Депутатът Петър Кънев присъства на празничен водосвет в Синеморец
Бургаският народен представител бе официален гост на празника на населеното място
С водосвет, курбан и богата фолклорна програма бе отбелязан празникът на Синеморец. Традиционното събитие, което се провежда на 14 октомври – Петковден, отново бе в местността Студеното кладенче.
Честването се състоя край параклиса „Света Петка“ и събра десетки. Сред официалните гости на събитието бяха депутатът от коалиция „БСП за България“ и председател на Комисията по икономическа политика и туризъм в Народното събрание инж. Петър Кънев, кандидатите за кметове на Царево – Живко Жеков и на Ахтопол - Диана Добрева, д-р Атанас Орачев от Сдружение „Черноморска Странджа“.
Те поздравиха жителите и гостите на тържественото събитие и изразиха съпричастността си към техния стремеж да съхранят живи местните традиции и обичаи.
Водосветът беше отслужен от агатополски епископ Йеротей, викарий на Сливенската митрополия.
Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри
Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция
Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова
20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд
Това са тайните синове на Путин
Въвеждат нови правила по кафетата в Турция
Почина известна писателка
Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи
Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида
Бургас се включи в антиправителствения протест
