Мигрантите облъчени да убиват, терористи имало и в спецслужбите
Сириецът, който рани българин и още осем души, е бил в тежко психично състояние, коментира Боян Чуков
Българин и още осем души бяха ранени, след като 32-годишен сириец открадна камион и се заби в няколко автомобила в централната част на германския град Лимбург. Нападението стана в понеделник, а днес в „Тази сутрин“ експертът по борба с тероризма Боян Чуков каза, че винаги, когато има убити и ранени, Ислямска държава поема отговорност, за да покаже колко е мощна.
„В този случай обаче това не се случи, защото около джамиите в Западна Европа се създава ислямистка атмосфера. Там хората се облъчват и тогава в зависимост от личните им преживявания, от моментното им състояние, без някой да им дава указания, те се включват в тази игра, извършват тези терористични актове. Най-вероятно така се случва и във Франция, и в Германия“, добави експертът.
Германските власти потвърдиха вчера, че следите водят към опит за терористичен акт.
Терористът също е ранен при инцидента и е задържан. По данни на разследването тежкотоварният автомобил е откраднат.
Разрешението му за престой в Германия е изтекло преди седмица.
„Правят се много паралели с други подобни случаи, тъй като подобна драма се разигра и в Ница, в Берлин през 2016 г. Трябва да се обърне обаче внимание, че заради проблема с мигрантите в Европа те вече представляват фактор, който оказва влияние върху вътрешнополитическата обстановка в различните страни“, заяви Чуков.
„Моята хипотеза е, че сириецът, който е загубил личното право да пребивава на територията на Германия на 1 октомври, е бил в тежко психично състояние. Шофьорът, който е бил нападнат и му е отнет камиона, твърди, че е гледал с очите на човек, поел много големи количества наркотик“, добави той.
40 души от службите за сигурност са извадени от техния състав, защото са склонни към насилие и към терористични актове, каза още Чуков.
Японките измиват с това лицето си - тайната им за сияйна и здрава кожа
Хонорарът на Рачков от „Капките“ отива за сватба и меден месец
Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа
Десетминутният кекс стана любим на всички майки – децата го обожават, грабят направо от тавата
Зехтинът пази от възпаление на червата
Ако си ученик, има как да се докоснеш до живота на астронавтите
От 7 юли влизат в сила нови правила за всички нови моторни превозни средства
Емо от Каблешково опита да надхитри полицаите в Несебър, но стана за смях
Хапвайте от тези храни и ще спите по-сладко от бебе!
Официално! Илияна Йотова е президент на България
Проверете евро банкнотите си - фалшиви €20 и €50 се разпространяват в България и ЕС
Не мога да повярвам колко лесно стана – многолистна погача, която „диша и ухае“

аз пиша факти: "Над 40 представители на всички сирийски опозиционни фракции поискаха България, Русия и Китай да се откажат от подкрепата за режима на Башар Асад. Това стана на среща в Правец"
Конкретно мога да спомена името на захран алуш...
И кабинетът бoрисов 1 обучаваше ислямски терoристи в правец.