независимо че бе превърната в хотел и механа. Допреди години тя бе общинска собственост, но кметството я продаде на предприемача Стефан Енчев, който я прехвърля на Йорданов, който по това време бе действащ депутат. Йорданов реставрира имота и захвана бизнес, но кризата му попречи да го доразвие и в крайна сметка сградата бе продадена от съдебен изпълнител.

Неин собственик за 386 хил. лв. стана бившият футболист на „Етър“ Красимир Калчев, който пък я препродаде на сегашния й собственик. Той е започнал само преди месец и ще продължи до пролетта на 2020 г. Самата сграда остава непокътната, защото е защитена от закона.

Дворното място пред нея обаче е изкопано за изграждането на модерен спа център. Уникалната конструкция е проектирана така, че де факто покривът на зоната за релакс ще е основа на открита градина и двор, през който ще се влиза в Бейската къща. Подобно нещо досега не е правено в региона ни, коментират запознати.


В категории: Велико Търново


1
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Българската роза влезе във висшата парфюмерия Българската роза влезе във висшата парфюмерия 26/12/2025, Петък 20:45 0
Светлозария КИДЕРОВА Германия обмисля забрана на социалните мрежи за децата Германия обмисля забрана на социалните мрежи за децата 26/12/2025, Петък 19:52 0
Светлозария КИДЕРОВА Опашки пред банкоматите, натъпкахме ги с левове Опашки пред банкоматите, натъпкахме ги с левове 26/12/2025, Петък 17:57 1
1
Коментара по темата
1.
амет дуван
08.11.2019 19:19:41
0
2
виски продават ли в тва мейхане
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Хороскоп за 27 декември: Вълшебен ден за Рибите, интуицията им е верен компас Хороскоп за 27 декември: Вълшебен ден за Рибите, интуицията им е верен компас Позитивна енергия и късмет изпълват деня – Вселената носи хармония, любов и нови възможности Българската роза влезе във висшата парфюмерия Българската роза влезе във висшата парфюмерия Създателят на "Дара“ е Типен Коже Кусо 40 см сняг наваля в Осоговската планина, хижите, пълни с туристи, са без ток 40 см сняг наваля в Осоговската планина, хижите, пълни с туристи, са без ток Решението е използване на агрегат, за който непрекъснато се качва гориво Забраняват сандалите в Община Пловдив, без боси пръсти вече Забраняват сандалите в Община Пловдив, без боси пръсти вече Общинските служители да се явяват в делово, поддържано и уважително облекло, залага Етичният кодекс Верижна катастрофа във Враца: Три коли и автобус се сблъскаха Верижна катастрофа във Враца: Три коли и автобус се сблъскаха Неспазването на дистанция причини верижната катастрофа в Враца, въпреки че няма пострадали Три пъти мъж остава без книжка заради фалшиво положителен тест за наркотици Три пъти мъж остава без книжка заради фалшиво положителен тест за наркотици Лабораторните изследвания показали, че полевият тест греши 2026 ще донесе повишения и доходи: 4 зодии сред фаворитите 2026 ще донесе повишения и доходи: 4 зодии сред фаворитите Ето кои са те  Щерката на легендарния наркодилър Паржо се забърка в нов екшън Щерката на легендарния наркодилър Паржо се забърка в нов екшън 35-годишната жена е държала у себе си дози кокаин, установили ченгетата и я вкарали зад решетките Опашки пред банкоматите, натъпкахме ги с левове Опашки пред банкоматите, натъпкахме ги с левове Някои с по-големи суми обикаляха по няколко банкомата, тъй като машините имат лимит за това колко можете да внесете Екшън в Поморие: Георги Дърлянов се опитал да избяга след смяна на гуми за 1000 лева Екшън в Поморие: Георги Дърлянов се опитал да избяга след смяна на гуми за 1000 лева От сервиза, чиито услуги е използвал поморийската ъндърграунд знаменитост, разказаха как се наложило да го преследват, за да им плати поне за материалите
Коледното чудо на Западния фронт: Как „Тиха нощ, свята нощ“ обедини враговете през 1914 г. Коледното чудо на Западния фронт: Как „Тиха нощ, свята нощ“ обедини враговете през 1914 г. Музиката и човечността надделяха над войната, войници играеха футбол и си разменяха подаръци в духа на Коледа Комикът Ръсел Бранд обвинен в изнасилване и сексуално насилие по нови две дела Комикът Ръсел Бранд обвинен в изнасилване и сексуално насилие по нови две дела Преди време Бранд заяви, че е бил „глупав и сексуално зависим“ в по-младите си години, но „никога не съм бил изнасилвач“ Шеф на завод раздаде 6-цифрени бонуси на 540 служители Шеф на завод раздаде 6-цифрени бонуси на 540 служители Това се случи след продажба на компанията Германия обмисля забрана на социалните мрежи за децата Германия обмисля забрана на социалните мрежи за децата Полицаи задържаха палестинец, облечен като Дядо Коледа Полицаи задържаха палестинец, облечен като Дядо Коледа Мъжът в костюма нападнал служител на реда Зеленски чака Тръмп във Флорида в неделя, готов е с точките от големия план Зеленски чака Тръмп във Флорида в неделя, готов е с точките от големия план Ще обсъдят Донбас и атомната електроцентрала в Запорожие Младите дами полудяха по него, той е от кралско семейство и е ерген Младите дами полудяха по него, той е от кралско семейство и е ерген Александър Чарлз Огилви влезе в светлината на прожекторите За първи път след COVID-19 СЗО издаде предупреждение заради MERS За първи път след COVID-19 СЗО издаде предупреждение заради MERS Регистрирани са и смъртни случаи вследствие на заболяването БГ мошеници наводниха ЕС с перфектни евро ментета БГ мошеници наводниха ЕС с перфектни евро ментета 45-годишен мъж е арестуван в Испания заради фалшиви банкноти от по 200 евро, произведени в България Докато украинци измират като мухи на фронта - ген. Залужни на воаяж на Карибите Докато украинци измират като мухи на фронта - ген. Залужни на воаяж на Карибите Ген. Валерий Залужни е на почивка в Доминиканската република заедно със съпругата си, докато неговите сънародници умират на фронта.
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Честита Коледа на мъртвите терористи Виц на деня Виц на деня -Жена, да знаеш, че не можеш да изградиш щастието си върху чуждото нещастие!
-Не съм ти пипала ракията, бе...
Виц на деня Виц на деня - Отиде ли някъде по празниците?
- Да.
- ?
- От L на XL
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Днес всички ми викат: дояж сърмите, изяж боба, но никой не казва „допий ракията“...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори