И наемите тръгнаха нагоре в София
Най-предпочитаните райони за покупка на жилище в София продължават да бъдат южните квартали
След постепенното увеличение на цените на жилищата през последните години, немите също тръгнаха нагоре, пише "Сега".
На фона на поскъпването на жилищата с 5 на сто, при намите растежът на годишна база е 10%. Средните цени в най-търсените квартали започват от 550 лв. и стигат до над 800 лв. за двустаен и от 700 лв. до над 1200 лв. за тристаен апартамент.
Най-предпочитаните райони за покупка на жилище в София и през третото тримесечие от годината продължават да бъдат южните квартали, пише Pariteni.bg. Търсят се имоти и в кварталите Банишора, Зона Б-5, Зона Б-19, Лозенец, Център, Младост 1 и 2. Засилено търсене се наблюдава и в различните части на квартал Люлин, поради по-ниските цени на жилищата там, посочва в анализ агенцията за недвижими имоти Arco Real Estate.
Интензивно е търсенето и при пазара на луксозни имоти през първата половина на 2019 г. Традиционно купувачите на подобни имоти се ориентират към централните райони на столицата, като най-предпочитан остава квартал Лозенец.
Жестът на Никола Пелц, който задълбочи разрива в семейството Бекъм
Животът в България се удължава - мъжете живеят средно 71,9 г., а жените - 79,3
Жестът на Никола Пелц, който задълбочи разрива в семейството Бекъм
30/12/2025, Вторник 14:48
0
Без ток по празниците: Недоволни блокираха пътя Враца - Монтана
Фалшиви евробанкноти заливат мрежата
Перуански шамани виждат край на войната в Украйна през 2026 г.
Вълчата луна в Рак ще преобърне живота на тези зодии
Държавата създава Координационен център за контрол при въвеждането на еврото
В новогодишната нощ плащаме в кеш в такситата, внимавайте с апаратите
Внасят у нас работници от ислямския свят тихомълком
Какви са последните думи на Бриджит Бардо
2026 година носи емоции и финансов просперитет за тези зодии
