×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Червен код за проливни дъждове в Босна и Херцеговина
  • Поклонението пред писателя Калин Терзийски ще бъде на днес от 13,30 часа в Ритуалната зала на Централните софийски гробища
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Прокуратурата подхваща ромския тартор Борис от Равадиново за език на омразата


Прокуратурата подхваща ромския тартор Борис от Равадиново за език на омразата
Ако прокуратурата и съдът приложат цялата строгост на закона срещу Борис Янев(вляво) той ще си изпати сериозно за думите: "Българите са сган!"
04 Ноември 2019, Понеделник, 13:56 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Държавното обвинение се самосезира и започна проверка

Ромският тартор Борис, известен и с циганското си име Кирил, е подхванат от Районна прокуратура-Бургас за използване на език на омразата, научи Флагман.бг.

Преписката е образувана преди няколко часа. Държавното обвинение се е самосезирало по случая и предстои да привика Борис-Кирил на разпит, за да обясни какво точно е имал предвид с думите: „Българите са сган!“,казани по време на събрание в созополското село Равадиново.

Юристи обясниха пред Флагман.бг, че Борис Янев нарушава чл.162, ал.1 от Наказателния кодекс – подбужда към дискриминация и използва език на омразата. Наказанието е лишаване от свобода от една до четири години и глоба от пет до десет хиляди лева.

Ром от Равадиново на предизборно събрание: „Българите са сган!“

Припомняме, че на предизборен митинг в Равадиново Борис-Кирил обяви: „Българите, говоря за българите, те са сган, ще извиняваш, че казвам сган, която мисли за другите само как крадат. Говоря истински думи! Те не крадат, онези, които крадат дават на нас! Ние ромите сме добре. Помислете кой е добре? 5 години общината ни гледа децата! Тези пет години ги сметни в пари, ние имаме повече деца, това си едно 20 хил.лева за едно семейство. Тези 20 хил.лева трябва да ги дадеш на някого, трябва да ги изкараш, а ние с тези пари направихме вижте какви къщи, вижте какво нещо. Някой да е дошъл да ви пита: „Ти що си го построил това нещо? Откъде са парите за това нещо?“. Не е дошъл, но ще дойде! Гледайте себе си, а не оправяйте хората. Ако искаме утре да имате сватба, деца, Гергьовден, гласувайте правилно“, са точните думи на Борис Янев, след което всички му ръкопляскат, в това число и кметът Иван Пазвантов.


В категории: Созопол


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
9
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Облачно и мъгливо време с риск от поледици утре Облачно и мъгливо време с риск от поледици утре 24/01/2026, Събота 13:20 0
9
Коментара по темата
9.
Лош
05.11.2019 22:35:44
0
3
Глоба и за кмета
И за двамата съд
Ама няма
той манджата ще ги уреди
Ще отървават кожата
8.
Gorko
05.11.2019 07:59:25
0
3
Sám si navrq mikrofona v gaza.ami toi nemojali dase sěti che klipovete se razpostranqvat v medite. Prost choveka.pravi se na neshto toi !
7.
Ivaylo
04.11.2019 18:20:54
2
2
kakav ezik na omrazata toi plue darjavata shi va e.a i iuristite neobrazovani
6.
Tq
04.11.2019 16:49:04
3
1
Jalko za hubaviq Sozopol che zapochna samo s cherno bqgaite hora dokato e vreme za da ne stane kasno nishto hubavo i veselo ne se sluchi dnes predstavete si kakav jivot shte jiveem tuk...ujas kuche da si na toq svqt kuchetata i kotkite sa po dobre ot horata v grada
5.
Tq
04.11.2019 16:40:07
0
1
Ami da aide stiga veche olqha se 2 sedmici koi kakvo napravil koi s kogo se skaral koi s kogo se sbil horata veche ne se pozdravqt pobarka se naroda banketi qdene piene nikoi ne im pravi zabrlejka izkat stqgane na zakonite globi i sledene na reda po selata i cqlata obshtina v facebook drami panairi pak to obshto vzeto sozopol si e veche cql sapunen serial
4.
ДПС
04.11.2019 14:45:25
1
8
НСО трябва да вземе и този мангал под крилото си
3.
GR
04.11.2019 14:43:14
1
12
Изселване на всички цигани от Странджа,към Сърбия.
2.
Savi
04.11.2019 14:33:08
3
8
Dolen prostak,neznae kakvo govori toz malymnik zarad edin strádat vshiki sigani eitova e prostotiq xfalba I pak goli vashki stě mizernik .i mngo iskat Dáša sentar na vnimanieto Da govori s mikrofon.ekshan za tož.46
1.
Турчин
04.11.2019 14:10:08
9
8
Симеонов Каракачанов Сидеров и още много други всеки ден нарушават чл.162, ал.1 от Наказателния кодекс
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Облачно и мъгливо време с риск от поледици утре Облачно и мъгливо време с риск от поледици утре Прогнозата за неделя е мрачна, има шанс за валежи в някои райони, като ще има условия за опасни явления в северозападните части на страната Бащата на Сияна потвърди, че ще има гражданско движение, не уточни дали за тези избори Бащата на Сияна потвърди, че ще има гражданско движение, не уточни дали за тези избори Дали ще участваме на изборите под някаква форма предстои да решим с разговори с нашите партньори, каза Николай Попов Акция на полицията в Несебър! 23-годишната Н.С. превърнала апартамент в наркоквартира, намериха много дрога Акция на полицията в Несебър! 23-годишната Н.С. превърнала апартамент в наркоквартира, намериха много дрога Екшънът се разиграл вчера следобяд в затворен комплекс в Слънчев бряг Семерджиев осъди затвора, бил държан в карцер месеци наред, което му причинило душевни терзания Семерджиев осъди затвора, бил държан в карцер месеци наред, което му причинило душевни терзания Семерджиев бе завел иск за 200 000 лева за претърпени неимуществени вреди Социолог: Румен Радев насила влезе в политиката, лудост чупи цивилизациите Социолог: Румен Радев насила влезе в политиката, лудост чупи цивилизациите Прави се ново мнозинство и Бойко Борисов, заедно със своя партньор Делян Пеевски могат да отидат в опозиция, коментира пък проф. Светослав Малинов Срещу вноската ни от $1 млдр. в Съвета за мир ще получим дерогация за Лукойл Срещу вноската ни от $1 млдр. в Съвета за мир ще получим дерогация за Лукойл Опозицията е против ратификацията преди решение на Конституционния съд за това дали Желязков е имал право да подпише документа за присъединяване към новото ООН на Тръмп Общинският съветник Тодор Йосифов за преките инвестиции, демографското развитие и работните места в Бургас Общинският съветник Тодор Йосифов за преките инвестиции, демографското развитие и работните места в Бургас Кои предприятия ще стъпят в зоната на Индустриалния и логистичен парк край "Меден рудник" и какво прави местният парламент, за да вдигне качеството на живота тук Президент (2017-2026) обеща да стане премиер и да оправи България Президент (2017-2026) обеща да стане премиер и да оправи България След като Конституционният съд прие оставката му, възрастна дама каза, че иска да го види като министър-председател, за да въведе ред, а той отговори с „обещавам“ Делян Пеевски посрещна младежка делегация от Бургас в Народното събрание Делян Пеевски посрещна младежка делегация от Бургас в Народното събрание Цветът на актива край морето разглежда Музея на сглобката и разговаря с народните представители, правейки първи стъпки в парламентаризма ДaллБогг показва рекордна капиталова адекватност от 188,54% за 2025 г. ДaллБогг показва рекордна капиталова адекватност от 188,54% за 2025 г. Застрахователят е солиден и стабилен. Регулаторът е пристрастен, ако не по-лошо, смятат от дружеството
Заложническа драма в Красноярск: Бандити поискаха 350 000 долара откуп за сина на бизнесмен Заложническа драма в Красноярск: Бандити поискаха 350 000 долара откуп за сина на бизнесмен Татко, моля те, направи всичко, за да ме пуснат, казва тийнейджърът във видеозапис, изпратен от престъпниците Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби Усилията за дипломация продължават, но ситуацията на бойното поле се влошава Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кметът на Киев съветва жителите да се подготвят за по-лоши условия и посочва пунктове за отопление при нужда Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Кириакос Мицотакис защити единната европейска политика и подкрепи търговския договор със страните от Южна Америка Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Експерти съветват пътешествениците да избягват динамичното превалутиране и да проверяват таксите по картите си Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Херцогът на Съсекс разказва за страданията си от медиите и защо предприе съдебни действия срещу Associated Newspapers Кристиано Роналдо спира с футбола? Кристиано Роналдо спира с футбола? През този сезон 40-годишният футболист е отбелязал 16 гола и е дал една асистенция в 16 мача от саудитската лига Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март Поскъпването е заради нова въглеродна компонента в тарифата Европа се движи в грешна посока, няма да нападаме Гренландия: Какво каза Тръмп в Давос? Европа се движи в грешна посока, няма да нападаме Гренландия: Какво каза Тръмп в Давос? „Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока", смята американският президент Джей Ди Ванс: Американската мощ ще защитава Гренландия Джей Ди Ванс: Американската мощ ще защитава Гренландия Вицепрезидентът на САЩ заяви, че страната ще осигурява защита на Гренландия и ще споделя нейните ресурси поради стратегическото й значение
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока Виц на деня Виц на деня Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си. Виц на деня Виц на деня Майка се оплаква от сина си:
- Побеля ми косата от тебе!
- Като гледам баба, и ти не си била китка за мирисане!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Главният секрет на успешния брак е в нещастията да се виждат случайности, а случайностите да не се възприемат като нещастия
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори