×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Македония - раздор между Меркел и Макрон


Македония - раздор между Меркел и Макрон
Според „Шпигел”, срещата на върха в Брюксел може да предизвика „скандал”, който да доведе до изолацията на френския президент Еманюел Макрон
16 Октомври 2019, Сряда, 15:20 ч.

Франция поиска спиране на преговори с Македония, а Германия настоява Скопие да продължи процедурата

Премиерът на Северна Македония Зоран Заев заминава за Брюксел в последен опит да издейства дата за начало на преговори за присъединяване към Европейския съюз. Министрите по европейските въпроси на страните членки отново не успяха да постигнат съгласие за започване на преговори с Албания и Северна Македония, пише vesti.bg

Франция, Холандия и Дания блокираха решението, тъй като имат опасения за реформите в двете балканските държави. В четвъртък и петък в Брюксел ще се проведе европейска среща на върха, като основните теми ще бъдат Brexit и перспективата за членство на Скопие и Тирана. Блокираното от Париж разширяване ще бъде и сред темите, които Ангела Меркел и Еманюел Макрон ще обсъдят днес на общо заседание на правителствата на Франция и Германия във френския град Тулуза.

Германските медии излязоха с идентични публикации във връзка с решението на Съвета на министрите в Люксембург относно преговорите с Албания и Македония, съобщава „Дойче веле”.

Почти всички германски вестници смятат, че вината за неизпълнените към Македония и Албания ангажименти е у Франция.

Водещите „Франкфуртер алгемайне цайтунг (ФАЦ) и „Зюддойче цайтунг” (ЗДЦ) пишат, че непреклонността на Париж е довела до блокадата на Скопие и Тирана по пътя им към ЕС.

Франция продължава да се противопоставя на решението на мнозинството от европейските партньори за отваряне на преговори за членство в ЕС със Северна Македония и Албания. Френският министър по европейски въпроси Амели дьо Моншален остана изолирана на срещата на министрите на външните работи на ЕС в Люксембург, пише ФАЦ.

Според „Зюддойче цайтунг”, темата за разширяването ще бъде поставена от канцлера Ангела Меркел по време на днешната междуправителствена френско-германска конференция в Тулуза, както и по време на срещата на върха на ЕС в Брюксел в четвъртък.

Според „Шпигел”, срещата на върха в Брюксел може да предизвика „скандал”, който да доведе до изолацията на френския президент Еманюел Макрон.

„Натрупва се напрежение”, предупреждава високопоставен дипломат, цитиран от „Шпигел”.

Агенция „Ройтерс” очаква сблъсък между Макрон и Меркел, след като Париж остана изолиран с отказа си да разреши начало на преговорите за присъединяване на с Албания и Северна Македония”.

Франция игнорира широката подкрепа, която държавите-членки оказаха на двете страни по пътя им към ЕС.

„С оглед голямата загриженост около досието на Албания за борбата срещу корупцията и широко споделеното желание да се награди Северна Македония за решаването на спора за името с Гърция, на срещата в Люксембург беше предложено да се даде зелена светлина само на Скопие. Франция блокира и този опит”, твърди „Ройтерс”. 

Френският президент Еманюел Макрон е на път да влезе в сблъсък с германския канцлер Ангела Меркел, след като Франция изпадна в изолация, противопоставяйки се на започването на преговори за присъединяване на Северна Македония към Европейския съюз, предаде Ройтерс.

Дания и Холандия подкрепиха отказа на Франция за започване на присъединителни преговори с друга балканска страна - Албания, на министерска среща на ЕС в Люксембург, завършила без споразумение по въпроса, за който е необходимо одобрението на всичките 28 държави от общността.

„Много съжалявам, че държавите членки не можаха да вземат решение“, каза европейският комисар по разширяването Йоханес Хан.

„Това не е славен момент за Европа“, заяви той видимо разочарован.


В категории: Политика


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Хора гинат в прокълната къща до гробище Хора гинат в прокълната къща до гробище 16/05/2026, Събота 21:38 1
Тервел ИЛИЕВ Какво се случва с Краси Радков? Какво се случва с Краси Радков? 16/05/2026, Събота 21:00 2
Тервел ИЛИЕВ Русия върна на Украйна телата на 528 убити Русия върна на Украйна телата на 528 убити 16/05/2026, Събота 20:20 1
2
Коментара по темата
2.
ХХ
16.10.2019 16:21:45
2
4
меркел е доказан идиот!
време е нормалните европейски държави да се обединят и построят стена около цялата територия на кочината германия.
прав е бил ссср, когато е спасил ГДР от тази проказа!
1.
me
16.10.2019 15:34:00
2
4
Добре, че са Франция, Холандия и Дания.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Исторически триумф: Дара спечели Евровизия 2026 с BANGARANGA Исторически триумф: Дара спечели Евровизия 2026 с BANGARANGA Песента, която предизвика бурни спорове и вълна от критики у нас, донесе първата победа за България в 70-годишната история на конкурса   Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците Министерството на образованието обяви неучебни дни от 20 до 25 май Хора гинат в прокълната къща до гробище Хора гинат в прокълната къща до гробище Това е една от най-упоритите и мрачни мистерии, в която се преплитат смърт, страх, суеверие DARA излиза с "Бангаранга" на големия финал тази вечер. Има ли шанс да спечели? DARA излиза с "Бангаранга" на големия финал тази вечер. Има ли шанс да спечели? "Благодаря ви много за цялата подкрепа, която ми се изпрати от България и на всички извън България също. Обичам ви и ще се видим на финала.", каза изпълнителката Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала Наблюдава се обаче и частично завръщане на тенденциите от 2016 година, които се характеризираха с тежък, матов финиш и силен контур, но днес те се прилагат в много по-омекотен и сияен вариант Босът на коледното градче в Бургас поиска да прибира наемите от обектите на Тройката и през лятото Босът на коледното градче в Бургас поиска да прибира наемите от обектите на Тройката и през лятото Плащал наем всеки месец, а можел да използва площада само през зимата, недоволства Веселин Велев Какво се случва с Краси Радков? Какво се случва с Краси Радков? Актьорът изглеждаше стряскащо отслабнал България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“ България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“ Наградите „Марсел Безансон“ отличават постиженията на участващите изпълнители и се връчват всяка година непосредствено преди големия финал  Трогателната история на Севда и нейната осиновена дъщеричка в Бригада нов дом Трогателната история на Севда и нейната осиновена дъщеричка в Бригада нов дом След поредица от тежки житейски изпитания, включително години неуспешни инвитро процедури, раздяла с партньора и оставане на улицата "с две чанти и кредит“ Затрупаха рекламна агенция с поръчки за портрети на Румен Радев Затрупаха рекламна агенция с поръчки за портрети на Румен Радев От министерства до общини всички искат „по-топъл“, „по-бащински“ и „евроатлантически“ Радев, "леко усмихнат, но без да изглежда либерален"
Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Животното е открито край датския остров Анхолт Русия върна на Украйна телата на 528 убити Русия върна на Украйна телата на 528 убити Координационният щаб изрази благодарност към Международния комитет на Червения кръст за оказаната помощ и подкрепа при репатрирането на тленните останки САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение Американският министър на енергетиката Крис Райт обещава дипломатическо решение, но военна намеса остава опция Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Анкара под напрежение заради регионалните рискове и продължаващите икономически предизвикателства Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Българската изпълнителка впечатли с хитовото си парче и вече предизвиква вълна от реакции пред големия финал на „Евровизия 2026“ Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Националният отбор на ислямската република ще играе в Сиатъл при условие „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена Международни реакции и дебати за историческата достоверност и холивудската визия на Нолан Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Американският президент обсъди с китайския лидер Си Дзинпин оръжейната политика към Тайван и предупреди за рисковете от отделяне на острова МВР с нов критерий за оценка на областните директори – реалният брой на загиналите и ранените в ПТП-а на съответната територия МВР с нов критерий за оценка на областните директори – реалният брой на загиналите и ранените в ПТП-а на съответната територия Новата стратегия предвижда полицаите и камерите да бъдат извадени от скритите места по пътищата, като фокусът се измести изцяло върху превенцията, а не върху механичното събиране на глоби Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано Тъжната вест за неговата кончина бе споделена от последната му стопанка, която се е грижила всеотдайно за него до последния му дъх
Венци СТЕФАНОВ Венци СТЕФАНОВ Радев е най-голямото попадение, ако си генерал от авиацията, значи че си нещо много повече от другите Виц на деня Виц на деня - Муцка, аз съм спала с моя мъж 2 пъти, преди да се оженим. А ти?
- Аз към 20-тина, ама не знаех, че ще се ожените!
Виц на деня Виц на деня - Бабо, какво би предпочела - с*кс с млад мъж или локум?
- Ох, чедо, от къде зъби за локум на тази възраст!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Страхувай се по-малко, надявай се повече. Яж по-малко, дъвчѝ повече. Говорѝ по-малко, казвай повече. Мразѝ по-малко, обичай повече
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори