Поставиха най-голямата риба в Несебър в галерия "Павилион" (СНИМКИ)
Експонатът не е морско чудовище, а изящна дърворезба
Галерия "Павилион" в Несебър посвети на месеца на рибните пасажи богата тематична изложба. До края на октомври, в експонатната зала на ул. Хан Крум 2 в новия град ценителите и всички заинтригувани от изкуството могат да се насладят и закупят картини, графики, фотографии, скулптури, стъклени пластики и дърворезба дело на български творци. Всички произведения са авторски интерпретации на рибарска тематика и са подходящи за подарък и интериорен акцент за запалените по темата.
„Цели пасажи красиви, цветни, причудливи и дори страшни риби ви очакват в „Павилиона“ . Все пак, както се знае, рибата е здравословна, вкусна и... не е само за ядене! Рибата е идеалният подарък! Тя е символ на плодородието и късмета, на креативността и здравето, носи несметни богатства, засилва шестото чувство и, носена като образ или внесена у дома като тотем, има какви ли не други неизброими вълшебни свойства!“, обяви кураторът на изложбата и собственик на галерията Мария Карагьозова.
В „Павилиона“ ще бъдат прожектирани и архивни кадри на Несебър и Слънчев бряг, така че не пропускайте да се насладите на доза носталгия и богат улов.
На тематичната изложба с морски привкус може да се насладите всеки ден 10:30 - 18:30 ч. до края на месеца.
Украински войници превърнаха BMW 7-Series в мобилна ракетна установка
Лионел Меси получи часовник за 1,1 милиона долара
Грешката, която качва разхода на гориво през зимата с до 2 литра на 100 км
Четвърти цвят на светофара: бъдещето на трафика с автономни коли
ЕК отстъпва от забраната на ДВГ, но с нови условия, които може да убият автомобилната индустрия
Празниците насаме: как да превърнем самотата в грижа за себе си
2026: Годината, в която Близнаци, Везни и Водолей спират да отлагат съдбата си
Предсрочните избори (не)избежни – 22 март или 5 април са най-вероятните дати
2025: Рекордна година за златото - поскъпване, търсене и интерес от българските инвеститори
Мария Цънцарова не е освободена от работа
РИОСВ потвърди: Производството на „Кроношпан“ е в екологичните норми
Игнажден чука на вратата: Вярвания, ритуали и как да посрещнем късмета
