×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • НС прие на първо четене по-строги наказания за педофилия и разпространение на порнографски материали
  • Намериха тяло на бебе на сметище в Сливен
  • Иран потвърди: Моджтаба Хаменей е ранен, но се чувства добре
  • КЗК откри до 90% надценки в хранителни магазини
  • Нападнаха и ограбиха 96-годишен дядо в София, след като взел пенсията си
  • Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив, контейнеровоз е ударен край ОАЕ
  • След скока на цените: Френски шофьори пътуват до съседни държави, за да зареждат по-евтино гориво
  • Българските и гръцките ВВС ще проведат съвместни тренировъчни полети
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Георги Маринчев: Няма да ми е обидно, ако избирателят ме запомни като „оня рошавия с колелетата“


Георги Маринчев: Няма да ми е обидно, ако избирателят ме запомни като „оня рошавия с колелетата“
В програмата за мандат 2019-2023 има конкретни и изпълними предложения, които ще бъдат ключови за развитието на Бургас
22 Октомври 2019, Вторник, 15:42 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Това, че съм в листата на ГЕРБ не трябва да се разглежда като загуба на идентичност, защото вече 12 години ПП „Движение Гергьовден“ подкрепя програмата на Димитър Николов, казва той

- Г-н Маринчев, от години Движение Гергьовден подкрепя Димитър Николов за кмет. За първи път, обаче, сте в листата на ГЕРБ. Кой за вас е най-важния акцент програмата на партията?

Да, много хора се изненадаха, като ме видяха в листата на ГЕРБ. Това в никакъв случай не трябва да се разглежда като загуба на идентичност за партията, защото вече 12 години ПП „Движение Гергьовден“ следи и подкрепя програмата на Димитър Николов. Трябва да сме късогледи, за да не признаем това, което кандидатът на ГЕРБ за кметското място постигна в предишните си мандати. Моето участие дойде след задълбочен разговор с Димитър Николов и покана от негова страна да стана част от експертния екип, който иска да създаде. Виждате, че листата е съставена от хора, всеки постигнал много в своята област, които не търсят лични облаги в общинското място. Няма случайни хора, няма пълнеж.

Що се отнася до програмата за мандат 2019-2023 в нея няма маловажни акценти. Има конкретни и изпълними предложения, които ще бъдат ключови за развитието на Бургас. Аз отдавна съм обявил своя личен приоритет. Мечтата ми е да създадем достатъчно добра инфраструктура, която да направи придвижването с велосипеди реален алтернативен транспорт. Това ще се случи с добре организирани велосипедни маршрути, с повече стойки за велосипеди, с увеличаване на пунктовете за отдаване под наем на обществени велосипеди и т.н. Поощрението на велосипедния транспорт ще бъде от полза за всички - дори и за тези, които няма да слязат от автомобилите си. Той има капацитетът да подобри трафика и качеството на въздуха около основните пътни артерии, като изобщо не споменавам личните ползи от здравословно и икономическо естество.

- Тези дни ви виждаме с Любен Дилов – син в Бургас. Какво си казахте с хората на откритата приемна на ГЕРБ до Часовника?

За няколкото часа, които Любо успя да открадне от доста натоварената си програма, успяхме да посетим няколко общини и да направим срещи, като основният акцент, разбира се, беше да се окаже помощ на нашите кандидати.  Що се отнася до откритата приемна в Бургас и след всички разговори, които съм провел не само в присъствието на Любен Дилов, бих обобщил с един основен извод и едно притеснение. Подкрепата за кмета Димитър Николов е масова.  Повечето хора дори отказват да се запознаят с програмата му за развитие на нашия град за следващите четири години. А тя определено си заслужава да бъде прочетена най-вече поради своята мащабност и концептуалност, надграждайки всичко извършено през последните 12 години. Притеснението идва от това, че точно от безспорния авторитет към кмета Николов, листата, предложена от него, малко остава в сянка. Оставам с впечатлението, че хората не си дават в пълна степен сметка колко важен е всъщност съставът на общинския съвет и колко е важно да сформираме мнозинство, което да реализира програмата. Затова ще си позволя да се обърна към моите съграждани, оценящи почти денонощните усилия през последните 12 години на Димитър Николов - подкрепете и предложената от него листа за общински съвет. Нека и в следващия мандат общински съвет и кмет да работят в симбиоза, за да постигнат максимална реализация на идеите, предвидени в програмата.

- Вие сте любител на колоезденето. Направихте и среща с Вело общността и Димитър Николов. Какви бяха най-важните изводи от този разговор?

Да, аз самият не слизам от колелото вече повече от 5 години и за мен беше важно да направим тази среща. Като извод се открои това, че трябва да дадем повече за популяризацията на този спорт, за да се превърне в реална транспортна алтернатива. На срещата присъстваха както представителите на колоездачните клубове, така и граждани, които използват велосипеди в ежедневието си и мисля, че успяхме да видим всички гледни точки. Една от идеите, които ще бъдат реализирани възможно най-скоро, е създаването на пътна карта с велосипедните маршрути в Бургас, която да ориентира хората, избрали този начин на придвижване. Сред чужденците вело-транспортът е изключително популярен и това ще допринесе за по-добрия туристически облик на града. В добавка на това и бургазлии, които сега откриват колоезденето, ще могат лесно да се ориентират откъде да преминават, къде безопасно могат да оставят велосипеда си или къде да намерят общински пункт за наемане. Поговорихме и за проблемните вело-алеи, които ще бъдат ревизирани. За трасетата, които ще бъдат изградени в бъдеще, ще се допитваме до колоездачната общност, за да бъдат максимално полезни. Искрено вярвам, че както в Европа, така и в България, велосипедите са транспортът на бъдещето. Особено в град, с дадености като Бургас.

- Имате ли и други лични приоритети за развитието на Бургас?

Личният ми приоритет е колоезденето и ще се концентрирам върху него. Любопитното е, че то може да бъде разглеждано и като част от транспорта, и като част от спорта и активния начин на живот, и като част от зеления Бургас, и като част от мерките за подобряване на околната среда, и като част от туризма, и дори като част от здравеопазването. Има толкова много смисъл в популяризирането и подобряването на условията за велосипеден транспорт, че ще поема риска да го обявя като моята цел в общинския съвет. Пък дори и да остана в съзнанието на избирателя като „оня рошавия с колелетата“. 
 




Мария АРНАУДОВА Откриха тяло на бебе на сметище в Сливен Откриха тяло на бебе на сметище в Сливен 12/03/2026, Четвъртък 11:45 3
Мария АРНАУДОВА Задържаха 27-годишна дилърка в Перник Задържаха 27-годишна  дилърка в Перник 12/03/2026, Четвъртък 11:25 0
България Всички новини
Правителството вдига с 5% заплатите на БДЖ, градския транспорт и Български пощи Правителството вдига с 5% заплатите на БДЖ, градския транспорт и Български пощи Допълнителната подкрепа е за 31,1 милиона евро и цели ръст на заплатите и стабилизиране на транспортните предприятия Рецептата на баба за царски палачинки 3 в 1 се превърна в истински хит Рецептата на баба за царски палачинки 3 в 1 се превърна в истински хит Лесната домашна рецепта съчетава три различни вкуса и се приготвя само с няколко основни продукта Парламентът прие криминализиране на изхвърлянето на отпадъци на нерегламентирани места Парламентът прие криминализиране на изхвърлянето на отпадъци на нерегламентирани места Промените в Наказателния кодекс се приемат на първо чете и  предвиждат по-строги мерки за тежки екологични нарушения Как да разпознаем развалено месо и какви рискове крие консумацията му Как да разпознаем развалено месо и какви рискове крие консумацията му Промяната в миризмата, цвета и текстурата са сред най-важните признаци, че продуктът не е безопасен НС прие по-строги наказания за педофилия и детска порнография НС прие по-строги наказания за педофилия и детска порнография До 15 години затвор за лице, извършило сексуални престъпления срещу малолетни до 10-годишна възраст. Колкото по-скоро се предприеме лечението на хернията, толкова резултатите са по-добри Колкото по-скоро се предприеме лечението на хернията, толкова резултатите са по-добри През март доц. Петко Димов извършва безплатни прегледи за херния на предната коремна стена в УМБАЛ „Бургасмед“ Пеевски и Терзиев се хванаха за гушите заради имоти за милиони в София Пеевски и Терзиев се хванаха за гушите заради имоти за милиони в София Скандалът избухна заради план на Столична община да получи над 1300 декара държавни терени, включително парк „Врана“ и знакови сгради в центъра Откриха тяло на бебе на сметище в Сливен Откриха тяло на бебе на сметище в Сливен Полицията извършва оглед след сигнал за намереното новородени в кашон край квартал Надежда Община Царево предприе спешни действия заради срутването на алеята в Ахтопол Община Царево предприе спешни действия заради срутването на алеята в Ахтопол Подготвя се проект за нова крайбрежна алея и искане за финансиране към Междуведомствената комисия по бедствия и аварии Задържаха 27-годишна  дилърка в Перник Задържаха 27-годишна дилърка в Перник Полицията откри амфетамин и канабис при проверка на улица в квартал Изток и при последвало претърсване на жилище  
Китай започна днес свой Възродителен процес Китай започна днес свой Възродителен процес Пекин прие закон, който прокарва войнствен национализъм – последната фаза на всяка комунистическа диктатура Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Актрисата и певица, носителка на четирите най-престижни награди в шоубизнеса, разказва за успехите, трудностите и новите си мемоари Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Техеран няма сили да се бие и ще бъде разгромен, смята бившият военен министър на Донецката народна република Макрон приема Зеленски в Париж Макрон приема Зеленски в Париж Френският президент  ще посрещне украинския държавен глава в петък, като в центъра на срещата ще бъдат военната подкрепа за Киев Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки Има ли връзка с България иранската заплаха да атакува банки Няколко финансови институции присъстват и у нас, и в Близкия изток  Иран потвърди, че Моджтаба Хаменей е ранен и се укрива на защитено място Иран потвърди, че Моджтаба Хаменей е ранен и се укрива на защитено място Новият върховен лидер на страната не се е появявал публично след атаките, като властите съобщават за леки наранявания и засилени мерки за сигурност ТАСС: Израелските железници са атакувани на фона на растящ риск от удари по инфраструктура ТАСС: Израелските железници са атакувани на фона на растящ риск от удари по инфраструктура Иранска кибератака срещу жп системата на Израел е потвърдена само от иранската агенция Fars Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук „New York Times“ потвърждава, че децата на възраст от 6 до 11 години са погубени с американска крилата ракета  Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Ислямската република отваря Ормузкия проток, но само за държавите, които експулсират посланиците на САЩ и Израел Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Певицата е сред най-богатите знаменитости в света, а ръстът идва основно от музика, турнета и стойността на каталога ѝ
Атанас ЗАПРЯНОВ Атанас ЗАПРЯНОВ Виц на деня Виц на деня Най много обичам естествените жени,на които като им кажеш:
-"Искаш ли да правим с*кс?"
Те да ти викат:
-"Естествено".
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Цените на горивата са толкова високи, че като ми светне лампа в колата, се моля да е двигател.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори