Летище "София" се гаври с гадни сандвичи за 8,20 лв.
Обикновено малко сокче струва 4,60лв., капучиното върви по 6,90 лв.
Цените на летище „София” скочиха за пореден път и станаха почти недостъпни за средния българин, показа кратка обиколка на Терминал 2. Надценката е огромна, а самият асортимент - твърде обикновен.
Да хапнеш един сандвич преди полет се оказва истински лукс - най-простият бургер с шунка или луканка с кашкавал струва 8,20 лв. Иначе във всяко бистро в София подобни филии се продават за около 1,60. Обидното към купувачите е, че въпреки солените цени, сандвичите имат отблъскващ и неапетитен вид, хлебчето е очебийно старо, шунката нахвърляна грозно, а опаковката е от долнопробен найлон.
„Не може да предлагаш стока на космически цени с нулев търговски вид.”, оплакват се пътуващите. Ако случайно ожаднеете, също има проблем. Най-обикновените малки сокчета от 250 мл. струват….4,60 лв. при реална цена около лев и нещо.
Малка минерална вода пък няма да намерите под 2,50 лв. в нито едно от барчетата и кафенетата. Проблем за всеки средностатистически българин е и да пие едно кафе - справка в ценоразписа показва, че най-обикновено еспресо "Кимбо", което е и най-евтиното кафе по родните магазини и заведения, тук се предлага за 4,50.

Ако предпочитате капучино, можете да го изпиете с наслада за 5,30. Толкова струва и безкофеиновото. Гранде капучиното пък е истински удар за джоба - ще ви излезе 6,90. Най-евтино в менютата на летището е нес кафето - може да си вземете чашка със силната ободрителна напитка само за 4,10.
Най-вероятно заради стряскащите цифри под най-обикновени артикули, отпътуващите за чужбина влизат в ролята на Бай Ганьо и си носят в чантата вода и някоя суха паста или вафла, за да се подкрепят преди полет. „Солено кафе няма да пия, а и сандвичът ще ми се стори горчив.
Абсурд да дам 20 лева за кафе, сандвич и сок”, споделиха разочаровани пътници пред Lupa.bg.
Внимание, родители! От 1 август всичко се променя: Вижте дали влизате в новия списък за детски надбавки
Неподозиран бонус от държавата: Как НАП ни връща пари след ремонт у дома
Критично засушаване: Нивото на река Дунав падна под един метър и застраши корабоплаването
Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни
ЦСКА с мощен трансферен удар - взе играч, за когото са давани 25 милиона евро
Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей
93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени
Свърши ли мъката на АМ „Тракия“? Пуснаха движението по обновените 32 км, ето къде отива старият асфалт
Сърцето може да не издържи: Защо среднощното гледане на Световното се оказа фатално?
Извънредна ситуация в Италия! Етна се събуди и наложи спешни ограничения на голямо летище
Китай с пробив в космоса: 750N Хол двигател постави нов световен рекорд
Известен неврохирург катастрофира тежко, прилоша му зад волана

В действителност като всичко в България, защо някой да си прави труда за такива контроли - нали си взима заплатата /в пъти над средната, без да слагаме в това число парите под масата /, а пък пътниците да се оправят.
Това е основната причина да съм за концесиите, при частника такива моменти не се пропускат.