Астрономът Мишел Майор: Човечеството не може да колонизира други светове
Пазете си Земята, защото не може да излезете от Слънчевата система, казва носителят на Нобелова награда за физика за 2019-та
Колонизацията на други светове е невъзможна. Преместването на човечеството на други планети е абсурд. Това твърди швейцарският астроном Мишел Майор, който е носител на Нобелова награда за физика за 2019 година, съобщава Esoreiter.ru.
Според него човечеството никога няма да може да напусне Слънчевата система и да достигне до далечните планети на другите звездни системи.
Ученият е сигурен, че планетите, подходящи за живот, са твърде далеч от нас, за да може да ги достигнем.
Според астронома, дори ако някоя планета е подходяща за живот и е на няколко десетки светлинни години от нашата, ще бъде просто невъзможно да се лети до нея. Предвид нивото на развитие на съвременните технологии, този полет ще продължи стотици милиони дни. Следователно, смята ученият, просто трябва да пазим нашия дом – Земята!
Хипотезата, че човечеството ще може да напусне Земята и да се премести на други планети, ученият смята за безумна.
Човек се ръководи само от един принцип - „да вземе всички ресурси и да намери ново място за живот“. Може би поради тази причина планетите, на които може да има живот, са просто недостижими.
Наскоро стана известно, че швейцарските астрофизици Мишел Майор и Дидие Кело, определяни от медиите като първите търсачи на извънземен живот, ще си поделят тазгодишната Нобелова награда за физика със свой канадски колега. Отличията ще бъдат връчени в Стокхолм на 10 декември.
Пълен абсурд: 8-годишно дете яхна електрическо АТВ и прегази 4-годишно момиченце!
Черната серия с атракционите продължава: 21-годишна жена се преби при скок с парашут
6-годишно момиченце и майка му пострадаха след опасна маневра на бащата и челен сблъсък край Обзор
Сбогом на остарелите догми: 5 „златни“ правила за здраве от миналото, които всъщност ни вредят
Mузикален взрив се готви в Поморие! Над 8000 фенове ще окупират обновеното пристанище за Sunset Port Festival
Стилиян Петров купува супермодерна апаратура за 111 000 евро на КОЦ-Бургас след „Мача на надеждата“
Тръгва делото срещу Никола Бургазлиев за бруталната катастрофа с АТВ в Слънчев бряг
Холанд настигна Меси и Мбапе и поведе викингското гребане
Бум от нарушения зад волана в Бургаско: Мъж кара мъртво пиян, друг предложи по 500 евро подкуп
Психиатър влезе в главата на похитителя край Варна: Детето е неговият коз
Холанд шокира Бразилия, Англия отстрани Мексико на Мондиала
Отлично време по морето

факт.
докато човечеството е с толкова ниско интелектуално ниво, което още позволява експлоатация и робство на собственият си и други видове