Майка и син открити мъртви, разследват причината
Безжизнените им тела са намерени в дома им в Търговище
Майка и син са открити мъртви в дома им в Търговище. Криминалисти на ОД на МВР в Търговище изясняват обстоятелствата около смъртта им, съобщиха от пресцентъра на дирекцията.
Безжизнените им тела са намерени в дома им в жилищна кооперация в кв."Запад" 3 вчера около 16.30 часа. Своевременно на място са пристигнали полицейски и медицински екипи. Извършен е оглед на местопроизшествието, при който не са констатирани видими следи от насилие.
Аутопсия ще установява причините за смъртта на 51-годишната жена и 27-годишния й син, пише vesti.bg
Съдебният лекар д-р Владимир Горанов каза, че е изпратена кръв за допълнителни изследвания във ВМА - Варна. "На този етап съмненията ми са за отразяване с въглероден окис", допълни медикът, извършил аутопсията, цитиран от БТА.
По думите му двамата са варили зимнина на газов котлон на балкона при плътно затворени прозорци. Входната врата на жилището на четвъртия етаж също е била заключена и за отварянето й е бил повикан ключар.
Образувано е досъдебно производство и работата по случая продължава под наблюдението на прокурор от Окръжната прокуратура в Търговище.
През лятото беше отчетен бум на пострадали при инциденти с газови бутилки.
Заради високите температури инцидентите с газови бутилки в този сезон зачестяват. Всяка бутилка е потенциална бомба през лятото, ако не се експлоатира внимателно, казват експертите.
Средно годишно инцидентите с бутилки с пропан-бутан са между 200 и 250. Най-често причините са: нерегламентирано пълнене на автомобилни газ станции, което е абсолютно забранено, неправилна експлоатация, непроверени уреди и бутилки.
По последни данни в оборот са над 2 милиона бутилки, като 90% от инцидентите стават заради теч от вентила.
Турция забрани използването на социални мрежи от деца под 15 години
Пазарът на краткосрочни наеми в Гърция забавя темпото на фона на ръст на цените
Кремъл предлага на Китай до 30% по-ниска цена за руския газ до края на десетилетието
"Котешки скандал" провокира реститутки да се барикадират в дома си в Пловдив
Традиционна баница със сирене - лесна рецепта
Две огнища на антракс са открити и изолирани в България
Спортната звезда Кирил Милов: Тези шест минути ми се сториха цял век
Хиляди българи имат имен ден на 23 април
Слънцето си проправя път по Черноморието
Връчиха на директора на ОД на МВР-Бургас благодарствена грамота
Най-трудните зодии за сериозна връзка
България първа в негативна класация по смъртност от рак в ЕС
