С 56 електробуса последно поколение ще се чака по-малко на спирките
От тази година Бургас обучава и собствени специалисти по „Електрически транспортни средства“
Нови 56 електробуса последно поколение ще попълнят редиците на градския транспорт в Бургас. Закупуването им ще позволи да се учестят разписанията по натоварените линии и да се оптимизира транспортната схема.
„Част от сегашните ни нови автобуси ще бъдат пренасочени към обслужване на съставните селища в общината. Така техните жители също ще се возят на екологично чисти и климатизирани транспортни средства“, съобщи Димитър Николов.
С увеличаването на подвижния състав общинският превозвач „Бургасбус“ ще разполага с достатъчно резервни автобуси, за да гарантира бърза реакция и подмяна на превозните средства с изправни при ПТП и повреди.
Времето за придвижване ще бъде намалено още с надграждане на системата от бързи автобусни линии. За целта ще бъдат реконструирани нови участъци от основните транспортни трасета. Поетапно ще бъде увеличен броят на кръстовищата с автоматизирано управление. Информационни табла на входните градски артерии ще предоставят информация за задръствания, ремонти, ПТП, за да могат водачите да планират маршрутите си и да оптимизират времето за пътуване.
Още преди да се сдобие с новите 56 електробуса, Община Бургас обнови цялостно професионалната гимназия по транспорт със специализираните й кабинети и работилници, а от тази есен в нея е разкрита паралелка „Електрически транспортни средства“. Друга новост от настоящата учебна 2019/2020 г. е тази, че успешно завършилите младежи получават в самото училище свидетелство за управление на МПС - категория С, без да заплащат допълнителни курсове за този документ.
* Останалите проекти от програмата на Димитър Николов можете да разгледате в сайта www.dnikolov.eu.
Джигит зад волана: 30-годишен с 2,38 промила се натресе в светофар
Пристанище „КРЗ ПОРТ БУРГАС“ АД започна изпълнението на проект по Програма „Транспортна свързаност“
Царево спортува - преживяването, което просто трябва да се изпита
5-часова драма на "Тракия": Обърнатият тир парализира движението
Дневен хороскоп за 21 юли 2026: Рибите получават примамливи предложения
„Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“
US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит
Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки
Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ
Спасители от Созопол бият тревога: Жегите са по-опасни и от мъртвото вълнение
Майтапчии към ФИФА: По-добре дайте на Симон обезщетение за безработица
Скандал с Тура: Погачар проговори за жестоката контузия на големия си съперник
