Отборът на Берое не отстъпваше преди почивката в нито един компонент
03 Ноември 2019, Неделя, 09:39 ч.
Автор: Флагман.бг

Шампионите са на върха с 39 точки

Лудогорец постигна 12-а победа в първенството на България, след като в изтеглен мач от 15-ия кръг победи с 3:1 Берое. Така шампионите имат 39 точки и заминават в прекрасно настроение за Барселона за мача си с Еспаньол от турнира Лига Европа. Лудогорец направи обрат, след като изоставаше с 0:1 след 6 минути игра, а разликата им пред Левски и Локомотив (Пловдив) вече е 7 точки - Клаудиу Кешерю пък ще запомни мача с 14ия си гол през сезона.

Отборът на Берое, явно вдъхновен от победата над Ботев Враца в предишния кръг, не отстъпваше преди почивката в нито един компонент. Все пак в 3-ата минута попадение на Лукоки за домакините беше отменено. Но в 6-ата минута гостите откриха резултата. Педро Еуженио изведе Ибрахима Конте в чиста позиция зад гърба на защитата на домакините, той преодоля Пламен Илиев и от малък ъгъл прати топката в мрежата, пише gol.bg.

Но в 22-ата минута Вандерсон изравни с много хубава атака, която беше започната от Джоди Лукоки, той продължи към Марселиньо.

Бразилският капитан на домакините отигра с едно докосване към Вандерсон, чийто отсечен диагонален удар се оказа труден за вратаря Перниш - 1:1. В 37-ата минута домакините можеха да стигнат до втори гол, пак по същия сценарий. Марселиньо предостави за Вандерсон, той стреля от непосредствена близост, стражът на Берое се намеси перфектно в този случай. Пет минути след началото на второто полувреме шампионите направиха пълен обрат. Румънският нападател Кешерю отбеляза с глава след центриране на Стефан Баджи отдясно.

Румънецът успя да прехвърли Перниш, като топката срещна дясната греда на вратата на Берое и след това влетя в мрежата. При този резултат двата отбора си размениха по няколко добри атаки, като беройци на два пъти създадоха много добри възможности да изравнят.

В това число е и един пропуск на Ерол Алкан, който при центриране от корнер се размина на метри от вратата на Илиев с топката. 10 минути преди края на мача Лудогорец стигна до трети гол, след като Вандерсон напредна от ляво и подаде остро и много точно на поляка. Швиерчок пое малко непохватно топката, но колкото да излъже вратаря Перниш за 3:1.

В категории: Спорт