Вицепремиерът Марияна Николова инициира работна среща за увеличаване на наказанията за компютърни престъпления
На срещата бе решено до края на месец октомври участниците да представят своите предложения
По инициатива на заместник министър-председателя по икономическата и демографската политика и председател на Съвета по киберсигурност Марияна Николова в Министерския съвет се проведе работна среща, на която вицепремиерът постави въпроса за увеличаване на размера на наказанията за компютърни престъпления.
В срещата участие взеха министърът на правосъдието Данаил Кирилов, председателят на Държавната агенция „Електронно управление“ Атанас Темелков, представители на Министерство на вътрешните работи, Държавна агенция „Национална сигурност“, Национална следствена служба, съсловните организации на юристите, прокурорите и следователите.
Вицепремиерът Николова постави на обсъждане необходимостта от завишаване на наказанията, предвидени в действащите разпоредби на Глава девета „а“ от Наказателния кодекс. Тя изрази виждането, че бързият напредък в сферата на комуникационните и информационни технологии налага наказанията да бъдат изменени, за да са по-адекватни на променящата се среда на киберсигурност. На срещата бе решено до края на месец октомври участниците да представят своите предложения.
Внезапно почина шеф Дом Тейлър, звезда от Five Star Kitchen
Илюзия е, че новите избори в Европа ще променят сигурността ни, светът върви към горещ военен сблъсък
Две от децата на Брад Пит поискаха съдът да заличи фамилията му
След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия
Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел
Фирми от България в ДДС въртележка за 46,9 млн. евро, запорираха 88 имота
Излезе първото класиране за 8. клас: 55 хиляди ученици проверяват къде са приети
Бургас ще отбележи 189 години от рождението на Васил Левски с военен ритуал и поднасяне на венци
България внесе над 108 хил. работници за 3 години, бизнесът иска още
Парадокс в Румъния: Битумът заминава за Украйна, магистралите остават без асфалт
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството
Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева
