Живко Табаков, кандидат за кмет: Обществените поръчки трябва да дойдат в ръцете на бургаския бизнес
В програмата си ДБГ залага на въвеждането на редица облекчения за малкия и средния бизнес, който през последните години е тотално унищожен, а в нормалните държави той е гръбнакът на икономиката, подчерта Табаков
Основна задача на „Движение България на гражданите” и моя лична кауза ще бъде спирането на корупцията в обществените поръчки и осигуряването на предимство на участието в такива на малки и средни местни фирми. В това е повече от категоричен кандидатът за кмет на Бургас Живко Табаков.
„Бургаският бизнес многократно е настоявал пред мен обществените поръчки да се провеждат изцяло по електронен път, като стъпка в посока предотвратяването на корупционни схеми и практики при възлагането и изпълнението. Според тях кандидатите за дадена поръчка са предварително избрани. В критериите умишлено се залагат специфични параметри и конкретни изисквания, на които да отговаря „точната ” фирма”, обясни Табаков.
Като друг сериозен проблем, Табаков посочи административните спънки, изисквания и неясноти при комплектуването на документацията.
„В програмата си ДБГ залага на въвеждането на редица облекчения за малкия и средния бизнес, който през последните години е тотално унищожен, а в нормалните държави той е гръбнакът на икономиката”, подчерта Табаков, който през годините е управлявал и консултирал редица успешни компании.
Част от мерките в подкрепа на бизнеса, за които ДБГ има готовност да работи последователно, са: Облекчения от местни данъци и такси за бизнеса, реинвестиращ своята печалба в местни дълготрайни активи или екологично оборудване и съоръжения през годината на инвестицията; Въвеждане на публичен електронен регистър на общинската собственост – пълна информация как се управляват, кой ги стопанисва, срок, наемна цена и т.н.; Промени в Наредбата за преместваемите обекти за търговски и други обслужващи дейности и елементи на градско обзавеждане на територията на община Бургас; Облекчен режим за издаване на разрешителни и уведомления; Въвеждане на облекчения за фирмите, които подменят изцяло автопарка си.
Главен прокурор подаде оставка
Тежък разговор между Винисиус и боса на Реал
Баща и син, обвиняеми за трафик на жени, остават в ареста
Реал Мадрид се извини за огромен гаф
Почина член на легендарната група АББА
Млади лекари отново на протест
Преизбраха Петър Кънев за вицепрезидент на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество
Граждански арест в голям роден град
Китай с позиция относно войната, Си говори с Тръмп
42-годишен удари полицаи
19-годишна българка опита да се самоубие
Бербатов предизвиква възхищение в Леверкузен
