Франция спира Северна Македония и Албания за ЕС?
Париж е против каквато и да е дата за започване на официални преговори между ЕС и Албания и Македония
Франция засега не е обявила официално позицията си, но според документите, видени от американската агенция Bloomberg, Париж е против каквато и да е дата за започване на официални преговори между ЕС и Албания и Македония преди Брюксел да завърши реформата на своята „методология“, предава скопският телевизионен „Канал 5“, цитиран от Агенция "Фокус".
С меморандум, който френските дипломати са изпратили до другите правителства в ЕС, Париж иска бъдещите преговори за разширяване на Съюза да бъдат „постепенни, по-конкретни в придобивките, които носят на съответните страни и да бъдат обратими според ефективното, осезаемо и устойчиво прилагане на реформите“.
Последният проект на решението от 11 октомври, с който разполага Bloomberg, дава зелена светлина за това официалните преговори за присъединяване да започнат през първата половина на следващата година, но според дипломат, цитиран от американската агенция, „никой не е доволен“ от текста.
Посланиците на страните-членки на ЕС в понеделник ще се опитат да посредничат за компромис преди утрешната среща на министрите.
И Радев потвърди: Военната помощ за Украйна спира, дали сме достатъчно
От маскирани кечисти до холивудски тиктокъри – кои ще бъдат най-странните фенове на Мондиал 2026
Забранените градове на Мондиал 2026
Джип и автобус на детски футболен отбор се блъснаха при арката на входа на Несебър (СНИМКА)
Архитектурните чудеса на Мондиал 2026
Героите, които победиха логиката: Пет съдби, които струват повече от златната купа
Бърз домашен крем в чаши за неочаквани гости
10 парадокса на Мондиал 2026
Чудесно време в България, спокойно може да отидете на плаж
Новата география на световния футбол през 2026 година
Класен футболист почина едва на 27 години
Бургаски клуб с важен ход
