Топло време, идват ли валежи
Градуси до 26 днес, в четвъртък и петък ще превали, а през почивните дни може да има слаби превалявания
Ноемврийското лято продължава. Облачността в сряда ще е разкъсана, по-значителна в Северозападна България, където в ранния следобед е възможно слабо да превали. Ще е ветровито, особено в източната половина на страната, предаде NOVA.
Температурите в най-топлите часове ще са летни – със стойности между 21 и 26 градуса. Най-прохладно ще бъде в Северозападна България, а най-топло в централните и източните райони на Дунавската равнина.
В планините вятърът ще е още по-силен със скорост около 100 км/ч. Скоростта на поривите по северните склонове на планините ще надминава 50-60 км/ч. Максимална температура по високите части – около 10-11 градуса, в ниското до 18.
Около крайбрежието термометрите през деня ще показват стойности между 20 и 24 градуса, по-топло ще бъде на юг. Вълнението на морето ще е значително - с височина на вълните около и над 2 метра.
Зона с ниско атмосферно налягане определя времето на Балканите в следващите дни. Очакват се значителни валежи в югозападната част на полуострова. У нас времето ще е динамично, с високи дневни температури – около и над 20 градуса. Валежи се очакват в четвъртък и петък - в западната половина на страната. През почивните дни ще има по-значителна облачност, а слаби превалявания са възможни в областите на Западна и Южна България.
В сряда сутринта концентрацията на фини прахови частици е над нормата само в Пловдив. Заради динамиката в ниските атмосферни слоеве, в следващите дни няма условия за натрупване на замърсители във въздуха.
ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед
Румъния остава №1 по инфлация в ЕС
ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави
Бедстващ щъркел падна на Северния плаж край бар „Кариби“
Ще ви изненада за какво е създадена автомобилната жабка
Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури
Край на имотната еуфория: Сделките паднаха със 17%, но цените още растат
Макрон подписа закона за евтаназия във Франция
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
НАТО вдигна десетки самолети около Калининград, сред тях F-35 и машина за електронна война
Кметът на Найден Герово: Митко обирал Тодор Лапков поне три пъти, веднъж го ударил с дърво
БФВ наказа братя Братоеви след екшъна на корта в Бургас
