Последни топли дни: Градусите стигат 26
Прогноза за времето - събота, 26 октомври 2019
Атмосферното налягане ще се задържи по-високо от средното за месеца. Минималните температури ще са предимно между 3 и 8 градуса, по-високи по Черноморието. Времето днес до обяд мъглите в източните райони ще се разсеят и над страната ще бъде слънчево.
Ще се появи слаб север-североизточен вятър. Дневните температури ще са малко по-ниски и максималните ще са между 21 и 26 градуса, по морския бряг, където мъглата най-късно ще се разсее - около 20 градуса, пише БТА.
Над Черноморието преди обяд ще преобладава облачно и мъгливо време, на отделни места ще има и ръмежи. Около и след пладне облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево време. Ще духа слаб до умерен север-североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат 19-21 градуса. Температурата на морската вода е около 20 градуса. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Над планините ще е слънчево. Ще духа слаб север-североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19 градуса, на 2000 метра - около 13 градуса. В неделя и в началото на следващата седмица съществена промяна на времето не се очаква. Ще остане топло за сезона, в повечето райони - и слънчево, на места в низините в източната половина от страната, в неделя и по поречието на Дунав, в часовете след полунощ и преди обяд ще има ниска облачност или мъгла.
В неделя ще бъде почти тихо, дневните температури ще са между 21 и 26 градуса, сутрешните - между 3 и 8 градуса, по Черноморието - до 12-14 градуса. В понеделник в Дунавската равнина ще се появи слаб северозападен вятър, а над страната - и разкъсана висока облачност.
Преобладаващите максимални температури отново ще са между 22 и 27 градуса, минималните - без особена промяна.
Фестивалът на фенерите в Китай: Огнена феерия за Нова година
Измамници продават морски контейнери на фалшиви оферти: Жертви разкриват схемата
Ледена вълна в САЩ: Температури до минус 33° в Чикаго и хиляди отменени полети
Гардероб за 1599 лв. става 1599 евро: НАП и КЗП проверяват ценови скокове след въвеждането на еврото
Вкусът, който ни връща в детството: Как да приготвите перфектния качамак със сирене и запържено масло
Най-смъртоносното климатично явление настъпва към България
От 1599 лв. до €1599 за един и същи гардероб: НАП и КЗП проверяват мебелни магазини
Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби
Облачно и мъгливо време с риск от поледици утре
Азис: Фики е най-подходящият човек, който да ни представи пред света
Европа вече не е приоритет в новата Стратегия за национална отбрана на САЩ
