×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бургаски солисти представят Вокален концерт, посветен на Деня на хумора и сатирата
  • Обезопасяват срутената алея в Ахтопол
  • Западът се намесва в изборите в Унгария, смята Захарова
  • Предстои преизчисление на пенсиите на 355 000 работещи пенсионери
  • НОИ започва изплащането на пенсиите на 7 април, ще има и великденски добавки
  • Разби се руски военнотранспортен самолет "Ан-26", загинали са 29 души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Камено Жельо Вардунски след клетвата: Ще бъда конструктивен, но повече няма да правя компромиси


Кметът на Камено Жельо Вардунски след клетвата: Ще бъда конструктивен, но повече няма да правя компромиси
„Изборите свършиха, не може да се делим, продължаваме работа с пълна сила и ще държа всеки отговорен за задачите си”, зарече се Жельо Вардунски
08 Ноември 2019, Петък, 17:06 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимки: Авторът

За председател на ОбС Камено с 13 гласа отново бе избран Радослав Балтаджиев от ГЕРБ

Новоизбраният кмет на община Камено Жельо Вардунски, общинските съветници и кметовете на населени места положиха тържествено клетва и обещаха да работят за общото благо на населението през новия мандат 2019-2023 г.

На първото заседание на ОбС Камено емоционално обръщение направи областният управител на Бургас Вълчо Чолаков, които посъветва 17-те общински съветници да не забравят предизборните си обещания.

„За мен е чест да открия първата тържествена сесия на Общински съвет Камено за мандат 2019-2023 г. Изборите приключиха. От днес Вие ще сте хората, които през следващите четири години ще вземат решения от името на жителите на община Камено. Нека тези решения бъдат изпълнени с мъдрост, със смелост, с мисъл за бъдещето. Не забравяйте своите предизборни програми и обещания. Нека те да бъдат Вашата настолна книга, която да ви води в работата. Заложете на повече идеи и по-малко противопоставяния. Търсете разбирателството, търсете пътя – балансирания и правилния, за да имат в утрешния ден жителите на общината по-добри условия за живот, по-добра инфраструктура, повече детски площадки, повече спортни съоръжения, модерни детски градини и училища, работни места и уютни пенсионерски клубове. Помнете, че от днешните Ви дела зависи дали децата ви утре ще изберат да останат да живеят и да работят в Камено. Водете се от писаните закони, но следвайте и законите на сърцето, на морала и на етиката. Бъдете достъпни, човечни и открити. В годините съм доказал, че в лицето на Областна администрация и в мое лице жителите на Камено са един приятел. Така ще бъде и за напред”, каза пред пълната зала в местното читалище областният управител на област Бургас Вълчо Чолаков.

Областният управител Вълчо Чолаков връчи ключа на града на Жельо Вардунски за втори мандат

Кметът на Камено бе преизбран за градоначалник с близо 70% от гласовете на избирателите на първия тур на изборите. ГЕРБ получиха 10 общински съветници, БСП - 4, ДПС - 1 и СДС - 2.

„Благодаря на всички, които показаха и доказаха, че през изминалите 4 години са видели в мое лице човек, който мисли за тази община и който работи успешно за нея. Благодаря им, че гласуваха за мен. Изборите свършиха и няма как да се делим, всички живеем в нея и съответно щом сте ми гласували доверието аз да бъда ръководител, с помощта на общинските съветници и кметовете, ще работим за цялото население. Винаги съм бил с хората и съм се вслушвал в техните проблеми. Да, допускал съм и някои слабости в предишния си мандат, но когато работиш за благото на хората е нужно бюрокрацията да бъде премахната. Ще държа отговорност от всеки. В общинския съвет има стари лица, но и много нови. Обещавам да работим в позитивност, с хъс и разбирателство. За тази цел аз ще настоявам съветниците да си вършат качествено и работата и предупреждавам, че компромиси няма да правя. Този път няма да си затварям очите за грешки и забавяния на изпълнение на задачи. Ще бъда конструктивен кмет, кмет на цялото население и ще продължа темповете на предишния мандат, и ще направя всичко, за да се гордеят жителите на Камено”, посочи в тържественото си слово Жельо Вардунски.

През изминалите години той доказа, че Общината може да работи успешно с местния бизнес. Множество празници и събития бяха осъществени именно чрез финансовата подкрепа на компаниите в региона и благодарение на разбирателството, което Вардунски поддържа с бизнеса. Дневният ред на първата сесия за новия мандат 2019-2023 г. продължи избора на председател на ОбС.

Издигнати бяха две кандидатури – на Радослав Балтаджиев от ГЕРБ и Николай Петров от СДС, който обаче си направи отвод. С 13 гласа бе избран досегашния председател Радослав Балтаджиев, който вече се е утвърдил като компетентен и отговорен човек, като човек, който може да обединява различията между общинските съветници и да потушава пламъците, които често възникват по време на сесии между тях.

Радослав Балтаджиев ще е председател на ОбС-Камено в мандат 2019-2023 г.

„Това доверие, което ми гласувате в момента, е голяма отговорност за мен. Благодаря ви, няма да ви разочаровам. Ще работим за обединението на ОбС и да нямаме разногласия. Ще бъдем в подкрепа на добрите инициативи от страна на кмета и на администрацията и ще работим още повече, за да се развива Камено”, каза Радослав Балтаджиев.

 




В категории: Камено


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
5
Коментара
Флагман.БГ Внезапно почина Радо Внезапно почина Радо 01/04/2026, Сряда 12:24 0
Тервел ИЛИЕВ В Гърция днес очакват кошмарно време В Гърция днес очакват кошмарно време 01/04/2026, Сряда 11:21 0
5
Коментара по темата
5.
Янчо е голям пич
09.12.2019 17:55:21
1
1
Янчо е готов за депутат,много интелигентен и рутиниран. Има осанка за това.
4.
Бате Янчо
08.11.2019 18:23:49
16
24
Вратовръзката много късичка братле. Като на Фред Флинстоун. Ама в Полски извор може такава да е модата.
3.
Пурко
08.11.2019 18:23:27
1
49
Признавам си, не му вярвах много на Жельо .
Но след като даде пари за червения пенсионер ски клуб в Константиново, осигурява им дърва, е ,нямам думи. Кмет е на всички. Следващия път ще го изберат с 90 %. В това съм сигурен.
2.
2
08.11.2019 17:26:39
1
18
Браво Жельо, браво Вардунски.
1.
Браво Жельо
08.11.2019 17:10:56
1
19
Ама да знаеш, че със старите ..........., нов бардак няма да стане!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Съдийската колегия с декларация срещу Делян Пеевски - оказвал им натиск Съдийската колегия с декларация срещу Делян Пеевски - оказвал им натиск Става въпрос за нещастния пътен инцидент, при който загина ударен от ТИР д-р Цветан Костадинов, бивш кмет на Червен бряг, който предизвика гнева на лидера на ДПС 1400 души и инфлуенсърки се хванаха на 1-априлска патица за 100 000 евро 1400 души и инфлуенсърки се хванаха на 1-априлска патица за 100 000 евро Шегата бе организирана от двама влогъри. Правилата за участие: Да не мислиш В Лозенец се работи активно по ремонта на кметството и уличната мрежа, проектира се лодкостоянка В Лозенец се работи активно по ремонта на кметството и уличната мрежа, проектира се лодкостоянка Извършва се основен ремонт на сградата на кметство Лозенец, цялостно асфалтиране на няколко важни улици е селото Депутатите заседават извънредно дали да отменят договора с Украйна, подписан от служебния премиер (НА ЖИВО) Депутатите заседават извънредно дали да отменят договора с Украйна, подписан от служебния премиер (НА ЖИВО) Снощи президентът Илияна Йотова реагира остро, че дори не е била уведомена Кой заля центъра на Бургас с позорящи плакати на бизнесмен и лекар в разгара на предизборната кампания Кой заля центъра на Бургас с позорящи плакати на бизнесмен и лекар в разгара на предизборната кампания Източник на Флагман.бг смята, че този безобразен акт има само криминален, а не политически характер - поръчителят много бързо може да бъде разкрит В софийските заведения вече е по-скъпо от тези в Прага В софийските заведения вече е по-скъпо от тези в Прага От 2015 г. досега общата инфлация е около 43 процента, а поскъпването в сектора на заведенията стига почти 110 процента 18 години затвор е окончателната присъда за убийството на Илиян Илиев в Люлин 18 години затвор е окончателната присъда за убийството на Илиян Илиев в Люлин Върховният касационен съд остави в сила присъдата срещу Денис Ал Газзи за смъртта на 32-годишния мъж след нападение с нож - поради спор заради заря в квартала Случаите на морбили растат, огнища вече има в 6 населени места Случаите на морбили растат, огнища вече има в 6 населени места Инфекциозното отделение в Бяла Слатина работи над капацитет, а здравните власти засилват карантината и имунизационната кампания Левски откри траурен кът в памет на Боби Михайлов на стадион Георги Аспарухов Левски откри траурен кът в памет на Боби Михайлов на стадион Георги Аспарухов Клубът поставя книга за съболезнования в чест на легендарния вратар, а поклонението пред Борислав Михайлов ще бъде на 4 април БФС да чуе това: Италия и България плащат една и съща цена БФС да чуе това: Италия и България плащат една и съща цена Даваме ли си сметка, че образованието може да е и спортно, а неуки сме обречени цялостно
Внезапно почина Радо Внезапно почина Радо . Собственикът на популярната пицария “Пица Радо“ и комплекс “Апартаменти Радо“ си отиде внезапно, оставяйки празнота в сърцата на своите съграждани и многобройните гости на курорта Отвлякоха американска журналистка на свободна практика в Багдад Отвлякоха американска журналистка на свободна практика в Багдад Един от заподозрените е свързан с подкрепяна от Иран милиция, съобщават иракски и американски представители Вътрешният министър шикалкави за разследването по "Петрохан" Вътрешният министър шикалкави за разследването по "Петрохан" Относно това какви снимки има в телефоните, аз не мога да ви кажа. Обърнете се към наблюдаващия прокурор, каза Емил Дечев В Гърция днес очакват кошмарно време В Гърция днес очакват кошмарно време Очакват се силен дъжд и гръмотевични бури в цялата страна днес, се прогнозира времето да бъде интензивно и продължително Танкер беше ударен от два снаряда край Катар лив Танкер беше ударен от два снаряда край Катар лив Пожарът на борда е овладян, няма данни за пострадали и разлив, а разследването за произхода на снарядите продължава Дарение за Киев: Правителството отпусна 17,3 млн. евро тихомълком Дарение за Киев: Правителството отпусна 17,3 млн. евро тихомълком 3 дни кабинетът "Гюров" кри решението си Кризата в Близкия изток удари Европа, ЕС готви спешни мерки заради високите цени Кризата в Близкия изток удари Европа, ЕС готви спешни мерки заради високите цени На извънредна среща министрите на енергетиката търсиха координирани решения срещу ценовия шок и несигурните доставки Тръмп към ЕС: Или купувайте петрола от САЩ, или си освободете Ормузкия проток Тръмп към ЕС: Или купувайте петрола от САЩ, или си освободете Ормузкия проток Имайте смелостта да отидете до пролива и просто да го вземете, каза той  Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани Пострадалата е открито с прободни рани,  по-късно е издъхнала в болница Служебният премиер Андрей Гюров се е разбрал със Зеленски да произвеждаме дронове, с които Украйна ще се бие с Русия Служебният премиер Андрей Гюров се е разбрал със Зеленски да произвеждаме дронове, с които Украйна ще се бие с Русия Ако по подписаното от Гюров споразумение, у нас започне производство на украински дронове, то ще влезе ли в противоречие с "Декларацията за неучастие на български въоръжени сили във военни действия на територията на Украйна", приета от 51-ото НС, риторично пита бившият председател на НС доц. Наталия Киселова
Костадин КОСТАДИНОВ, лидер на Възраждане Костадин КОСТАДИНОВ, лидер на Възраждане От днес радио "Отровна Европа" вече не работи Виц на деня Виц на деня - Защо се разведохте?
- Заради с*кса.
- Рядко ли го правехте?
- Често го правехме, но не заедно!
Виц на деня Виц на деня Дядо казва на внука си:
- Бързо се скрий, че идва учителят ти, а ти днес не отиде на училище!
Внукът:
- Ти се скрий, щото му казах, че си умрял...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що е то свестен мъж?
- Този, който дава жена си за пример на всичките си любовници!

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори