×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп обвини Китай в намеса в президентските избори през 2020 г.
  • Президентът присъства на международното военно учение „Бриз 2026“
  • ФИФА обсъжда в следващия Мондиал да участват 64 отбора
  • Куче нахапа 16-годишно момиче и уби домашния му любимец в Нови Искър
  • Акциите на "Газпром" пробиха 18-годишно дъно
  • Замразиха парите за майките на 398,81 евро
  • Днес Созопол чества своя празник
  • Йотова открива паметник на Васил Левски
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лют спор за задкулисието в София, водещ заговори за жандармерия


Лют спор за задкулисието в София, водещ заговори за жандармерия
След като Мая Манолова показа доклад за общинско дружество, който бил засекретен от кметицата, Йорданка Фандъкова възкликна „вие лъжете“
17 Октомври 2019, Четвъртък, 12:21 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Йорданка Фандъкова намекна, че Мая Манолова е лицето на задкулисието и я помоли да си изясни отношенията с Бойко Борисов

Нямаме жандармерия. Това каза водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев, за да охлади страстите в студиото на Нова телевизия, след като кандидатките за кмет на София Мая Манолова и Йорданка Фандъкова влязоха в лют спор за корупцията и задкулисието в столицата.  

За да избегне това, което се случи в ефира на БНТ, когато Волен Сидеров наруши регламента и се наложи да бъде изведен от униформени, Николаев прикани опонентките в предизборния дебат да спазват изискванията. 

Трудно е да водиш диалог с човек, който не иска, а и може би не може да чува, оплака се Фандъкова. Мая Манолова пък се опита да я представи като кандидата на задкулисието, след което кметицата от ГЕРБ избухна и заяви, че няма право да говори за това. 

Точно от вас не искам да чувам обвинение за задкулисие, защото бяхте лицето му, заяви кметицата.

„Преди няколко години бяхте срещу гражданите, когато същата пламенна защита правихте на правителството на Пламен Орешарски, което е модел на задкулисието“, каза тя по време на диспута. 

„Задкулисието в момента е моделът на управление на Столичната община и на държавата. То не е дясно“, изтъкна пък бившият омбудсман.

„С агресия и лъжи град не се управлява. София е свободен град на свободни хора. Беше направен опит, преди няколко години да бъде похитен. Тогава Манолова бе срещу хората, зад които сега се крие“, добави тя. 

Независимата кандидатка за градоначалник пък изтъкна, че скоро ще се наложи столичани да плащат заради санкциите, които Европейската комисия ще наложи на България заради мръсния въздух. 

„Трябва да даваме повече средстава за лекарства, тъй като всяко четвърто дете в столицата е с хронично заболяване. Преобладават астмите. Мерките трябва да бъдат взети. Доскоро Фандъкова и столичната община отричаха за съществуването на този проблем, но когато граждански организации разположиха 500 станции в столицата, стана ясно, че той е огромен“, заяви Манолова. 

Фандъкова пък каза, че опонентката й няма опит в защитата на европейски проекти.

„За опита и компетентността на досегашната кметица говорят резултатите, както и санкциите, които регионалното министерство наложи на Столична община в размер на 4,2 млн. лева за незаконосъобразно проведени обществени поръчки, при които условията предопределят кой ще е изпълнител. Да, тя има опит, но и началник, който има приятелски кръг, стоящ зад определянето на изпълнителите“, подчерта бившият омбудсман.  

Затова подмяната на електробусите и автобусите в столичния транспорт изглежда като Българския футболен съюз – слаби резултати с много корупция, добави тя.

„Ваши заместници са обвиняеми и подсъдим. Това е най-доброто доказателство. На мен би ми било неудобно след 14 години престой във властта, да говоря в бъдеще време“, заяви Манолова.

„Вие непрекъснато говорите, че съм имала началник. Решенията ги вземам аз и ги декларирам с моя подпис. Ако имате неуредени сметки с Борисов или неуредени отношения, ви моля да намерите място, време, в което да направите това!“, призова Фандъкова.

След като опонентката й я обвини, че е засекретила доклад за общинско дружество, тя избухна: „Вие лъжете хората. Лично съм го изпратила на прокуратурата“. 

Манолова пък се оплака, че законопроектите, които е внесла като омбудсман, отлежават в чекмеджетата на депутатите от ГЕРБ.
 


В категории: Местни избори


3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ "Меси" кацна в центъра на Бургас "Меси" кацна в центъра на Бургас 17/07/2026, Петък 18:17 5
3
Коментара по темата
3.
AzotBurgas
17.10.2019 14:28:27
2
2
Избирай, ако можеш:
Сандъкова, или Маямито?
ГЕРБ или БСП?
Диария или запек?
2.
гражданин
17.10.2019 13:35:22
3
14
От двете Фъндъкова е по малкото зло.
1.
ХХ
17.10.2019 13:18:40
1
10
обективно:
1. фъндъкова трябва да си ходи;
2. фъндъкова е за предпочитане пред манолова.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Гълъб Донев: Дефицитът може да падне под 3 процента през 2028 година Гълъб Донев: Дефицитът може да падне под 3 процента през 2028 година Финансовият министър залага на евросредствата, по-ефективна администрация и спиране на течовете от бюджета, докато България вече е в процедура за прекомерен дефицит Михаил Заимов бе удостоен посмъртно с приза почетен гражданин на Созопол Михаил Заимов бе удостоен посмъртно с приза почетен гражданин на Созопол Той посвети живота и изследователската си дейност на морския град Силен кадрови ход на МВР в Бургас: Павел Колев оглави звеното на ГДБОП, вече е повишен в комисар Силен кадрови ход на МВР в Бургас: Павел Колев оглави звеното на ГДБОП, вече е повишен в комисар Повишението идва в решаващ момент за региона, заради тежките злоупотреби в икономиката и вихрещата се киберпрестъпност Киевската интрига породена от лош театър на Велислава Петрова и Радев или от Брюксел Киевската интрига породена от лош театър на Велислава Петрова и Радев или от Брюксел Опитват се да играят две игри едновременно, като едната е да сме „неутрални“с външна политика спрямо националния ни интерес, а втората да не бъдем изолирани, коментира социолог Рекордьор по нарушения подкара камион без книжка и загази Рекордьор по нарушения подкара камион без книжка и загази Нарушителят е с 37 акта и 98 фиша, поясниха от полицията Опасен сигнал от Бургас: Шофьори намират развити болтове по колите си Опасен сигнал от Бургас: Шофьори намират развити болтове по колите си Разказите идват от социалните мрежи и все още не са потвърдени от полицията, а твърдението за предизвикателство в TikTok остава недоказано Бутнаха ли паметник на културата в центъра на Бургас? (СНИМКИ) Бутнаха ли паметник на културата в центъра на Бургас? (СНИМКИ) Сградата беше опасна и се рушеше, инвеститорите я вдигат наново в абсолютно същия вид с благословията на Министерството на културата АПИ дръпна шалтера на поръчка за 1 млрд. лв.: Евтините мантинели ни излизат с човешки животи АПИ дръпна шалтера на поръчка за 1 млрд. лв.: Евтините мантинели ни излизат с човешки животи Експертът Христо Грозданов настоява решенията да се вземат според риска и разходите за целия живот на съоръженията, а не само по най-ниската първоначална цена Ружа Игнатова жива? Кой плаща по 5 хил. $ заплата на капитана Ружа Игнатова жива? Кой плаща по 5 хил. $ заплата на капитана Дали милионите на OneCoin все още не текат в Созопол Милошев защити Ия Петкова начело на НДК: Семейните връзки не отменят професионализма Милошев защити Ия Петкова начело на НДК: Семейните връзки не отменят професионализма Съпругата на заместник-председателя на парламента Иван Ангелов е избрана временно за директор, а конкурс трябва да бъде проведен до шест месеца
Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО Председателят на ПГ на Прогресивна България увери, че София не е част от формата, а декларацията от Киев не създава правнообвързващи ангажименти САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8 САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8 Вашингтон твърди, че поразява военната логистика, а Техеран съобщава за цивилна инфраструктура и отвърна с ракети по държави от Персийския залив Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта Над 10 сгради бяха затрупани край река Уцзян, повече от 1100 жители са евакуирани, а стотици спасители продължават издирването Тревога за цунами след мощно земетресение, разлюляло Мексико и Централна Америка Тревога за цунами след мощно земетресение, разлюляло Мексико и Централна Америка Тръсът бе с магнитуд 7,4 по Рихтер, изплашени хора напуснаха домовете си Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер Жителите на страната ще имат уникалната възможност да наблюдават с просто око изключително близко сближаване между младия лунен сърп и ярко блестящата планета Венера Война на два фронта? Речта на Тръмп, която подпали нов световен пожар и разцепи Конгреса на САЩ Война на два фронта? Речта на Тръмп, която подпали нов световен пожар и разцепи Конгреса на САЩ Анализатори разкриват тайния план зад бруталните удари в Близкия изток и обвиненията към Пекин за изборите Почина Освалдо Баньоли, бащата на „футбола на хляб и салам“ Почина Освалдо Баньоли, бащата на „футбола на хляб и салам“ Историята на един скромен гений, който победи парите и суперзвездите, за да качи Верона на върха Германия прати бивш мъж в мъжкия затвор, избухна скандал Германия прати бивш мъж в мъжкия затвор, избухна скандал Осъдената активистка първо е приета в женския затвор в Кемниц, но след индивидуална оценка е преместена в мъжката институция в Цайтхайн Огнен ад в Испания: 12 000 хектара изгоряха, над 1000 души са евакуирани Огнен ад в Испания: 12 000 хектара изгоряха, над 1000 души са евакуирани Пожарът в Арагон остава извън контрол, а стотици огнеборци и военни защитават застрашените селища Георги Татарски пое Булгаргаз преди решаващите преговори с Боташ Георги Татарски пое Булгаргаз преди решаващите преговори с Боташ Той сменя Веселин Синабов, а временното ръководство ще управлява дружеството до нов конкурс, но не повече от шест месеца
Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Предоставихме на САЩ данни за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“ Виц на деня Виц на деня Секретарка се втурва, силно уплашена, в кабинета на началника:
- Шефе, току-що откраднаха колата ви!
- А успя ли да видиш крадците?
- Не, но записах номера на колата...
Виц на деня Виц на деня - Мила, ще се омъжиш ли за мен?
- О боже, да!
- Може ли да ти го сложа?
- Мръсник!
- Пръстена ма...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените прекаляват с уголемяването на устните?
- Защото не ми достигат пари за гърдите.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори