Прекаленият фитнес пречи на сърцето
Физическите упражнения със сигурност са полезни за здравето и тонуса, но прекаляването с тях крие рискове и има обратен ефек
Няма съмнение, че спортът дава здраве, тонизира ни и ни прави по-щастливи. Но както с всяко едно друго нещо, и с него трябва да се внимава. Ако прекалявате с физическото натоварване при тичане или продължително колоездене, рискувате да си причините проблеми със сърцето, предупреждават учените.
Прекомерното натоварване по време на спорт е във вреда за здравето. Упражненията, които продължават повече от час ежедневно, увеличават риска от сърдечни проблеми, предупреждават лекари от Канзас Сити, предаде БГНЕС.
"Физическите упражнения със сигурност са полезни за здравето и тонуса, но прекаляването с тях крие рискове и има обратен ефект", предупреди д-р Джеймс О`Кийф.
Ежедневната физическа активност може да бъде много ефективна за лечение на много болести, включително коронарна болест на сърцето, хипертония, сърдечна недостатъчност и затлъстяване. Въпреки това има определена граница, която, ако се прекрачва, води до неблагоприятни ефекти и риск от мускулно-скелетни наранявания и сърдечни заболявания.
Не изхвърляйте старите тениски - ето как да ги превърнете в нещо полезно
Класическа рецепта за пълнени чушки с кайма и ориз - вкус от българската кухня
Търговци и граждани, внимавайте: На касата ми върнаха старо левче вместо евро
Плащат 25 000 евро на млади хора, за да си хвърлят доброволно шофьорската книжка
Скандал след Левски - Локо Пд, Крушарски бесен за дузпата
Преслава показа новото си Ферари - лъскав звяр за стотици хиляди (СНИМКА)
Ива Екимова: "Срещнах любовта“
Златото ли е най-сигурната инвестиция
Отлив на израелски туристи в Банско след ескалацията на конфликта в Близкия изток
Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара
Кой не обожава фунийките с крем, с този трик от стария тефтер на баба стават като от едно време
Положителна развръзка за 9-месечните близнаци от кардиологична болница
