Британският парламент отново отложи Brexit
Депутатите приеха поправка, която предвижда отлагане на излизането от ЕС, докато цялото необходимо законодателство не бъде прието
Британският парламент отново отложи Brexit. Депутатите приеха поправка, която предвижда отлагане на излизането от ЕС, докато цялото необходимо законодателство не бъде прието.
Докато депутатите гласуват в парламента, отвън десетки хиляди противници на Brexit протестират.
Веднага след гласуването, премиерът Борис Джонсън заяви, че днешният ден е бил важен и изключителен, но смисълът е бил отнет от гласуването на поправката „Летуин”, която предотвратява подкрепата за сделката, докато цялото законодателство не бъде прието.
„Най-доброто нещо за Великобритания и цяла Европа е ние да напуснем до 31 октомври с това ново споразумение. Няма да преговарям за отлагане с ЕС, нито законът ме задължава да го правя. Ще информирам ЕС, че по нататъшно забавяне ще бъде лошо за тази страна”, заяви Джонсън, цитиран от Нова тв.
И обяви, че следващата седмица правителството ще внесе в парламента цялото необходимо законодателство, за да може страната да напусне ЕС на 31 октомври.
Поправката „Летуин”, която парламентът гласува, задължава Борис Джонсън да поиска от ЕС забавяне на Brexit, докато не бъде прието цялото необходимо законодателство в парламента, за да бъде предотвратено напускане без сделка.
Лидерът на лейбъристите заяви категорично, че премиерът трябва да се съгласи със закона и го призова да помисли внимателно какво е казал пред депутатите, защото, според него, Джонсън е готов да наруши закона, който току-що е бил приет. Друг депутат заплаши, че ако премиерът не се съобрази с волята на парламента, ще се озове в съда.
Пожарникари видяха как 38-годишен влачи куче с кола, полицията го арестува
Пукани люти чушки с чесън и магданоз - бурканче, което свършва първо на масата
Зам.-министър хвърли оставка
Бащата на Михаела от Пловдив със зловещ пост: „Посегнеш ли ѝ - ще ти откъсна ръцете!“
В Несебър предстои 8-ото издание на международния детски футболен турнир "Мистрал къп"
Дара получава пожизнен семеен билет за всички музеи и културни обекти в Бургаско
Психолози поискаха пълна забрана на TikTok в България
Радев представи управленската програма на ПБ, ето какво смята да направи
Златисти кюфтенца от тиквички с пармезан - сочни отвътре и готови за половин час
Дунав падна до минус 121 см при Русе
Петиция настоява TikTok да бъде забранен в България
Rap Dynasty започва днес! Легенди и нови звезди с епичен купон на Морска гара
