Балотаж в Добрич: Надежда Петкова срещу Йордан Йорданов
Данните от гласуването за Общински съвет показват, че най-голям вот получава листата за общински съвет на местната коалиция ГЕРБ (СДС)
Следващият кмет на Добрич ще бъде определен от избирателите на втория тур на местния вот на 3 ноември. Това става ясно от междинните резултати, публикувани от ЦИК.
Според тях, на балотажа отиват досегашният кмет Йордан Йорданов (издигнат от Местна коалиция ДБГ (ДБГ, НДСВ, ССД, ГН) и кандидатът на местната коалиция ГЕРБ (СДС) Надежда Петкова.
При обработени 34,88% от протоколите, Йорданов получава 42.78% от гласовете, а Петкова – 29.21%. Трети е кандидатът на БСП Георги Петков, получил 10.49%. Следва Йордан Апостолов Местна коалиция НФСБ (АБВ, ЗС АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ, ЗНС) с 5.06%, Нежля Неджати Амди-Ганева от ДПС с резултат от 3.16%, Детелина Симеонова ВМРО – 3.11%, Николай Бекяров от Възраждане – 2.35%.
Данните от гласуването за Общински съвет показват, че най-голям вот получава листата за общински съвет на местната коалиция ГЕРБ (СДС) 32.73%, следвана от листата на МК ДБГ (ДБГ, НДСВ, ССД, ГН) 29.34%, Местна коалиция НФСБ (АБВ, ЗС АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ, ЗНС) – 5.52%, ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ – 4.72%, ДПС – 3.61% и т.н.
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
