"Ние, гражданите" предлагат изграждане на нови паргинги в ж. к. "Славейков" и спиране на презастрояването
Жителите на ж. к. "Славейков" приветстват идеята на коалиция „Ние, гражданите” за изграждане на „леко метро”
Повече от два часа продължи срещата на кандидатите за общински съветници от коалиция „Ние, гражданите” с пенсионерите от клуб „Прогрес” в бургаския ж. к. "Славейков". Пред събралите се граждани местните политици изложиха платформата си за развитие на Бургас през следващите четири години. Освен основните акценти, залегнали в предизборната програма на местната коалиция, бяха разгледани и други приоритетни точки за развитие и подобряване на средата за живот. Един от основните наболели проблеми, с които се ангажираха от коалицията е проектиране и построяване на паркинги в комплекса, с което ще се ограничи и презастрояването в тази част на града. На провелата се среща присъстваха кандидатите за общински съветници Ангел Божидаров, Тодор Ангелов и Степан Дадурян.
Жителите на бургаския комплекс Славейков приветстват идеята на коалиция „Ние, гражданите” за изграждане на „леко метро”. Според тях транспортно съоръжение от такъв тип би довело до по- бърза и по- лесна транспортната комуникация между кварталите.
Бургаските пенсионери от своя страна изложиха наболели за тях проблеми, като завишаване на субсидията за пенсионерските клубове, ремонтиране на помещението, обособено като клуб, осигуряване на допълнителни парични средства за закупуване на костюми за участието на фолклорни изяви. Като най- голям проблем и спешна нужда от разрешаването му възрастните хора от бургаския комплекс Славейков посочиха предприемането на спешни мерки срещу замърсяването на въздуха. Според тях, те са най- потърпевши от основните замърсители на въздуха, а именно Кроношпан и Лукойл. Жителите на комплекс Славейков считат, че заради близостта на разположение между жилищния квартал и двата завода, въздухът именно в този комплекс, е най- замърсен.
Другият неприятен момент през летния сезон, който жителите на бургаския комплекс Славейков изтъкнаха е шумът от самолетите, прелитащи през комплекс. Според тях, трябва да се вземат спешни мерки, за да се сменят коридорите на преминаване на летателните машини, за да се намали шумния „терор” от тяхното прелитане.
Кандидатите за общински съветници от коалиция „Ние, гражданите” се ангажираха с поставянето на тези наболели въпроси за разглеждане и взимане на спешни мерки за тяхното разрешаване.
Алехандро от ЦСКА каза за "Гола на сезона", няма случайност
Рускиня се разплака в "Ергенът"
Сирни заговезни - денят на прошката
Времето в неделя - валежите спират, идва слънце
Драма на индонезийски остров, турист е отвлечен, похитители искат 10 млн. долара
Кукери гониха злото с гайди и чанове в Бродилово
Вежди Рашидов: Служебното правителство трябва да провери кадрите си, не се прави политика на инат
Емануил Йорданов: МВР допусна грешки по „Петрохан“, смяната на главния секретар не е трагедия
Телепортация ли са владеели рейнджърите от Петрохан
Катастрофа на АМ „Тракия“ край Чирпан, пожарникари рязаха автомобил
Цветлин Йовчев: „Петрохан“ не е рейнджърска група, има сериозни въпроси за оръжията и смъртта
Иван Кръстев: БСП е алтернатива на десния модел и ще влезе в следващия парламент
