×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандален евреин опитал да измами Анелия с "ало схема"


Скандален евреин опитал да измами Анелия с "ало схема"
Илан Цоря е сочен като краля в рай за измамите с бинарни опции
14 Октомври 2019, Понеделник, 15:30 ч.
Автор: Флагман.Бг

Илан Цоря се натискал на Наталия Гуркова

Евреинът Илан Цоря е опитал да измами чалга певицата Анелия с 20 000 евро. Скандалната случка е станала преди 2 години. Анелия получила обаждане от мъж от непознат номер, който се представил за служител на инвестиционна компания.

Мъжът и развивал версия, че ако Анелия реши да инвестира в акции 20 000 евро, само за месец сумата и ще се удвои. Противно на всеобщото мнение, че чалга певиците не блестят с ум, Анелия не се е вързала на опита да я преметнат. Но близо 10 000 българи попаднаха капана на измамниците.

Илан Цоря е сочен като краля в рай за измамите с бинарни опции. Това са така наречените сделки с акции. Евреинът проправи пътя на крими бизнеса още през 2005-2006 г. в Израел, като създава първата платформа под търговското име Традо. Първоначално софтуерът се ползва от негови брандове в Израел и се оперира от тамошни кол центрове. В последствие дейността се прехвърля в Кипър. Започва надлъгване и игра на котка и мишка с финансовите регулатори в страните от ЕС.

През 2012 г. измамникът идва в България и въвежда своето ноу-хау. Цоря – спряган като Краля на бинарните опции, превръща България в рай за процъфтяване на криминалния бизнес. Условията, които предоставя нашата страна са перфектни – слаби и разсеяни регулатори, либерални банки, беззъбо финансово разузнаване, умни и образовани младежи с по няколко чужди езика, които срещу скромно за стандарта на Европа заплащане работят в кол центровете, но без да се замислят какво всъщност вършат там.

И най-важното - достатъчно наивни байганьовци, които мечтаят бързо забогатяване. От България, където установява своята главна база, Цоря разгръща мащабна дейност и създава кол центрове както у нас, така и в Грузия, Босна, Черна гора, Сърбия и Чехия. У нас ангажира добри български програмисти, които непрекъснато усъвършенстват софтуера на платформата, освен това се огражда с доверени хора, част от които довежда от Израел.

През 2015 г. кани Гал Барак да стане негов подагент и да създаде нов супер модерен кол център, през който да оперират нови и нови бинарни опции. Дава достъп и на други подагенти до софтуера, за което прибира добри такси. Израелецът създава няколко psp агента, главният от които е Global Payment Solutions, чрез които реално съдейства на събирането на присвоените средства и за това също получава сериозна комисионна.

Междувременно Цоря организира презентации, конференции, с които популяризира дейността с бинарните опции и привлича нови и нови подагенти както от България, така и от чужбина. През 2016 година мошеникът влиза в съдружие с другия голям „играч” в бинарните опции – Уве Ленхов. Малко по-късно евреинът проявява амбиция да направи нов супер софтуер (супер платформа), като събира финансиране от над 3 млн. евро за новия продукт.

Когато е готов обаче, хитрецът отказва да го предаде на създаденото със съинвеститорите дружество Global Finteh Solutions (GFS), респективно дъщерното дружество „Традолоджик сълюшънс”. Прехвърля само интелектуалната собственост (марката), но никога не предава сорс кодовете. Тогава настъпва разрив с партньорите му, а Гал Барак решава да застане на страната на съдружниците. Илан Цоря е принуден да продаде оставка като изпълнителен директор на Global Finteh Solutions и на негово място е назначен Гал Барак.

На 1 август 2018 г. Гал Барак сезира българската прокуратура за обсебване на над 330 000 евро от сметката на GFS по делото е образувано досъдебно производство, но до момента прокуратурата не може да го привлече като обвиняем. На 6 ноември 2018 г. Барак се жали и в СДВР за кражбата и нерегламентираното ползване на чужд софтуерен продукт – платформата „Традолоджик”. Въпреки извършените от СДВР с разрешение на съда претърсвания обаче софтуерът не е намерен, респективно и сорс кодовете не са предадени.

Озлобен от предателството на доскорошните си партньори, Илан Цоря организира отмъщение. За целта наема австрийския блогър със съмнителна репутация Вернер Бьон, който издава новинарския сайт Fin telegram, и му предоставя цялата информация, с която разполага за жертви на бинарните опции в Австрия. Новинарският сайт залива мрежата с ежедневни публикации. Уговорени са и жертви, които да се оплачат в австрийската прокуратура, която образува досъдебно производство.

Въпреки добрите намерения на австрийските прокурори да бъдат арестувани и тримата - Илан Цоря, Уве Ленхов и Гал Барак, в крайна сметка са арестувани Ленхов и Барак, а Цоря не е дори привлечен като обвиняем по австрийското разследване. Евреинът съдейства на прокуратурата – предоставя информация и отговаря на въпроси, но не казва нищо, което касае него самия и може по някакъв начин да бъде използвано от правораздавателната система.

Така се стига до абсурда Илан Цоря – кралят на измамите с бинарни опции, да е чист като сълза – австрийците не го привличат като обвиняем, не го търсят, няма издадена заповед за арест. Германските власти го подозират, но до момента прокуратурата им си трае, а нашата направо отказа да го разследва като отмени собственото си постановление за образуване на досъдебно производство. Отлично информирани източници на HotArena разкриват, че Цоря освен експерт по съмнителни сделки е и голям ценител на родни красавици.

След като Наталия Гуркова стана вдовица точно той е бил човека, който и предложил спонсорство. Илан имал и намерение да направи Гуркова рекламно лице на една от компаниите му. Проблемите му със закона и бягството му от България обаче попречило на партньорството му с бившата Мис България.


В категории: Лайфстайл


1
Коментара
1
Коментара по темата
1.
XX
14.10.2019 16:07:00
0
4
просълзих се....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Стотици избраха БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" за бъдещото си медицинско образование Стотици избраха БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" за бъдещото си медицинско образование Тази година университетът провежда осмия си пореден прием по специалност „Медицина“, за която са утвърдени 40 места по държавна поръчка и 41 места срещу заплащане Защо всяка фирма има нужда от шредер за документи? Защо всяка фирма има нужда от шредер за документи? Защита на фирмената информация и спазване на GDPR чрез правилно унищожаване на документи Как глобалните тенденции влияят на финансовите пазари? Как глобалните тенденции влияят на финансовите пазари? Разбирането на тези взаимовръзки помага за по-точна оценка на пазарните рискове и възможности Как да създадете комфортна зона за почивка в двора с градинска шатра Как да създадете комфортна зона за почивка в двора с градинска шатра Създаване на перфектното кътче за релакс на открито с градинска шатра Как да реагирате при среща с агресивно куче Как да реагирате при среща с агресивно куче Какво да правим при среща с агресивно куче: Практични съвети за безопасност и правилни реакции Внимание, шофьори! Тол системата спира на 22 и 31 юли, купете винетки предварително Внимание, шофьори! Тол системата спира на 22 и 31 юли, купете винетки предварително Националното тол управление съветва водачите да се подсигурят с необходимите документи преди нощните актуализации, които няма да засегнат тежкотоварния трафик Удар за туризма от Арабския свят: Qatar Airways се оттегли от България Удар за туризма от Арабския свят: Qatar Airways се оттегли от България Според представители на туристическия бранш, причината е оптимизирането на дейността на авиокомпанията след военния конфликт в Иран Пазарът на имоти: Факти срещу сензации – как да вземем правилно решение? Пазарът на имоти: Факти срещу сензации – как да вземем правилно решение? Правилното разчитане на пазарните сигнали ще ни помогне да избегнем скъпите грешки при сделките, казва Елена Параскова от iBrokers Близо 2 часа претърсваха апартамента на Широков в Поморие, отведоха го с белезници (ВИДЕО) Близо 2 часа претърсваха апартамента на Широков в Поморие, отведоха го с белезници (ВИДЕО) По информация на Флагман антимафиотите работят по досъдебно производство за злоупотреби във ВиК-Бургас Обрат: ГДБОП задържа Христо Широков минути след като бе освободен от ОДМВР-Кърджали (СНИМКИ) Обрат: ГДБОП задържа Христо Широков минути след като бе освободен от ОДМВР-Кърджали (СНИМКИ) „Някакво момче е подало сигнал срещу мен, че съм го уплашил в някакво заведение”, каза Широков
С атаката по Международния съд в Хага Тръмп цели да разцепи ЕС С атаката по Международния съд в Хага Тръмп цели да разцепи ЕС Държавите са изправени пред избор: или подкрепят съда и получават санкции, или остават съюзници на САЩ Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море Белият дом замени спорния 20-процентен налог с инвестиционни сделки със страните от Залива Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Само входът, чадърът и шезлонгите могат да струват до 88 евро, преди да бъдат поръчани храна и напитки Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар От 15 юли рутинните проверки на сухопътния пункт спират, но пристигащите от Великобритания ще минават двоен контрол на летището и пристанището Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Бургаската звезда влиза в образа на почти магична детегледачка, която връща надеждата в живота на опечален баща и неговия осемгодишен син САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола Гражданите на страната няма да бъдат допускани до полети за родината, докато не прекарат три седмици извън засегнатата африканска държава Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Цените на петрола скочиха рязко след мащабни американски бомбардировки и ответните атаки Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Пламъците тръгнали край сцената, а блокирани и неясно обозначени изходи превърнали евакуацията в капан Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство 38-годишният Роб Диперинк не издържа на жестокия психически срив, след като ФИФА му отне най-голямата му мечта заради недоказано обвинение в Лондон
проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй Печалбата на АЕЦ „Козлодуй“ е „счетоводно нагласена“ Виц на деня Виц на деня - Коле, да си виждал някъде метлата?
- Отивай пеша, ма! Ей къде е магазина...
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, купих ти подарък.
- Ооо, така ли, къде е?
- Е, ти да не си сляп?! Облякла съм го...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е алкохолът?
- Преобразовател на душевната болка в главоболие.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори