×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изборите ще се проведат в първата неделя след Великден - на 19 април.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лили Иванова със 700 лв пенсия


Лили Иванова със 700 лв пенсия
След години чакане, изпълнителката най-после се нареди сред заслужилите артисти, които да получат специална награда
01 Ноември 2019, Петък, 14:13 ч.

Лили Иванова ще получава същите пари, които Йорданка Христова взима вече 12 години

Пожизнена пенсия от 700 лв получава примата Лили Иванова. След години чакане, изпълнителката най-после се нареди сред заслужилите артисти, които да получат специална награда за заслугите си, научи HotArena.

Лили Иванова ще получава същите пари, които Йорданка Христова взима вече 12 години. Министерският съвет взе решение за предложение до Народното събрание за предоставяне на пожизнени парични награди на осем творци за изключителни постижения и цялостен принос в областта на културата.

Сред наградените е и естрадната прима, която тази година трябва да навърши 80 години, пише "Телеграф".

Сред другите артисти, които получават награди са 97-годишния сценарист на филмите „Звезди в косите, сълзи в очите”, „Езоп” и „Борис I” Анжел Вагенщайн, 95-годишния режисьор Христо Ганев–съпруг на легендарната Бинка Желязкова и автор на кинокласики като „Нощем по покривите”, „Басейнът”, „А бяхме млади” и др.

В листата влиза и Иван Стайков, написал музиката на филми като „Господин за един ден”, „Да обичаш на инат”, „Двойникът”, както и много естрадни и джаз пиеси.

А също и поета Иван Цанев, режисьора на „Мера според мера”, „Авантаж” и „Козелът” Георги Дюлгеров, Андрей Дреников, Анатоли Кръстев и Стоянка Настева, която стана първата учителка, получила от специалните пенсии за принос, в размер на 500 лв месечно.


В категории: Лайфстайл


3
Коментара
Флагман.БГ Обраха офис на СКАТ Обраха офис на СКАТ 04/02/2026, Сряда 14:06 3
3
Коментара по темата
3.
Марияна
02.11.2019 21:41:11
0
0
Защо сега?Тя не е ли придобила пенсия според осигуровките и годините?
2.
Бако
01.11.2019 18:04:12
0
2
Ама тя стигна ли години за пенсия вече?
1.
Българин
01.11.2019 14:28:08
2
13
Спечелила милиони без да се осигурява и всичко е изяла, а сега бедните пенсионери, осигуряващите се българи а и тези с таван на пенсията ще е спонсорират?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване решиха в НС Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване решиха в НС НС прие на първо четене създаването на Туристически гаранционен фонд, който осигурява връщане на пътуващи и възстановяване на средства при фалит на туроператор С фокус върху ролята на жените през Втората световна война стартира фестивалът DOCK С фокус върху ролята на жените през Втората световна война стартира фестивалът DOCK Международно събитие е за историческо документално кино и открива специалното си зимно издание с участието на проф. Петър Стоянович Мастър Шеф Илиан Кустев представя авторска вечеря в "Приморец" Мастър Шеф Илиан Кустев представя авторска вечеря в "Приморец" Гостите ще се насладят на специално меню на кулинарния виртуоз, работил в Мишлен ресторанти в Лондон и Париж Бургаското летище си търси нови служители, но ще вдигнат ли заплатите Бургаското летище си търси нови служители, но ще вдигнат ли заплатите Миналата година получаваха смешни възнаграждения, в разгара на сезона дори протестираха  България и Кипър с най-висока смъртност от рак в ЕС въпреки бързия достъп до нови терапии България и Кипър с най-висока смъртност от рак в ЕС въпреки бързия достъп до нови терапии Липсата на ранна диагностика остава основната причина за тревожната статистика у нас, показват данни, цитирани от NOVA и научното списание Scientist Риби: след 11 февруари 2026 г. започва период, който ще промени посоката ви Риби: след 11 февруари 2026 г. започва период, който ще промени посоката ви Ще започне внезапно подреждане на вътрешния свят Порно скандалът продължава със скрити камери в гинекологичен кабинет Порно скандалът продължава със скрити камери в гинекологичен кабинет Записите са направению по време на медицински прегледи са качени в сайтове за възрастни, институциите проверяват случая Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора 29-годишният влязъл в апартамента с още двама мъже и унищожил техника и обзавеждане Жечо Станков: Започваме извънредни проверки заради високите сметки за ток Жечо Станков: Започваме извънредни проверки заради високите сметки за ток Повярвайте ми, ще приложим цялата строгост на закона, закани се енергийният министър Обраха офис на СКАТ Обраха офис на СКАТ Става въпрос за касовия салон в "Меден рудник"
Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Жената ипотекирала дома си, за да финансира фиктивен хуманитарен проект с мъж, представял се за престолонаследник на Дубай 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г.. Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Трансферът на френската звезда задълбочи напрежението в Ал-Насър и постави под въпрос бъдещето на Кристиано Роналдо Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Проучване на обществената медия DR показва спад в доверието към САЩ сред населението на Дания на фона на напрежение около Гренландия
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какво да ти сготвя за обед?
- Ами, не знам миличка, направи нещо вкусничко.
- Ти кво бе тъпанар такъв, пак ли ме обиждаш?
Виц на деня Виц на деня - Сашко, какъв искаш да станеш като порастнеш?
- Полицай.
- А ти, Иванчо?
- Бандит, за да можем пак да си играем заедно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не страдай от психично разстройство — наслаждавай му се
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори