×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Залепиха стряскащ позив до паметника на жертвите от комунизма в Бургас


Залепиха стряскащ позив до паметника на жертвите от комунизма в Бургас
„Офицери и сержанти от запаса, фашизоидната пяна прекипя. Да я издухаме!!!“, гласи посланието
08 Октомври 2019, Вторник, 19:19 ч.
Автор: Флагман.БГ

Надписът е поставен на оградата, скриваща строежа на бившия Бургаски универсален магазин

„Офицери и сержанти от запаса, фашизоидната пяна прекипя. Да я издухаме!!!“. Този призив е залепен на метри от паметника на жертвите на комунистическия режим в Бургас, който се намира до сградата на Съдебната палата - в самия център на града. 

Надписът е поставен на оградата, скриваща строежа на бившия Бургаски универсален магазин, там виси от няколко дни. Сигналът е от наш читател, който оптал да свали позива, но се оказало, че е лепен здраво с С200.

Снимките, които направи наш репортер днес обаче показват и друго - занемарен район, с прораснала трева между плочките. Картината бе жалка и свидетелстваща, че след инициативата за поставяне на ансамбъла с паметните плочи, никой не полага грижа. Антикомунистите слагат ритуално веднъж годишно венци и цветя, с което нтересът към скромния мемориал се изчерпва.
 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
46
Коментара
Емел МАХМУД За какво се харчат парите от глоби и фишове За какво се харчат парите от глоби и фишове 23/06/2026, Вторник 12:00 1
Денис ЕПИТРОПОВ България пак ще прави автомобили! България пак ще прави автомобили! 23/06/2026, Вторник 11:40 0
Денис ЕПИТРОПОВ Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия 23/06/2026, Вторник 11:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия 23/06/2026, Вторник 09:37 13
46
Коментара по темата
46.
До 43
13.10.2019 17:08:27
0
0
Какъв убиец, какъв наеминик :) :D !!! Тоя точно, наемник и убиец, тва е болен мозък, дето баща му е бил някакъв партиен кадър на някое ТКЗС в странджанския балкан, къв убиец или боец може да е един неосъзнат промит мозък, който няма дупе да застане и да се изправи пред тези, които нарежда и уж се бори с тях, и тръби за прочистването им!
45.
До ХХ
13.10.2019 17:03:10
0
0
Аз ли избивам коплекси дето на всички им е ясно и те нареждат какъв си! Погледни се бе смях! Обзалагам се, че ти си болния мозък дето е залепил тоя плакат!!! Не аз да пия хапчета, ти си за освидетелстване бе моето момче! И както казах си насрана подлога! Ти нищо не можеш да направиш, човек погледни се - пълен смях си!
44.
ХХ
11.10.2019 16:11:26
0
0
@43
по-скоро си прост, ама айде... абе и леко психопат - иди на лекар.
пп. къде съм писал пък, че младите са (ми) виновни.
43.
Петър
11.10.2019 15:28:27
0
0
Неосъзнат (а може, и да си се осъзнал, знам ли та) убиец си, ставай наемен войник и трепи наред!
И, на теб младите ти виновни?
Болшевик ще ми говори за българчета?
Научи български ти казах.
42.
ХХ
11.10.2019 12:50:11
0
0
@41
може би точно щот не се прочиства, младите си обират чуковете и се спасяват поединично... та какво казваш става като резултат с народа де?
Прав си за природата - 2011-та герб министър каза, че половината първолаци не са българчета... сега го въртим около 48% полуофициално.
И имигрантите в България са (данни НСИ) основно застарели българи и под 16 годишни... ама какви са точно по националност, статистиката не казва.
Та природата казваш, народът казваш...
А население по тези земи винаги ще има - природата празно не търпи.
дерзай.
41.
Петър
11.10.2019 12:06:41
1
0
XX,
Аз съм Българин, не болшевик!
Ние, не изтребваме Народа си, но за жалост сме слепи, когато друг го прави, и му се кланяме, и паметници му издигаме!
Политиката съществува откакто сме се "осъзнали", като разумни същества!
Разумът ако не надделява, то живота губи смисъл! Тогава Природата си казва волята, а не някой диктатор или парламент!
Стана ли ти ясно какъв съм?
40.
ХХ
10.10.2019 13:46:13
0
0
@39
Давай, давай... сега като си изби комплексите си вземи и хапчетата, та барем се успокоиш...
39.
До ХХ
10.10.2019 12:16:05
0
0
Е ок добре, защо не ми го кажеш тогава в очите! Дай някакви координати, нещо да се уговорим и да се видим, тогава да говорим кой е идиот и кой не ?! То не стига, че обиждаш хората ами и на всичкото отгоре си и неграмотен (изречение се започва с главна буква, да не се чудиш)! Иначе гледам си на "ти" с английския, ами вземи се научи да пишеш вярно на български! Още един път те призовавам да си направим една среща и да застанеш зад думите си и твърденията си, както правят истинките хора, те не се страхуват да изкажат мнението си гласно, какво пишеш само и се правиш на силен зад копютъра? Ти си един пъзльо, една утайка, една долна прислойка, това което пишеш е израз на тоето безсилие да направиш нещо в действителнот, в подкрепа на това, което смяташ за праилно! То от всички коментиращи изглежда ти си единстения идиот, който както се вижда явно е нямал досег с някакво образование!
38.
ХХ
10.10.2019 10:19:07
0
0
@37
ти си един обикновен идиот... next!
37.
До ХХ
10.10.2019 00:11:29
0
0
Я дай някви координати напрао гледам те чистиш тва онова, дай едни координати айде да си напрайм една уговорка да почнеш с мене направо, аз съм един виден фашист! Докажи че си зад думите си!
36.
ХХ
09.10.2019 22:35:50
0
0
@34
Относно мен - нямам партийни, оф активисти, бзнс членове в прякото си родословно си дърво... въпреки убеждението на цветанов, че всички пълнолетни са били в бсп.
А ти?
35.
ХХ
09.10.2019 21:32:01
1
5
@34
Така е. Затова и казвам, че злото трябва да се почиства поне през 35-40 години - кат почва да дава издънки.
Справка петър младенов-николай младенов.
34.
Петър
09.10.2019 19:16:04
0
0
XX,
Злото (най-общо казано) ще те погуби, ще погуби, и всичко след себе си (впоследствие).
Това не е философия, а исторически факт!
Ако говорим за грешки, то тя е една. Лустрацията слага край, и полага начало! Но, тя изисква жертви, които, като гледам не сме готови да осъзнаем, и да "дадем"!
Сигурен съм, че не си готов да "прочистиш" най-близките си боклуци, които са продавали душите си за да те има теб.
Сполай ти братко, в бездната на ена утопия.
33.
XX
09.10.2019 13:22:21
14
12
@32
Ако смяташ, че 9.9.1944 е крив, че има такива убитаци като тебе - прав си...
Инак, сами сме си криви, че сме овце и нямаме през 35-40 години чистка на боклуците каквато е имало 44та.
32.
Ich bin
09.10.2019 13:12:26
12
16
България е убита на 09.09.1944 г.Живеем в постсоциализъм.На власт са децата и внуците на бкп и мвр върхушката.Построиха си светлото бъдеще другарите.Ние сме просто матрял и овце за стригане.Всеки сам избира как да се спаси...
31.
Българин
09.10.2019 12:38:03
5
6
Вие не сте комунисти. Вие не сте и демократи. Вие сте първо българи ( срам ме е да ви нарека така ). Спрете да търсите някой да ви оправя, а се оправете първо вие самите. Навремето един умен човек е казал: " Бъди промяната, която искаш да видиш в света." Оставете паметниците и помнете историята, но не гледайте назад. Променете мисленето си!
30.
ХХ
09.10.2019 10:51:08
11
12
@миннърите на #29
що бе пичове, засягате ли се, че плевната е ошлайфан в духането?

нали и аз това казвам, че е гнусно....
29.
ХХ
09.10.2019 10:19:10
15
16
@24
прав си - плевнята конкретно духаше, кат млад бкп-еец първо на тошо, сетне на луканов, сетне на козяк... много е ошлайфан, а?!
28.
ХХ
09.10.2019 10:17:00
16
13
@25
той волгин попита същото (верно за живите), та се яви само един автентичен идиот набор 1990-та.
И понеже минаха 30 години от 89-та, мога д акажа, че на митингите на опозицията пред невски, дисидентите бяха дертлиев (съмнително дали не е бил доносник в белене), дренчев и още двама, единият от които беше асоциален идиот, та не знам доколко е бил политически... никой от нормалните не ревеше кат кариеристичните отрепки сега.
Отделно, че за 30 години съм чул повече истории за инакомислещи закарани от дс до границата и оставени сами да се радват на демокрацията отатък, отколкото на затворени по лагерите....
27.
ХХ
09.10.2019 10:08:50
20
12
@26
прав си копиле... почвай кампания за арестуване на плевнелиев, цветанов, борисов, петър стоянов - коня и тнт... дикато стигнеш до дайнов аонсуто и марков - дс-то.
26.
Ади
09.10.2019 08:43:12
12
18
До като има на свобода комуняги и русофилистици,България ще е в кома.
25.
Коко
09.10.2019 08:18:00
2
26
Няма да пиша на дълго и широко защото пак ще изтриете коментара искам да напишете поне три имена от Бургас репресирани от комунистическият режим навремето хранехме 300 000 репресирани от фашисткия режим сега храним 300000 репресирани от комунистическия режим много репресирани много нещо
24.
Комуноидни духачи
09.10.2019 07:47:37
5
14
Искат да духат Те в духането са най до бри
23.
Мдаа
09.10.2019 05:16:30
0
12
Абе пийте си ги тези хапчета, да не ставате за смях.
22.
Ха ха
09.10.2019 03:33:50
2
13
Някой пак са го изтървали от лудницата.
21.
ХХ
09.10.2019 00:34:04
11
7
@17
Съветски е на баща ти синът...
20.
ХХ
09.10.2019 00:29:18
12
19
@13
И за кого гласуваш?
За некадърните слабоумни отрепки от сДС ала дайнов аонсуто или за комунистическите гьонсурат отрочета от герб ала плевнелиев бкп активиста?!
Aман от слабоумни идиоти!
19.
*********
09.10.2019 00:08:55
3
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
18.
!!!!!!!!!!!!!!!!
08.10.2019 23:49:24
25
25
Сега ви мачкат, избиват, прогонват, управляват репресираните. Всички в парламента, всички в бизнеса, всички престъпници, без значение как ще нарекат партията си, са репресирани уж от комунизма У. Р. О. Д. И. Всички мразят комунизма и народовластието. Мразят НАРОДА. Народа за тях са слуги, роби, не са хора. НО ! ЕДИН ДЕН ТОЗИ НАРОД, ОТНОВО ЩЕ ВИ СЪДИ. И този път до 9то коляно маам....
17.
Някои сме учили, а не само партийна школа
08.10.2019 23:38:53
12
24
Съкровището и гроба на Хан Кубрат са открити през далечната 1912 год. край селцето Малая Перепершчина, днешна Украйна (тогавашната Руска империя), напълно случайно от деца. 50 години по-късно се правят археологически разкопки от руски археолог (Смиленко, не съм сигурен дали правилно му пиша името), който смята че това е скитско погребение, след това са правени редица проучвания от редица руски учени, като един заявява, че това откритие е с тюркски произход (от където произлиза мита за тюркския произход на българите, което е научно опровергано от всякъде), други пък заявяват, че това било славянско и т.н. За пръв път, че тази находка се свързва и е с български произход, и по-точно с Хан Кубрат, въпроса е повдигнат от ЗАБЕЛЕЖЕТЕ НЕМСКИЯ учен историк проф. Йоахим Вернер благодарение на прочита на две от монограмите на намерените пръстени. И това е само една малка част от изкривяването на българската история от страна на СССР и техните цели, а именно обезличаването на българския народ и превръщането на България във васал, каквито са чеченците и още мн други държави! То вие СССР-ските някогашни подлоги и промити мозъци освен да се биете в гърдите и да си присвоявате заслуги и история кво друго сте направили, и да викате народа та народа? Кой народ, тоя на който взимахте земите, народа който вербувахте да разнася доноси, народа който ограничавахте в професионално и личностно развитие, народа който избивахте под надслов че бил профашистки настроен и народа чиято история смачкахте, присвоихте, отрекохте ... Партизанско движение - най долната прослойка на българското общество по онова време, престъпници вербувани от руския агентурен апарат и вече ще издухвате, какво ще издухвате, вие самите сте издухани мн отдавна ... Срам за България, емигрирай в Северна Корея!
П.с. Тука гледам само коментари от Русофили, Американофили ... Някой българин нещо да напише няма ли?
16.
Аз
08.10.2019 22:56:03
26
24
ВСИЧКИ ПСЕВДОРЕПРЕСИРАНИ СА ИЗВРАТЕНЯЦИ,КРАДЦИ,УБИЙЦИ,ПИЯНДУРНИЦИ И ОТРЕПКИ......ВРЕМЕ Е ОТНОВО ЗА НАРОДЕН СЪД.......СМЕРТ НА ФАШИЗМА,СВОБОДА НА НАРОДА
15.
До 6
08.10.2019 22:53:04
13
5
ЕЛА ДА ТИ ГО ПОДАМ ДО ГЪРЛОТО.....ПЕДЕРАСТ НЕЩАСТЕН.......И ДА ТИ РАЗПОРЯ ХАЛКАТА ГЕЙСКА....
14.
08.10.2019 22:50:25
28
20
БРАВО.....МАХНЕТЕ ТОЗИ МИРИЗЛИВ КЕНЕФ ОТ ТАМ. ЗАЛИЧЕТЕ ИМЕНАТА НА ИЗРОДИТЕ,ФИГУРИРАЩИ НА НЕГО.......САМО ТАКА,...СМЪРТ НА ФАШИЗМА,СВОБОДА НА НАРОДА
13.
гражданин от лазур
08.10.2019 21:34:31
28
37
Фак на бсб лек. не разбрахте ли, че не искаме комунизъм и русия? Кое от предното изречение не разбрахте? Бабичкиге измират и вие с тях! Горд съм,че никожа не съм гласувал за бсб или други производни боклуци.
12.
ХХ
08.10.2019 21:31:08
20
17
Читателят не е ли един автентичен олигофрен-антикомунист набор 1990, председател на младежкото сдс? Щот за тези идиоти е нормално да си мислят, че винаги нещата са били калпави като тях самите...
11.
Петър
08.10.2019 21:23:53
1
9
Модератора на флегмите яко се е задействал!
10.
!!!!!!!!!!!!!!!!
08.10.2019 20:56:11
41
35
След 89та изкараха убийците, изнасилвачи, крадци и мошенници от затворите, дадоха им пари и ги нрекоха репресирани. Даже и паметник им направиха
9.
00:30
08.10.2019 20:51:27
15
20
До7 Макронко Ти гледай да не напишат за вмирисания изкоп на майце ти че там проблема е по голям
8.
!!!!!!!!!!!!!!!!
08.10.2019 20:45:35
44
38
БРАВО ! Смърт на фашизма, свобода на народа. Единствените жертви на комунизма са масови убийци, фашисти, престъпници.
7.
Marinero
08.10.2019 20:02:04
4
34
Защо Флагман не обелват и дума за пропадналия изкоп на немската болница и ул. Кирил и Методий? Това да ви е забранена тема може би?
6.
чух
08.10.2019 19:55:31
20
27
сержант от запаса съм и искам да издухвам гадни комунисти
5.
Комунист до край
08.10.2019 19:42:39
35
32
Нов народен съд и бесене по площадите на всички "репресирани" врагове на народа!
4.
кауказец
08.10.2019 19:42:31
27
19
Бай Пешо, че ми смачкаш макарите с меките си бузки, еблан мудаков.
3.
къф
08.10.2019 19:40:39
24
20
КОМУНИЗЪМ Ви ГОНИ ,БЕ скъсани нощни дъвки неграмотни езици
2.
Дааааа
08.10.2019 19:39:59
41
32
Прави са харата.Крайно време е да върнем властта на народа!!!!
1.
Бай Пешо
08.10.2019 19:39:50
42
22
Молодец, товарищи!
Мачкайте фашистко-ционистката измет!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците Жанета Осипова сподели стряскаща снимка с шина на врата Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас Експозицията „Цветни 9+9 прозрачни пейзажа“ в галерия „Неси“ изследва как различните материали променят сетивното усещане за един и същ образ Тийн банди тероризират с ел.тротинетки и колела бургазлии, фучат в паркове и по тротоари с 40 км/ч. на една гума Тийн банди тероризират с ел.тротинетки и колела бургазлии, фучат в паркове и по тротоари с 40 км/ч. на една гума Време е за драконовски мерки на национално ниво, тази лудост трябва да бъде прекратена преди някой невинен да пострада тежко ГЕРБ-Бургас обнови 90% от ръководството си, Андрей Рунчев с преднина за председателския пост ГЕРБ-Бургас обнови 90% от ръководството си, Андрей Рунчев с преднина за председателския пост Номинациите на местната структура са изпратени за окончателно одобрение от Изпълнителната комисия в София Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Това не е просто фестивал, а непретенциозност с любов, коментират от Община Царево Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Задържаните и жертвата имали общо тъмно минало Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Идеално ще е за плаж, уверява той Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Гледката в зоната на страха край Плиска вечер е кошмарна, хора спят по пейките, а ако някой минувач дръзне да слезе по стълбите, бива нападнат Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Синоптиците предупреждават за локални, но много интензивни изсипвания на дъжд, придружени от силни гръмотевици
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори