НИМХ бие тревога: Гответе се за поройни наводнения
В следобедните и вечерни часове в четвъртък се очакват краткотрайни повишения в горните части от водосбора на река Струма
Днес и през следващите дни нивата на наблюдаваните реки в Западнобеломорския басейн ще останат без съществено изменение. Това показва справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
На 7 и 8 ноември, вследствие на валежи, се очакват краткотрайни повишения в горните части от водосбора на река Струма. Водните количества ще бъдат под праговете за внимание.
Поради дефицита на почвена влажност има ниска вероятност от възникване на поройни наводнения в следните райони: В следобедните и вечерни часове на 7 ноември - в горните части от водосбора на река Струма - по основната река и в притоците ѝ реките Конска, Арката, Треклянска, Драговищица, Соволянска Бистрица, Глогошка, и Новоселска.
От НИМХ дадоха и общи съвети при предупреждения за опасни метеорологични явления, които са достъпни в МетеоАларм.
Основни послания
Предупрежденията се дават в цвят, в зависимост едновременно от вероятността да се случи опасно явление и влиянието, което би могло да окаже то върху живота и дейността на хората. Всеки цвят има определено послание.
Какво да очакваме и какви действия да предприемем
В таблиците по-долу са посочени примери какъв вид поражения могат да се очакват при всеки вид опасно явление (дъжд, сняг, вятър и др.) и всяка степен на опасност (висока, средна и ниска). Тя дава също някои общи съвети, които биха помогнали да се намалят или ограничат въздействията. Имайте предвид, че и при време "без опасни явления" е възможно да има някакви минимални негативни последствия.

12-годишно момиче почина след бой с връстничка
Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция
Украйна спря добива на газ от газохранилищата
Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията
Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро
Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина
15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа
Това, което създаваме днес, носи добра карма за тези 3 зодии
Цените полудяха: Дори в планинските хижи удариха тавана
Кога преминаваме към лятното часово време през 2026 година
КЗП предвижда глоби до 25 хил. евро за нарушения при жалби за сметки за ток
