91-годишен мъж взима участие в състезание за плувци в Бургас
Зрителите на състезанието ще могат да се насладят на плувните умения на световния шампион за ветерани
Рекордните 217 плувци от 17 клуба от цялата страна ще спорят за купите и медалите в петото издание на "Мастърс Бургас 2019" за ветерани.
Турнирът, организиран от клуб "Черноморец" и с подкрепата на Община Бургас, за първи път ще се проведе на спортното бижу - плувен комплекс "Парк Арена ОЗК" на 9 и 10 ноември /събота и неделя/.
Официалното откриване е в събота от 15.00 часа, след което започват стартовете. В неделя турнирът продължава от 10.00 часа.
Домакините от "Черноморец" ще се представят с 37 плувци. За първа година ще се включи и новосъздаденият Клуб по водни спортове "Бургас Мастерс", който ще участва с четирима състезатели.
Плувците ветерани са разпределени в 14 групи. Първата е от 25 до 29 години, а последната е за над 90 години.
Зрителите в "Парк Арена ОЗК" ще могат да се насладят на плувните умения на световния шампион за ветерани от Южна Корея през август Тенчо Тенев. 91-годишният бургазлия е потвърдил своето участие.
За първи път резултатите на плувците ще бъдат отчетени с електронно измерване. Награждаването с купи и медали на състезателите в призовата тройка в отделните дисциплини и различните възрастови групи ще става веднага след техния финал. По една статуетка организаторите ще раздадат на всички 17 отбора участници. Предвидени са награди и за най-възрастните плувци при мъжете и жените.
България е №1 в ЕС по разходи за съдебната система
Радев за дефицита: Красноречива оценка за предишните правителства
Путин: Дядото на Зеленски се обръща в гроба
Какво не бива да правим по време на гръмотевична буря
Путин: Абсурд е Русия да нападне страните от НАТО
Убиха с нож звезда от „Топ Гън: Маверик“ и „Джуманджи“ пред дома му
Брокер задържан за измами с жилища "на зелено", прибрал около 200 000 евро
Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал
Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие
Грешка на ватмана е причинила челния удар на два трамвая в София
Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас
Тръмп: Некадърниците, които приспиват с песните си, да си стоят у дома
