Полицията в Италия удари банда за хероин, има замесени българи
Иззети са хероин на стойност 35 милиона евро и кокаин за 4,2 милиона евро
Италианската полиция съобщи, че е арестувала 19 души - повечето от Танзания - при операция за разбиване на международна мрежа за трафик на хероин, включваща над 150 заподозрени в Африка, Азия и Европа, предаде Асошиейтед прес.
Италианските карабинери казаха, че арестите са резултат от разследване, започнало през 2012 г. с конфискуване на хероин в университетския град Перуджа, Централна Италия. Според следователите един от шефовете на мрежата е танзаниец, който от базата си в Полша организирал доставянето на пратки с хероин от Азия за пласиране в Италия.
От началото на разследването са били задържани 144 преносители на дрога. Първоначално трафикантите използвали за целта африканци, но след това започнали да наемат италианци, гърци, испанци, българи и унгарци. Според полицията куриерите стигали до Италия с товарни кораби, със самолет или влак, с автобус и с таксита.
В хода на разследването са били иззети хероин на стойност 35 милиона евро и кокаин за 4,2 милиона евро.
Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда
АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда
Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия
Ретро бижута в Капатово: Царски Мерцедеси и президентски коли пазят в музея на колела
Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени
Фермер без субсидии показа как се прави бизнес на село
Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог
Само във Флагман.бг! Зрелищен арест край Китен: Полицаи повалиха държавен служител по очи и го закопчаха
Созопол прегази Левски в Карлово, Кюмюрджиев: Безапелационна победа
Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км
Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница
Швейцарско семейство с три деца прекоси 3000 км по Дунав с каяци и стигна до България
