НАП-Бургас пуска на безценица апетитни апартаменти по Черноморието
Приходното ведомство в морския град събра 163 млн. лв. просрочени задължения
Недвижими имоти по Южното Черноморие на изключително атрактивни цени обяви за публична продан Националната агенция за приходите в Бургас. Крайната мярка се прилага към длъжници, които не са предприели каквито и да са действия за погасяване, в това число и поетапно, на натрупаните просрочени задължения към републиканския бюджет.
Имотите представляват апартаменти и офисни площи и се намират в Ахелой, курортите „Слънчев бряг“ и „Елените“, Несебър и Свети Влас. Цените за квадратен метър са твърде атрактивни. Така например апартаменти в централната част на курорта „Слънчев бряг“ са обявени с цена от 562 лева за квадратен метър.
С подобна цена е и апартамент в луксозна сграда във в.с. „Елените“. Подробна информация за търговете може да се намери в сайта на Националната агенция за приходите - www.nap.bg . 163 млн. лв. просрочени задължения събраха за първите 8 месеца на годината публичните изпълнители от дирекция „Събиране” в териториалната структура на НАП в Бургас.
Сумата е с 9 милиона повече от същия период на миналата година. От приходното ведомство в морския град отчитат тенденция на нарастване на доброволното погасяване на просрочени задължения от страна на бизнеса, а също и на физическите лица. Анализите на НАП Бургас показват, че около 20 на сто от лицата и фирмите с просрочени задължения остават напълно пасивни и не търсят контакт с приходното ведомство, въпреки желанието от страна на Агенцията за намиране на варианти за разсрочено погасяване на натрупаните задължения.
В тези случаи се предпиремат крайните мерки на принудителното изпълнение, запорират се банкови сметки на длъжниците, изземват се пари от каси, налагат се възбрани върху движими и недвижими вещи, разпродава се имущество. От началото на годината териториалната структура на приходното ведомство в Бургас е провела 242 търга.
От НАП Бургас апелират към длъжниците да бъдат активни, да търсят контакт с приходната администрация, защото винаги може да се достигне до взаимноприемливо споразумение за разсрочено погасяване на дълговете.
Подобни споразумения са постигнати със 722 физически лица и фирми от региона, които правят месечни вноски към бюджета и същевременно поддържат икономическата си активност, успяват да изплащат заплати и да покриват разходите за дейността си.
Териториалната дирекция на НАП Бургас е поставила под постоянно наблюдение 1298 фирми, всяка от които със задължения от над 50 000 лева. Целта на този вид мониторинг е поетапно намаляване на натрупаните просрочия като се поддържа и активен диалог със задължените лица.
Какво не бива да правим по време на гръмотевична буря
Путин: Абсурд е Русия да нападне страните от НАТО
Убиха с нож звезда от „Топ Гън: Маверик“ и „Джуманджи“ пред дома му
Брокер задържан за измами с жилища "на зелено", прибрал около 200 000 евро
Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал
Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие
Грешка на ватмана е причинила челния удар на два трамвая в София
Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас
Тръмп: Некадърниците, които приспиват с песните си, да си стоят у дома
Полицейска блокада в столичния квартал „Христо Ботев“, 11 души са арестувани
Млада полякиня осуети руския финал на "Ролан Гарос"

ми е скъпо.