Студенти вкарват по $20 милиона от бригади в САЩ
5000 младежи всяка година спестяват хиляди долари от работа отвъд Океана
Около 5000 български младежи всяка година вкарват в България средно по 20 милиона долара от студентски бригади в САЩ. Интересът за работа отвъд Океана остава висок. Това стана ясно по време на четвъртото поред изложение в София за бригадите в САЩ, предаде БНР.
Заплащането за час работа за студенти в Щатите варира от 9 до 13 долара. Средното е 11. Повече пари се получават на позиции като рецепционист, сервитьор, барман, където се изисква по-добро владеене на английски език. Най-добре се плаща в щатите Ню Йорк, Масачузетс, Колорадо, Аляска.
Преди да отидат на бригада, младежите трябва да имат приготвени 5000 - 6000 лева за таксата по програмата, интервюто за виза, самолетните билети и за джобни. Елиза Къркорова - представител на водеща фирма за студентски бригади у нас сподели, че студентите се връщат със спестени около 3000 - 4000 долара, ако не ги похарчат в САЩ.
Простата сметка сочи, че така младите хора внасят у нас около 20 млн. долара. Някои от тях обаче избират да похарчат спестеното за екскурзии до интересни дестинации в САЩ и други страни като Мексико и Канада.
По време на изложението за студентски бригади в София днес младежите проявиха интерес към различни щати и работни позиции.
Френската TF1 откри Слънчев бряг: Българското море е новият хит за туристите
Немислимите обрати: 5-те най-величествени момента в историята на US Open
Потребители направиха интерактивна карта на "бизнесите с нормални цени в България"
5 от най-великите моменти в историята на US Open
Доброволци на СНЦ “Приятели на морето – Бургас” проведоха акция за зарибяване на езерото Мандра
Трагедия: 22-годишна инфлуенсърка загина при катастрофа с мотор край Черно море
Нови видеозаписи обърнаха разследването за убийството на Георги Кузев - обвиняемите вече са осем
63-годишен от Свети Влас подкара Пежо с 1,75 промила
Евровизия изпя лебедовата песен на Васил Терзиев
Развръзка по случая "Петрохан", две експертизи са готови
Три кражби по Южното Черноморие разкрити, откраднатото е върнато
ЦСКА срещу Монако и Салах в София!

далавера и развитие.
и ценности на олигофрени.