Късат договора на „Вергиев холидей“ за култовата кръчма „Бургаски вечери“
„Благоустройствени строежи“ ЕООД е прекратило контракта едностранно заради неплатени наеми
Договорът на „Вергиев холидей“ ООД за култовата кръчма „Бургаски вечери“ ще бъде „скъсан“ едностранно от общинското предприятие „Благоустройствени строежи“ ЕООД, научи Флагман.бг.
Дружеството е подало иск в съда за прекратяване на контракта и връщане във владение на сградата и прилежащите площи от близо 1 дка в сърцето на морската градина.
Причината – забавени шест наема от по 6 955 лева.
С неустойките по договора сумата набъбва на 83 460 лева. Големият размер на иска, който е над 25 хил.лева, не даде право днес на Районният съд в Бургас да стартира делото и го прати по подсъдност на Окръжния съд в Бургас.
В същото време стана ясно, че „Вергиев Холидей“ ООД е сменил собствеността си и вече не се свързва с бившия ръководител на СИК в Бургаско Димитър Вергиев. Дяловете в компанията са разделени между Светлана Стоянова-Кънева и Здравка Биберова.
Фирмата стопанисваше емблематичната кръчма от 15 години. Димитър Вергиев нае обекта още по времето на Йоан Костадинов. След приключването на дългосрочния му договор той се яви на търг и го поднови, но при нови условия с далеч по-завишени цени. Изглежда това е причината да продаде фирмата си. Настоящият контракт с „Благоустройствени строежи“ изтича в края на годината.
В същото време Флагман.бг разбра, че вече е избран наемателят за съседния парцел – някогашната дискотека „Плаза“. Това е бургаска фирма, която има сериозни интереси в развлекателния бизнес.
МВР проверява информацията дали Петьо Петров-Еврото е задържан в Белград
"Кажете сбогом на електричеството": Иран публикува списъци на енергийни мишени в Близкия изток
Бебето и майката от тежката катастрофа с линейка са в стабилно състояние
Чешката полиция разследва евентуална руска следа при пожар в завод за отбрана
30-годишна жена е загинала при катастрофа на АМ „Тракия“ край Нова Загора
Арина Сабаленка стигна осминафиналите в Маями и продължава защитата на титлата
Българинът привикна, че парите в политиката са мръсни и вече и не пита откъде са
БДУ инициира национална конференция за връзката между социалните услуги и образованието
17-годишен вратар е в болница след тежък инцидент по време на мач
Над 150 души продължават да живеят в постоянен страх в софийски блок
Независимият културен сектор под силен финансов натиск, заради забавените плащания по ПВУ
Фатих Бирол: Светът е в енергийна криза, по-тежка от шоковете през 70-те
