×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пламен Петров-Легендата: Политиката е на тъмно, но с Бачийски имаме визьор за нощно виждане!


Пламен Петров-Легендата: Политиката е на тъмно, но с Бачийски имаме визьор за нощно виждане!
Константин Бачийски е човекът, който върши най-много работа в местния парламент за град Бургас, категоричен е Пламен Петров - Легендата (вляво)
14 Октомври 2019, Понеделник, 16:12 ч.
Автор: Флагман.бг снимка: Радостина ГЕОРГИЕВА

Битката „Давид – Голиат“  не е мит, дори и сам Константин е успял да извоюва четири или пет големи победи за Бургас, категоричен е Легендата

Пламен Петров е по-известен като Легендата. Няма загубена точка на тепиха в бразилското Джиу джицу, 9-ти е в световната ранглиста, ММА- съдия и предприемач. Президент на единствения в Бургас МС клуб "Хулиганите“. Сега за първи път влиза в надпреварата  за местния вот, с преференция 134 и бюлетина 32 в листата на Константин Бачийски:

- Г-н Петров, защо решихте да влезете в листата на Константин Бачийски? Рокерите като Вас не са ли надпартийни?

- Аз все още не съм партиен и съм от гражданска квота на Средна европейска класа. С Константин Бачийски поддържаме единствения клуб по бразилско джиу джицу в Бургас. През дългата и студена зима, докато спортувахме, той забелязваше моята реакция като гражданин за нередностите в Бургас. Каза ми, че има нужда от такива хора в Общинския съвет - с позиция за решаването на проблемите. Хора, които да отстояват мнението си.

За разлика от големите партии, в които се гласува под строй, в Средна европейска класа са доказали, че всеки има право да гласува по съвест. Бачийски и СЕК уважават мнението на всеки един.

- Какво искате да промените с участието си в местното управление?

- Това, което се набива на очи, е приоритетът, който се дава на фирми от чужди градове при печеленето на обществени поръчки. Причината е, че самата общинска администрация поставя такива условия за участие, че местният бизнес няма шанс да спечели търговете. А след това често ги наемат като подизпълнители, но разбира се, на много ниска цена. Не мисля, че е справедливо спрямо  бургаските фирми.

- Искате по-голямо участие на местния бизнес в обществените поръчки?

- Естествено и логично е всеки хазяин да управлява дома си. Предложението на Константин Бачийски е да бъдат премахнати дискриминационните условия, чрез които се отстранява реалният бизнес от обществените поръчки. По този начин ще се създаде конкуренция, цените, които плаща Общината, ще паднат и поръчките ще могат да се печелят от фирми, които реално извършват тази дейност, а не от посредници. Проблемът е, че точно тези посредници често са създадени само и единствено да прибират комисионите. Ето защо подкрепям Бачийски!

Искам да подчертая, че моят бизнес, също като неговия по никакъв начин не е свързан с Бургас, не е обвързан с обществени поръчки и не зависи от администрацията.

- Къде смятате, че ще Ви е по-трудно в битките на ринга или в Общинския съвет?

- Нямам опит в Общинския съвет, но мисля, че там битките са жестоки. Защото се водят задкулисно. А на ринга и на тепиха заставаш очи в очи с друг мъж  като теб и всичко е честно.

- Т.е. в политиката има забранени удари?

- Аз мисля, че там позволени не се ползват.

- Това ли е причината да подкрепите Бачийски,  за да му дадете рамо?

- Абсолютно. Освен, че го харесвам като човек и като приятел, смело мога да кажа, че той практически е човекът, който върши най-много работа в местния парламент за град Бургас. Но, за разлика от другите политици, той не е фейсбук звезда. Не си прави пиар, а със собствени средства  финансира дела от името на Общината, за да защити бургазлии.

- Само двамата ще можете ли да извоювате победи за хората?

- Битката „Давид – Голиат“  не е мит. Дори и сам Константин е успял да извоюва четири или пет големи победи за Бургас, а това са победи срещу системата. Ако сме повече, шансовете ни значително се увеличават.

- На подкрепата на кого разчитате- на спортните среди, на рокерите?

 - Честно казано на техните гласове разчитам. Когато научиха, че ще участвам, много хора ме потърсиха и изразиха желание да ме подкрепят, да ме представят на техните приятели, на техните семейства - като човек, на който могат да разчитат. Толкова голяма подкрепа дори аз не очаквах.

- Имате ли увереност, че ще можете да направите промените, които искате в Общинския съвет?

- Личната увереност аз я имам. Но дори и на война, ти излизаш и воюваш срещу мъже със същия набор от хватки и тактики, със същото оръжие. Това, което днес всички ние виждаме в политиката, е, че нещата се вършат на тъмно. Това не е моята материя. Смятам обаче, че и там с Константин Бачийски  ще успеем да намерим визьора за нощното виждане и да изкараме на светло тези решения, които ще подобрят живота на хората в общината.

- Защо бургазлии да подкрепят листата на Бачийски, Вас, неговия екип? Сам казахте, че той не е медиен образ…

- Ние виждаме, че нашите политици стават популярни чрез методи, които заблуждават обикновения гласоподавател. За разлика от останалите политици, бургазлии не знаят, какво Бачийски наистина е направил за града си, защото той е вършил всички неща, без да търси медийна популярност. Понякога, даже други кандидати се закичват с постигнатото от него, като пример  мога да посоча, че именно негова е идеята за фонд за стимулиране на полетите на авиокомпаниите до Бургас.

 




Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Михаил ДИМИТРОВ В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче 26/06/2026, Петък 15:00 3
България Всички новини
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Откритият урок „С Несебър в сърцето“ превърна Стария град в интерактивна класна стая за възпитаниците на ПГТ „Иван Вазов“ Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Инициативата на Община Несебър и НСА „Васил Левски“ събра хора с увреждания от България и Германия, а финалът бе отбелязан на Международния олимпийски ден Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Селекционерът на жените по борба разкри детайли около статута на състезателката и призова смъртта ѝ да не става повод за клубни борби „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“ Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Емблематичното лице на „На кафе“ излезе в най-дългата ваканция в историята на Нова телевизия
„Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори