×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изборите ще се проведат в първата неделя след Великден - на 19 април.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вълчо Чолаков свика новия общински съвет в Несебър, ЦИК ще обсъжда случая с кмета в ареста


Вълчо Чолаков свика новия общински съвет в Несебър, ЦИК ще обсъжда случая с кмета в ареста
От ЦИК чакат писмото от областния управител, което е било изпратено тази сутрин
04 Ноември 2019, Понеделник, 17:18 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Областният управител е отправил питане до изборната комисия, оттам твърдят, че не са компетентни по темата

Централната избирателна комисия ще се занимае със странния случай в Несебър, при който новоизбраният стар кмет Николай Димитров е в ареста и не може да положи клетва, за да встъпи отново в длъжност.

Припомняме, че миналата седмица съдът одобри искането на спецпрокуратурата за постоянна мярка „задържане под стража”. Това важи и за двама новоизбрани общински съветници – Георги Георгиев и Петър Хрусафов, които също бяха оставени в ареста. Те и още двама са обвиняеми, че са участвали в купуване на гласове като организирана престъпна група.

Днес говорителят на ЦИК Александър Андреев отрече при тях да е постъпвало запитване по казуса от областния управител на Бургас Вълчо Чолаков. Последният смята, че трябва да се отговори на въпроси, свързани с безпрецедентния случай с Николай Димитров и неговото встъпване в длъжност.

На пресконференция след питане - налага ли се ЦИК да излиза с указания и въобще има ли запитване по казуса, Александър Андреев обясни: „В тази връзка в Централната избирателна комисия не е постъпвало запитване от областния управител или от когото и да било. Разбира се, ако то постъпи, ние ще го разгледаме. Аз в момента не би могъл да изразя становището, което ще се формира в ЦИК. Но така или иначе това е въпрос, който следва да бъде разгледан, прилагайки Закона за местното самоуправление и местната администрация. Той не следва като дейност от правомощията на Централната избирателна комисия или на Общинската избирателна комисия в Несебър. Независимо от това, при всички случаи, ако постъпи такова искане, ние ще го разгледаме и тогава вече бих могъл да изразя официалното становище на ЦИК. Но към момента, пак казвам, тъй като се появиха такива съобщения, че е изпратено, не – към момента поне не е докладвано в заседание и не е постъпили такова искане от областния управител.”

„Флагман” се свърза с областния управител на Бургас, който обясни, че е изпратил питане до ЦИК тази сутрин, но вероятно то още не е стигнало до изборната комисия или е в процес на обработка в деловодството там.

По повод твърдението, че ЦИК не са компетентни да се занимават с темата, поискахме информация какво точно е попитал Вълчо Чолаков.

„Има някои въпроси, по които са компетентни, но нека да ни отговорят и тогава ще ви кажа. Те са компетентни по Избирателния кодекс”, отговори лаконично Чолаков.

Междувременно стана ясно, че той вече е насрочил първо заседание на новоизбрания Общински съвет в Несебър. То ще е на 11 ноември в 14 ч. Тогава трябва да се закълнат новите съветници и кметове в общината.

Как ще се реши въпросът с арестанта Николай Димитров и кой ще изпълнява длъжността кмет на Несебър, не е съвсем ясно.Това, че общинските съветници Георгиев и Хрусафов са в ареста обаче, изглежда, няма да създаде юридически проблем, тъй като и без тях ще е налице кворум за провеждане на заседание на местния парламент. Двамата вероятно ще положат клетва в следващ момент.


В категории: Несебър


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Колко са работещите бедни в Европа Колко са работещите бедни в Европа 04/02/2026, Сряда 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия 04/02/2026, Сряда 19:20 5
11
Коментара по темата
11.
Аго
07.11.2019 06:41:51
0
3
Ага аго е примат малак долен алчен гад иска той да лиже гъз и да лапа шланга тлъст лапай аго тез пари лапай лапай от яд пукни че си малък вреден трол от злоба имаш зъбобол
10.
*********
06.11.2019 09:20:26
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
9.
Аго
05.11.2019 13:53:42
4
0
до 8-ми мишок
Връткай върху пожарникарски шланг,
и да избягаш - няма, няма как !
А след поръчкови протести,
бате Аро, ще ти го намести.
8.
Аго аго
05.11.2019 09:41:20
3
9
Злобно циганско човече лапай чурка и бегай на далече че.се пръскате от яд че от ареста ви би и за 4тия мандат аго аго тъп си за поет не ставаш спри
7.
Аго
05.11.2019 08:17:35
6
6
Ако си човек на Кмета,
знай - работи ти късмета.
Ако пък от Общината цицaш,
не ти трябва тото и шестица.
6.
До Гешев
05.11.2019 00:25:42
9
12
Списание "PregnancyDiary" "Според съдия Иванова няма конкретни данни и че Николай Димитров е извършвал координация и е ръководил престъпното сдружение, за което претендира прокуратурата." Но все пак той остава за постоянно в ареста. Мили приятели, можете да си направите изводите сами! Несебър е СИЛА!
5.
Гешев
05.11.2019 00:02:18
10
10
Ники развържи кесията...ти го можеш!!!
4.
МИГ
04.11.2019 20:23:57
4
4
РЕШЕНИЕ ,№ 178,Несебър, 02.11.2019.
Р Е Ш И :
I. Предвид гореизложените факти да се поиска становище от ЦИК с оглед правомощието й по чл. 57, ал. 1, т. 2 и т. 3 от ИК по следните въпроси:
Как следва да бъдат уведомени горепосочените лица за първото заседание на новоизбраният общински съвет – гр. Несебър?
Как следва да се тълкува евентуалното им неявяване на първото заседание на новоизбрания общински съвет при положение, че лицата не притежават възможността за свободно придвижване?

II. Да се окомплектова и изпрати писмо по случая до Централна избирателна комисия.
3.
*********
04.11.2019 19:00:27
2
18
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
2.
АЗ
04.11.2019 18:39:37
28
26
МРЪСНИ ГЕРБЕРАСТИИИ.......НИКОГА НЯМА ДА СЕ ДОКОПАТЕ ДО НЕСЕБЕР....ИЗРОДИ АЛЧНИ
1.
УНИКАЛНА ИСТОРИЯ !!!
04.11.2019 17:51:36
1
31
Това което може да се роди в този уникален град никъде другаде не може ! Винаги първи (е не винаги е за хвалене ) .Но първото място винаги е ТУК!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Парадокс с тока: Баби в селата го ползват само за осветление, но плащат все повече Парадокс с тока: Баби в селата го ползват само за осветление, но плащат все повече Топлят се и готвят на дърва, но вместо сметките да намаляват, куриозно се увеличават и то с много Опасна находка в Бургас: Военните обезвредиха граната, намерена в гараж Опасна находка в Бургас: Военните обезвредиха граната, намерена в гараж Силно корозираният боеприпас е втори подобен в града за дни Зловещите тайни в българския „Туин Пийкс”, маскирани с истории за секта и педофилия Зловещите тайни в българския „Туин Пийкс”, маскирани с истории за секта и педофилия Аналогията със сериала на Дейвид Линч с фразата „Совите не са това, което са“ направи Борислав Сарафов, но защо бяха убити юрист, счетоводител и компютърен спец? Андрей Янев поема Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ (ОБНОВЕНА) Андрей Янев поема Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ (ОБНОВЕНА) Георги Динев оставя следа, но не само като изключителен художник, а и като човек, който вдъхновява и обединява, каза кметът Димитър Николов Сандов подписва, Терзиев спонсорира: зелената частна армия в планината Сандов подписва, Терзиев спонсорира: зелената частна армия в планината Това е една история, която не започва с престъпление, а с политическо решение Катастрофа в Айтос остави ромската махала без ток Катастрофа в Айтос остави ромската махала без ток Лек автомобил с младо семейство се удари в електрически стълб на ул. „Славянска“ Баба Ванга: През 3005 г. Земята ще воюва с Марс Баба Ванга: През 3005 г. Земята ще воюва с Марс Някои прогнози са апокалиптични, други сюрреалистични, но всички имат обща характеристика - разпространяват се със скоростта на социалномрежов грип. Обявиха оранжев код в Бургаско за 5 февруари, чакат ни валежи и силен вятър Обявиха оранжев код в Бургаско за 5 февруари, чакат ни валежи и силен вятър Опасно време в цялата страна, в южните части на страната кодът е червен Изтъкнат биолог предлагал на Епщайн хормонални експерименти с деца Изтъкнат биолог предлагал на Епщайн хормонални експерименти с деца Робърт Трайвърс искал момченцата да стават по-женствени, а момиченцата – по- сексуализирани Ето защо, след изтеклите порно записи от Бургас, двата салона за епилация не е нужно да спират работа Ето защо, след изтеклите порно записи от Бургас, двата салона за епилация не е нужно да спират работа Прокуратурата не разследвала собствениците и персонала на "Тифани" и "Инфинити", защото нямала основание да ограничи услугата, само блокирала излъчването на видеата в порно сайтовете
Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Над 3000 души са евакуирани в Андалусия, затворени са училища и железопътни линии, а властите предупреждават за риск от тежки наводнения и свлачища Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Премиерът е под натиск на бунт в Лейбъристката партия и обвинения в прикритие Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Жената ипотекирала дома си, за да финансира фиктивен хуманитарен проект с мъж, представял се за престолонаследник на Дубай 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г..
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какво да ти сготвя за обед?
- Ами, не знам миличка, направи нещо вкусничко.
- Ти кво бе тъпанар такъв, пак ли ме обиждаш?
Виц на деня Виц на деня - Сашко, какъв искаш да станеш като порастнеш?
- Полицай.
- А ти, Иванчо?
- Бандит, за да можем пак да си играем заедно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не страдай от психично разстройство — наслаждавай му се
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори