×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хайки за кучета без каишка и чип, солени глоби от 300 лева


Хайки за кучета без каишка и чип, солени глоби от 300 лева
От началото на откомври са проверени 116 собственика в София, като 17 от тях са глобени с фиш
12 Октомври 2019, Събота, 09:29 ч.
Автор: Флагман.бг

Шестима собственици санкционирани само за един ден в столицата

Засилени хайки дебнат собствениците на домашни любимци в столицата. Служители от Столичен инспекторат следят дали се спазват новоприетите правила при разхождането на кучета, пише TrafficNews. Само за един ден са санкционирани 6 стопани, които разхождали любимците си без повод.

Те са глобени в района на НДК и парк "Възраждане" от служители на звено "Медицинска екология" към Столичен инспекторат. Проверки се извършват предимно в големите паркове в столицата, както и в междублоковите пространства, където най-често кучкарите извеждат животните. Градинки, детски площадки и училищни дворове също подлежат на проверка. Освен дали кучетата се водят на повод, служителите проверяват за поставен микрочип и ваксина против бяс.

Стриктно се следи и дали собствениците почистват след песовете. От началото на откомври са проверени 116 собственика, като 17 от тях са глобени с фиш. На 45 пък са съставени констативни протоколи с предписания. Припомняме, че според новоприетите промени в Закона за ветеринаромедицинската дейност глобата за куче, което тежи над 5 килограма, и се разхожда без повод е 300 лева. Глобата за агресивно куче без намордник пък е 1000 лева. Промените предизвикаха остри реакции от страна на стопаните на кучета.

Те бяха категорични, че санкциите няма да променят нищо, тъй като става въпрос за възпитание. "Малкото на размер куче също може да предизвика инцидент при безконтролно разхождане – пътнотранспортен; ухапване на малко дете; предизвикване на агресивна реакция от друго голямо, разхождано на повод куче, навлизайки в личното му пространство. Броят на инцидентите именно с разхождани на повод едри и/или недостатъчно социални кучета, поради емоционално, често също агресивно предизвикателство от страна на свободно пуснато дребно кученце, е голям", възмутиха се от "Екоравновесие".

"Шумното обявяване на внесения законопроект единствено измества фокуса на внимание от факта, че инцидентите с домашни кучета биха били много по-малко, ако се прилагаха сега действащите разпоредби. А те не се прилагат поради тоталното бездействие на общините и БАБХ като контролни органи по Закона за защита на животните", коментира Явор Гечев от "Четири лапи". Въпреки недоволството на природозащитниците, през юли депутатите приеха проектозакона в пленарна залата, като 145 гласуваха "за", а петима - с "въздържал се".


В категории: Животът


3
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско 12/08/2026, Сряда 19:00 1
3
Коментара по темата
3.
Луцифер
13.10.2019 11:10:51
1
1
Гражданчета като теб напълниха приютите за кучета със слабоумното си мислене,като не можеш да се оправиш с едно нещо дай го в приют,защо да не си даваме и децата в приют като не можем да ги възпитаме както трябва.
2.
Били говедото
12.10.2019 14:18:55
9
3
Ай да дойде да ме глоби за кучето ще си търси ръката в хирургията помияри мръсни ще им дам аз един чип и каишка. Трябва на тях чип те без тва са на каишка жалкари.
1.
гражданин
12.10.2019 10:08:35
9
13
Браво,само дето не трябва да е кампанийно,а постоянно ! Докато тъпаците се научат да спазват законите,ако не им изнася....да водят кучето в приют !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция Неврохирургът и зам.-председател на ОбС-Бургас д-р Светослав Тодоров представи тежката статистика пред всички постоянни комисии и предупреди за риска от черепно-мозъчни и гръбначни травми Пометената на пешеходна пътека в Бургас е висш дипломат от Европейската агенция за сигурна авиация (ВИДЕО) Пометената на пешеходна пътека в Бургас е висш дипломат от Европейската агенция за сигурна авиация (ВИДЕО) Брат ѝ - известният бургаски хирург д-р Костадин Петков, проговори първо пред Флагман.бг за трагедията и чудото с лабрадора Рони Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа Пол Тейлър анализира как масовият поток от Мароко отключи взаимни обвинения в ЕС и напрежение между Испания и Италия Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“ Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“ Общинският съвет намали цената с 4,26 евро и даде зелена светлина за граждански проект с детска зона, осветление и място за домашни любимци Димитър Спасов към родителите: Вкарайте децата в спортните зали, безделието ражда пороци Димитър Спасов към родителите: Вкарайте децата в спортните зали, безделието ражда пороци Вицепрезидентът на БНФ Карате отправи остър призив на Международния ден на младежта след поредицата от случаи на детска агресия Терор в центъра на Бургас: Мъж залива с фекалии и троши коли на ул. „Ген. Гурко“ (ВИДЕО) Терор в центъра на Бургас: Мъж залива с фекалии и троши коли на ул. „Ген. Гурко“ (ВИДЕО) Видео от охранителните камери на местния часовникар Вишко Гаров запечата бруталните изцепки на 72-годишния Манол Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Поклонението започва в 08:30 часа в храм Св. св. Козма и Дамян, а траурната церемония е от 12:00 часа Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Правителството няма да продължи с тримата кандидати от процедурата при кабинета Желязков, но те могат отново да се включат Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха За щастие няма пострадали, щетите са изцяло материални  Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Гергана Папазова твърди, че непълнолетният ѝ син е бил само наблюдател на фаталния побой над Георги Кузев
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Москва е готова да действа и далеч от европейските води, а руското Министерство на отбраната вече е получило заповед 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал Според публикуваното съобщение гости от три етажа трябва да ходят пеша, а нарушаването на правилата води до солена санкция Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив 18-годишният излиза срещу 700 евро гаранция, а другият младеж остава под надзора на Детска педагогическа стая Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Рикардо Аройо напусна "Новите съседи" в сезон 15, когато героят му "почина" на дивана си, сам и правейки любимото си - гледайки мач Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Най-възрастният действащ държавен глава управлява дистанционно и направи сериозна рокада във военното командване САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго Пакистанските посредници са получили съгласие от Вашингтон и Техеран дни преди крайния срок на 17 август Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Американската прокуратура твърди, че групата договаряла картечници, гранатомети и минохвъргачки за войната на CJNG в Мексико Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Сими и Кимолос са сред най-скъпите места за зареждане, а фериботите, нощувките и храната допълнително вдигат сметката за лятната почивка Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Генеративният AI ускорява продажбите, проектирането и сделките със земя и сваля разходите на строителните компании Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Американският президент заяви, че не вярва на Техеран и предупреди за тежък отговор при нови действия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Защо плачеш, мила?
- Защото ми казаха, че съм тъпа.
- Хубаво де, и кое не ти е ясно?
Виц на деня Виц на деня Двама старци си говорят:
- Ех наборе-е-е, станал съм като стенен часовник!
- Що бе?
- Ми ей го на - в главата ку-ку, а от долу махало...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Към съседа от 4-тия етаж, който започва с бормашината в 7:00 сутринта в неделя: Надявам се бургията ти най-накрая да удари златна жила, че да си купиш къща в друг град!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори