Проклятие надвисна над Замъка на Косьо Самоковеца
Масивната постройка, която влиятелният контрабандист приживе ползваше за частна, бе обявена за продан срещу фантастичната за родните стандарти сума от 8 милиона евро
Замъкът в Боровец, зад чиито каменни стени в миналото въртеше престъпни сделки Константин Димитров-Косьо Самоковеца, е на пазара за недвижими имоти от няколко месеца, пише вестник Ретро. Но лошата слава на бившия му собственик, в комбинация със страховита легенда, която се разнася от уста на уста из самоковска околия, вледеняват мерака на всеки, който се оглежда за имот на територията на аристократичния зимен курорт.
Масивната постройка, която влиятелният контрабандист приживе ползваше за частна, бе обявена за продан срещу фантастичната за родните стандарти сума от 8 милиона евро. С днешна дата обаче брокерите търсят нов собственик на имението на Самоковеца срещу занижена цена. Замъкът се продава с почти 5 милиона евро по-малко, или срещу 3 300 000 евро. Планинският имот е без аналог в България. Резиденцията е облицована с естествен камък и е с разгъната застроена площ от 780 кв. м, а парцелът към имота е 4520 квадрата, с голям открит и отопляем басейн. Самоковският ъндърграунд бос навремето е пекъл мръвки на барбекю в отделна постройка от цели 130 квадрата, колкото 4-стаен апартамент. Изграден е и гараж за 4 автомобила, моторни шейни и други превозни средства.
В интериорен план къщата се гордее с уникален дизайнерски проект, който почти не е пипан от времето на Самоковеца. Стените, таваните и подовете са изцяло покрити с орехово дърво, а мебелите са поръчкови, изцяло от естествено дърво и кожа от най-висок клас. Имотът разполага с 3 огромни спални и 5 бани, в някои от които бидетата и тоалетните чинии са с позлатени елементи.
За средновековната резиденция на Константин Димитров из околията са носят страховити легенди. Паметливи самоковчани разправят, че часове след разстрела му в Амстердам преди 16 години ято от няколко десетки гарвани атакувало Замъка и дни наред пернатите грачели зловещо над имота. Местните приели това за лош знак, тъй като с най-едрия представител на семейство Вранови са свързани множество поверия за проклятия.
Почина голяма легенда на "Холивуд", Джим Кери потъна в скръб
Спипаха българин, издирван от съда в Мюнхен
Оставен без надзор котлон подпали апартамент с три малки деца
Корабът "Св. св. Кирил и Методий" акостира в Несебър
Бързи палачинки за 10 минути: Идеална закуска за цялото семейство
Страшна челна катастрофа с българи в Гърция
Не подценявайте морето днес: Очакват се вятър и големи вълни
Дневен хороскоп зa 25 юли 2026: Златен шанс за Близнаците, Телецът взема съдбоносни решения
САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл
UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107
Зловещ убиец смени затвора с психиатрия - лъже ли властите?
Майка и 15-годишната ѝ дъщеря загинаха, спасявайки малко дете от внезапен прилив

Ама се иска май интелект за таз работа, не стига че глупав, смотан ами и 'честен' даже без цели да компенсира... Бълхар