Слънчева есен ще ни радва утре, градусите до 25
В сряда и четвъртък времето в страната ще остане динамично
През нощта на места в планинските райони ще превали, но от запад облачността бързо ще се разкъсва и намалява, и до сутринта над по-голямата част от страната ще се изясни, предава dnes.bg
Вятърът ще е югозападен и ще отслабне. Минималните температури ще са от 5-6 градуса на места в западните райони, до 15-16 градуса - по морския бряг. Атмосферното налягане ще се повишава, но ще остане по-ниско от средното за месеца, според прогнозата на НИМХ-БАН.
Утре ще е слънчево и ще остане топло за сезона. Повече облаци ще има сутринта над източните райони. Вятърът ще се задържи от югозапад и ще е слаб, в планинските райони - до умерен. Максимални температури между 20 и 25 градуса.
Над Черноморието ще е предимно слънчево, с по-значителна облачност - в сутрешните часове. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максимални температури на въздуха - между 21 и 24 градуса. Температурата на морската вода е 17 градуса. Вълнението на морето преди обяд ще е 3 бала, след пладне ще отслабне, в повечето райони - до 2 бала.
Над планините ще е слънчево. Ще духа до умерен, по високите и открити части - и временно силен запад-северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра - около 18 градуса, на 2000 метра - около 11 градуса.
В сряда и четвъртък времето в страната ще остане динамично, с температури, значително по-високи от обичайните за първото десетдневие на ноември. Преносът на въздушни маси ще е от юг-югозапад. Ще бъде ветровито, особено в Източна България и в районите, разположени в близост до северните склонове на планините, където южният вятър ще се проявява и като фьон.
Ще има разкъсана, предимно висока и средна облачност, значителна над крайните северозападни райони, където е възможно да превали. Ще бъде с високи сутрешни температури, особено в Източна България - до 14-16 градуса, в Западна - между 6 и 11 градуса, а дневните - в по-голямата част от страната, над 20 градуса. (БТА)
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
11/07/2026, Събота 18:30
0
Ад на „Калотина“! Сърбите се спасиха с хитър ход, хиляди българи и чужденци са в капан на границата
11/07/2026, Събота 18:00
1
Ирония на съдбата: Млад шофьор се уплаши от камера за скорост, закова спирачки и обърна колата си по таван!
Тези симптоми издават опасната перфорация на червото, с която се бореше Бони Тайлър
Подводният свят на Черно море: Потънали кораби, рифове и рискове за начинаещите
Изкуството среща вкуса: Билет за постановката „Мръсното копеле“ в Бургас ви води на петзвездна вечеря под звездите
Мързеливи тиквички по турски: Гениалният летен хит, който заменя пицата и баницата
Слави Трифонов: Вместо един Румен Радев, получихме двама – единият за пред България, другият за ЕС
МВР спря гонки с коли, двама са арестувани
Решението за процес срещу обвинения в убийството на Чарли Кърк се отлага за септември
ООН: Май и юни са най-тежките месеци за цивилните в Украйна от началото на войната
Пиян софиянец с 1,59 промила се заби в ТИР край Симитли (СНИМКА)
