Пиян шофьор разби Дачията си в центъра на Бургас
55-годишният водач пийнал сериозно преди да седне зад волана, дрегерът отчел 1.99 промила
Пиян шофьор с Дачия разби колата си при самостоятелна катастрофа в центъра на Бургас и се озова в ареста. Инцидентът е станал около 20 ч. вчера на кръстовището между улиците „Сан Стефано“ и „Мария Луиза“ до бл. 6 в жк „Възраждане“. 55-годишният водач изгубил контрол над Дачията и по информация от свидетели се ударил край пътя, събаряйки предната броня на колата си. Полицията пристигнала след сигнал от граждани.
На място униформените моментално разбрали по поведението на водача, че той е пиян. Проверка с дрегер доказала съмненията им, след като апаратът отчел 1.99 промила. Почерпания водач отказал да даде кръвна проба.
Няколко часа по-късно в Средец – около 22:20 ч. - служители на Районното управление спрели за проверка Фолксваген Голф, който се движел подозрително по пътя. Поведението на 52-годишният водач бързо подбудило съмнения у униформените, че може би е пил и последвалата проверка с дрегер, без изненади, показала 1.58 промила.
Двамата провинили се шофьори пренощували в ареста. Книжките им са отнети, а по случаите са образувани бързи полицейски производства.
Кой е Владимир Янков - бизнесменът зад Загато, открит мъртъв в Банкя
Автобус проби мантинелата на "Цариградско шосе" в столицата, четирима са ранени
Дрегерът удари 5,35 промила: Иззеха буса на пиян шофьор във Велики Преслав
29-годишен се бори за живота си след падане с тротинетка в Пазарджик
БСП подкрепя Йотова за кандидат за президент
Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя
Кола излетя от пътя и се заби пред ресторанта на Лео Бианки
Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България
Разследват смъртта на бизнесмена Владимир Янков след пожар в Банкя
ДАНС предупреди: Шпионаж, саботажи и кибератаки заплашват България
Турция е най-евтина сред 7 любими дестинации, Франция води по цени
Цанко Цанков, един от посланиците на българския спорт, идва в Поморие за открити тренировки с деца
