Апелативният прокурор на Бургас поиска още един мандат
Влиза в конкурса с четири апартамента, Нисан "Кашкай", депозити и ипотечен кредит, показва имотната му декларация
Апелативният прокурор на Бургас Любомир Петров се кандидатира за втори мандат.
Както „Флагман“ съобщи, във Висшия съдебен съвет (ВСС) бе обявен конкурс за поста.
Прокурорската колегия стартира процедурата с решение на 18 септември, което е обнародвано в „Държавен вестник“ на 27 септември.
Настоящият апелативен прокурор е решил да се кандидатира за втори мандат, като е подал документи на 11 октомври, показва справка на сайта на ВСС.
5-годишният му мандат изтича на 10 декември.
Любомир Петров е на 57 г. и има значителен стаж в прокуратурата в региона. Започнал е в Районна прокуратура-Поморие.
През годините е придобил управленски опит и като районен прокурор на Поморие и на Бургас.
Според приложената автобиография в раздела „Социални умения и компетенции“ Петров посочва: „Работа в екип и справяне с критични ситуации. Вътрешен самоконтрол, самокритичност, принципност и коректност в отношенията.“
От имотната му декларация става ясно, че притежава четири апартамента в Бургас, Поморие и Несебър, както и лек автомобил Нисан „Кашкай“, придобит за 43 000 лв. през 2008 г.
Петров има едновременно депозити за около 47 000 лв. и задължение по ипотечен кредит на стойност 58 978 евро, към „Уникредит Булбанк“.
Любопитен момент е, че той подава заявлението си за участие в конкурса в средата на едномесечния срок за кандидатстване. Т.е. Любомир Петров е предпочел да не изчаква „тактически“ да види дали ще се явят конкуренти.
Кандидатурата му за втори мандат бе логична и очаквана. Моментът, в който я подава, може би следва да покаже увереност, че няма да има конкуренция за поста.
Срокът за подаване на документи обаче е 27 октомври, така че интригата дали ще се появят и други кандидати остава.
Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ
Не бъди детектив в собствената си връзка!
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения
САЩ пращат атомния самолетоносач Теодор Рузвелт в Близкия изток за поне 7 месеца
Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото
Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“?
София с бюджет от 1,54 млрд. евро за 2026 г., над 300 млн. евро отиват за инвестиции
Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха
НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества
Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол
28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение

Много лъжци,крадци и измамници!
Но Любомир Петров не знае ли !