Ердоган: Турция залови жената на Багдади в Сирия
Турската армия е хванала също сестрата на джихадисткия лидер
Турция е заловила съпругата на Абу Бакр ал-Багдади, заяви президентът Реджеп Тайип Ердоган в сряда, повече от седмица, след като бившият лидер на „Ислямска държава“ се самоуби по време на нападение на американските специални части, предаде Ройтерс.
„САЩ казаха, че Багдади се е самоубил в тунел. Те започнаха комуникационна кампания относно това“, каза Ердоган.
„Но сега обявявам за първи път: хванахме жената на Багдади, но не вдихнахме толкова шум като американците. Заловихме също неговата сестра и зет му в Сирия“, допълни турският президент в реч в университета в Анкара. Той не даде повече подробности.
По-рано тази седмица стана ясно, че турската армия е заловила сестрата на Багдади, нейния съпруг и снаха ѝ. Турция се надява да получи информация от тях за „Ислямска държава“.
Абу Бакр ал-Багдади доби известност през 2014 г. Тогава той обяви създаването на „халифат“ в райони от Ирак и Сирия. „Ислямска държава“ извърши много зверства, които доведоха до хиляди смъртни случаи.
На 27 октомври Доналд Тръмп обяви, че лидерът на джихадистката група е ликвидиран. Въпреки това експерти по сигурността предупредиха, че „Ислямска държава“ остава заплаха в Сирия и извън нея.
В същото време терористичната организация обяви, че има нов лидер - Аби Ибрахим ал-Хашими ал-Кураши.
Ужасът "Петрохан": Николай Златков и 15-годишният Алекс били епилирани в интимната област
Велосипедист нахлу в насрещното и почина след удар в кола
С 30 % поскъпнаха стоматологичните услуги
Рекорд в разходите: Държавната администрация поглъща над 10% от БВП
Директори на театри предупреждават за риск от затваряне заради недостиг на средства
Кремена Кунева: Спрете ги тия листи. Избийте се, за да се обградите с хора, които никога няма да ви кажат, че грешите
Балистична ракета към базата Инджирлик в Турция е прихваната от противовъздушната отбрана
Балканските държави търсят решения срещу рязкото поскъпване на горивата
Само 8 години затвор жена за имотна измама срещу самотна пенсионерка
Професор Рачев посочи голяма аномалия с времето и каза дали Баба Марта ще премине към изстъпления
Над 100 коли и 300 души на сборище за гонки, заваляха полицейски фишове
Прекрасно време над България на петък 13
