×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поклонението пред актьора Иван Несторов, който си отиде на 17 януари, ще се състои днес от 12:30 ч. в столичния храм „Свети Седмочисленици".
  • Спипаха близо половин килограм наркотици при спецакция в Сливен
  • 23 години затвор за бившия премиер на Южна Корея заради опит за налагане на военно положение
  • Доживотен затвор за убиеца на бившия японски премиер Шиндзо Абе
  • Откриха над 210 000 къса цигари, укрити в мебели на „Капитан Андреево“
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мая Манолова на изключен микрофон: Ако все пак не сте разбрали, няма да правя партия


Мая Манолова на изключен микрофон: Ако все пак не сте разбрали, няма да правя партия
"Хора с различни политически убеждения изградиха, пуснаха мост помежду си, за да преборят едноличната власт. Не изгаряйте този мост, не го разрушавайте. Костваше ми страшно много."
04 Ноември 2019, Понеделник, 14:54 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Екипът й настоява за касиране на изборите в София, тя щяла да обяви бъдещите си планове публично, когато е "готова"

Мая Манолова отрече, че ще прави партия. Тя и нейният екип дадоха пресконференция в БТА-София, на която потвърдиха, че ще искат касиране на изборите за кмет на столицата.

Манолова бе призована от репортери да коментира бъдещия си проект.

Тя обаче отговори: „Когато съм готова с анализ на изборите, ще го представя. Когато съм готова да представя и бъдещите си планове, ще го направя публично. Това, което днес ще се огранича да кажа и за мен е най-важното, е, че на балотажа беше даден един изключително важен политически знак. И този политически знак е, че хора с различни политически убеждения изградиха, пуснаха мост помежду си, за да преборят едноличната власт. Не изгаряйте този мост, не го разрушавайте. Костваше ми страшно много. Той ще ви трябва в битката срещу едноличната власт.”

На въпрос на репортерка - това партия ли означава, Манолова отговори: „Мисля, че бях достатъчно ясна. Знакът, който дадоха българските избиратели на балотажа на тези избори...”

След поредно настояване - това означава ли партия, думата взе лидерът на формацията „Движение България на гражданите” Димитър Делчев, която подкрепяше Мая Манолова.

Той каза: „Очевидно, в момента този въпрос получи отговора, който трябваше да получи на този етап. Седмицата е дълга, месецът е дълъг, така че пак ще се виждаме. Ако няма повече въпроси, уважаеми колеги, благодарим и до нови срещи!”

Мая Манолова обаче взе думата и отговори, но на изключен микрофон: „Ако все пак не сте разбрали, да Ви кажа – не. Мисля, че за всички останали е ясно, но ако Вие не сте разбрали…”

Манолова обаче отказа да съобщи това на включен микрофон. 

Димитър Делчев обяви, че ще искат касиране на изборите заради куп нередности и нарушения в деня на вота.

След въпрос на „Флагман” – какво ще се случи, ако изборите бъдат касирани, Делчев отговори, че следва насрочване на нов вот. Нещо подобно се случи преди месеци в Истанбул. Разликата е, че там касираният вот бе спечелен от опозиционния кандидат. На повторните избори там победителят затвърди победата си много по-категорично за нещастие на президента на Турция Реджеп Ердоган.

Димитър Делчев констатира, че между първия и втория тур от изборните списъци мистериозно изчезнали около 101 хиляди избиратели.

Друга манипулация била свързана с екзиполовете в изборния ден, които на моменти давали преднина на Йорданка Фандъкова от 17%. Това демотивирало евентуалните гласоподаватели за Мая Манолова да отидат до урните. Според окончателните официални данни разликата между Фандъкова и Манолова е под 5%. 

Делчев припомни, че обявяването на резултати преди края на изборния ден е закононарушение. А това, че медиите, които са публикували тези данни, са били глобени, не решавало проблема.

Санкциите в размер на няколко хиляди лева били нищожни на фона на залога – милиардите, които се харчат от бюджета на софийска община.

От щаба на Манолова изредиха и още нередности.

Чували с изборните документи били отваряни за коригиране на протоколи преди предаването им в Общинската избирателна комисия (ОИК).

Наблюдателите в ОИК били „в клетка” и не се допускали да гледат как се нанасят резултатите от „Информационно обслужване”. Доводът бил, че служителите били изнервени и не трябвало да им се пречи.

Председателят на Инициативния комитет за издигането на Манолова за кмет – Никола Вапцаров, обясни, че бил наблюдател на избори в държави извън Евриопейския съюз като Украйна и Македония. Те обаче били на светлинни години пред нас по прозрачност.

Според Войслав Тодоров в някои протоколи се оставяли празни места от секционните комисии, които впоследствие били допопълвани преди внасянето на документите в ОИК. Данните били в категорична полза на Йорданка Фандъкова.

Циганските секции, както на първия тур, пак били пак категорично за Фандъкова – в съотношение 9 към 1. Това показвало купен и контролиран вот.

От щаба на Мая Манолова ще внесат иск в съда за касиране до края на седмицата, заяви Димитър Делчев.

Те ще настояват за преразглеждане на резултатите и за повторно преброяване. Дори и ако това преброяване обърне резултата в полза на Манолова, от щаба пак ще искат касиране и провеждане на нови избори, посочи Никола Вапцаров.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
6
Коментара
Мария АРНАУДОВА Важни решения прие ЕП за пътуващите със самолет Важни решения прие ЕП за пътуващите със самолет 21/01/2026, Сряда 14:35 1
Светлозария КИДЕРОВА Официално: Лена Бориславова е аут от листите на ПП-ДБ Официално: Лена Бориславова е аут от листите на ПП-ДБ 21/01/2026, Сряда 14:09 2
Емел МАХМУД В никакъв случай не пътувайте за Атина! В никакъв случай не пътувайте за Атина! 21/01/2026, Сряда 13:00 0
6
Коментара по темата
6.
Били говедото
04.11.2019 22:57:11
0
1
До 3 къв милф ве колега таз на пръс мирише кожата и тя е в категория GRANNY!?
5.
Кольо мастията
04.11.2019 22:49:51
1
1
Таз ко реве като болна коза загуби тва е фандъка не пуска фандък няква смотана учителка била ама на софия кур милото държи ще краде докато може браво на нея и тва от смотан учител.
4.
Я
04.11.2019 16:26:02
1
3
Мигленкуневото що така гледа, болен ли e, иска да спи ли, на лелята и мирише много ли?
3.
Мераклия
04.11.2019 16:00:36
8
8
Майче, страшен МИЛФ си, бих те челастрил денонощия наред, ама, бейби, не си за кметица! Излагаш се и ставаш смешна с тези твои думи! Касиране, бля бля. Що не си седя омбудсман, омбудсмая даже ти викаха... Ама пусто кметуване, ей! Всеки иска да папа от кокала!
2.
ннннн
04.11.2019 15:29:10
5
8
давай! избори до дупка! - разбирай докато спечелят нашите!! а ние балъците ще плащаме!
1.
Действай
04.11.2019 15:21:19
3
9
Как е това новина?
В смисъл има толкова по важни теми за Бургас и ниските заплати и за развитието и мафията а вие пишете за някакви тъпаци в София?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Важни решения прие ЕП за пътуващите със самолет Важни решения прие ЕП за пътуващите със самолет По-кратки закъснения, повече права и безплатен ръчен багаж Италианка отмъкнала бижута, бельо и козметика за над 4000 евро от магазин на летището в София Италианка отмъкнала бижута, бельо и козметика за над 4000 евро от магазин на летището в София Тя е обвинена в серия кражби от търговски обект на Терминал 2 Официално: Лена Бориславова е аут от листите на ПП-ДБ Официално: Лена Бориславова е аут от листите на ПП-ДБ Николай Денков заяви, че решението е лично нейно, а Даниел Лорер е изключен от формацията Опасна бактерия, устойчива на антибиотиците, се разпространява в болници в цялата страна Опасна бактерия, устойчива на антибиотиците, се разпространява в болници в цялата страна "Клебсиела пневмония" засяга най-често интензивните отделения и урологиите, алармират учени На кого разчита Радев извън най-близките си съветници в столицата? На кого разчита Радев извън най-близките си съветници в столицата? В Бургаска област има хора, готови да се включат в проекта му, но няма кой да ги строи, така изглежда и във Варна Кметът  Николай Димитров: В Несебър се спазват традициите, които ни свързват с родовата памет и култура Кметът  Николай Димитров: В Несебър се спазват традициите, които ни свързват с родовата памет и култура Весел Бабинден в града на ЮНЕСКО Kaufland България е работодател №1 в ритейла Kaufland България е работодател №1 в ритейла Компанията постигна най-високия до момента общ резултат от 96,29% в сертифицирането си като Top Employer Основният ремонт на Дунав мост при Русе продължава без спиране на движението Основният ремонт на Дунав мост при Русе продължава без спиране на движението Премахнати са бордюри и стоманени плочи, работи се в участък от 320 метра в посока България   Увеличение на фалитите в края на 2025 г.: Най-зле е в търговията Увеличение на фалитите в края на 2025 г.: Най-зле е в търговията Данните на НСИ показват рязък скок на процедурите по несъстоятелност през четвъртото тримесечие, въпреки ръста на новорегистрираните фирми България е сред държавите с най-нисък корпоративен данък в Европа и света България е сред държавите с най-нисък корпоративен данък в Европа и света Картата на Tax Foundation Europe показва, че страната ни е под средното ниво за ЕС и ОИСР, докато Малта, Германия и Италия облагат бизнеса значително по-високо
С нова звезда на Алеята на славата в Холивуд бе почетена актриса от "Тетрадката" С нова звезда на Алеята на славата в Холивуд бе почетена актриса от "Тетрадката" По време на церемонията Рейчъл Макадамс отдаде почит на Даян Кийтън с трогателна реч на Алеята на славата Съюзниците на САЩ оспорват Гренландия в Давос преди обръщението на Тръмп Съюзниците на САЩ оспорват Гренландия в Давос преди обръщението на Тръмп Канадският премиер: Международната общност е „в разгара на разрив“, а не в преход Сабаленка се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия Сабаленка се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия Шампионката в турнира през 2023 и 2024 година надделя над китайската квалификантка Чжуосюан Баи  Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика На Световния икономически форум американският президент настоя за влияние над острова, а ЕС отвърна с твърда защита на датския суверенитет Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Български земеделци и пчелари са сред стотиците протестиращи в Страсбург, които предупреждават, че търговското споразумение със страните от Южна Америка ще унищожи европейското производство Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Астронавти от МКС заснеха необичайно ярки северни сияния и учени предупреждават за повишена геомагнитна активност Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Остра размяна на реплики в X между Мъск и Майкъл О'Лиъри постави под въпрос бъдещето на авиокомпанията Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Президентът на САЩ възнамерява да наложи 200-процентни мита върху френско вино и шампанско Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Звездите насърчават честността, интуицията и личната трансформация за всички зодии Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Маестрото на стила почина на 93 години в дома си в Рим, оставяйки след себе си наследство, което ще вдъхновява поколения дизайнери
Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия По принцип Гренландия не е естествена част от Дания, нали? Виц на деня Виц на деня Пациент отива на доктор:
- Какво искате да ви предпиша?
- Два етажа от къщата, ако може...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, какво би искала за 14 февруари?
- Не се сещам.
- А какво ти харесва?
- Съседът от горния етаж.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако имаш пистолет можеш да обереш банка, но ако имаш банка можеш да обереш всички.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори