Скандал! Търговец нареди Сталин и знамето на СССР до Левски на сергия край кукерския фестивал в Бургас
Това е противозаконно и недопустимо, коментира общинският съветник Георги Дракалиев
Истински скандал е на път да сътвори дребен търговец на кукерския фестивал в Бургас, който се провежда успешно за втора поредна година. Сред стоката, която е обявена за продан ярко се отличават символи на комунизма – режим, обявен от Закона за престъпен. За това алармира общинският съветник Георги Дракалиев.
„Нагъл търговец продава сувенири със символи на престъпния режим. Това е противозаконно и недопустимо, а поставянето на лика на Сталин и знамето на СССР, до образа на Апостола на свободата Васил Левски, е пълна гавра с неговото героично дело!”, пише в гневен коментар Дракалиев, който е историк, добре запознат с българското минало.
Проблем е и непрякото свързване на кукерството – древен местен ритуал, който има символично значение и се практикува за берекет, здраве и прогонване на злите духове – с комунистическите режими. „По този начин сякаш се навява мисълта, че традиционното в България е това, през което сме минали в периода 1944-1989 г.”, коментираха за Флагман.БГ възрастни хора на пл. „Тройката”.
Всъщност обаче през последните години в световен мащаб е много популярна ретро вълната. Именно нея са яхнали много търговци, които се опитват да се възползват от трендовете, продавайки стоки, свързвани с носталгията към соца и дори към тоталитарните режими от миналия век. Конкретно в случая с кукерския фестивал в Бургас обаче изглежда това им е изиграло лоша шега.
След "Капките" Етиен Леви мина във фолка, пише песни за ретро фурията Лия
МВР арестува кмета на кърджалийското Солище
Сексологът Тейлър изброи ползите от редовните интимни ласки
Къде най-много си купуват шофьорските книжките
Путин опаса резиденцията си с 27 системи за ПВО
Внимание, туристи: BOOKING.COM е хакнат, пазете си парите
Изхвърляме храна за 300 евро годишно: Тези данни ще ви изумят!
Почистване на пералня с лимонена киселина: премахва котлен камък и мухъл
18 години по-късно! Мария Игнатова все още пази първия си подарък от Рачков
Намериха трупа на 46-г. мъж между блокове във Варна, има следи от насилие
Метео Балканс с прогноза за април: Студеният фронт идва от Сибир
Светлана Василева: Още набирам номера му…

Но две чаши и 3 пепелника .. с образи .. са голям проблем!!!!
Които ви освободи,той ще ви пороби и така е и станало
точно това е истината за този тарикат. А защо превдо патриота не каза защо има кукери на такава задушница ...
Празници по задушница.
Демокрация имало ... пич, кой ти е дилъра???
Демокрация има,колкото е имало комунизим!
Демокрацията е същата утопия и обратната страна на монетата!Вярващите в тази утопия ,не се различават по абсолютно нищо ,от вярващите в комунизма-те са същите болшевики!
Думите са на Йосиф Виссарионович , в отговор . на трите анклава които е предложил Чърчил на мястото на днешната ни държава ...
Ние , нещастни скапаняци - ДЪЛЖИМ съществуването на днешна България , не на някой друг , а тъкмо на Генералисимус Сталин ! Първо си научете историята , а после си пишете пасквилите ! А що се отнася до престъпни режими - ДНЕШНИЯ със сигурност е НАЙ-престъпен от ВСИЧКИ !
В този район не са популярни. Даже в М. р-к само индо.бг тичат след тях.
Поредната селения и някой да захлеби някой лев.
Може и да го съдят, но
няма да доживее да го окаушат
Гришата е тройкаджия от Химията,какъв историк бил че не разбрах...
Кое е недопустимо?
Ако човека си е платил и всичко му е наред с търговската дейност?
Пълно е с такива безполезни в ОС
Няма нищо незаконно в това, а че някой цървул решил че е - да надуе свирката