×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Киър Стармър е на визита в Киев
  • Нов пакет мерки за контрол над НЗОК предлагат ДБ
  • Изкуствен интелект спира фалшиви ТЕЛК-ове
  • Аржентина на финал след фамозен обрат и 2:1 срещу Англия
  • Испания: Евтиният ток от ВЕИ излиза солено на системата
  • Италия и Франция торпилираха санкциите на ЕС срещу военните на Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Премиерът: Не може лекари да получават 35-50 хиляди лева заплата, а медицинските сестри – 1000


Премиерът: Не може лекари да получават 35-50 хиляди лева заплата, а медицинските сестри – 1000
Никога не съм подвеждал медицинските сестри, ще имат по-висока заплата, каза Бойко Борисов
08 Октомври 2019, Вторник, 09:12 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Във всички случаи парите ще бъдат така преразпределени, че да получават здравните специалисти по-високи заплати, обеща той

Медицинските сестри ще получат по-високи заплати. Това обяви в „Тази сутрин“ по бТВ премиерът Бойко Борисов. 

„Не може да отиват Х милиона в една болница, докторът да получава 36 или 50 хиляди лева, а медицинската сестра – 1000! Трябва Министерството на здравеопазването така да направи лимитрането, че Х% да си отидат за медицинските работници“, добави той.

Във всички случаи парите ще бъдат така преразпределени, че да получават по-високи заплати медиците, подчерта премиерът. 

На въпросa дали е етично през Здравната каса да се дават пари за заплати на медицинските сестри, той отговори с „Да, разбира се“. 

„Ако има по-добър модел, да го използват! Не знам някъде да са стигнали тавана на заплатите“, добави Борисов. 

В началото на интервюто водещият Антон Хекимян изтъкна, че повод за радост на българите май са само спортистите напоследък.

„Защо? Като карате по южната дъга в София или на фонтаните на НДК, на парковете не се ли радвате? На най-високия в историята на България брутен вътрешен продукт не се ли радвате? Държавата произвежда най-много сега. БВП са парите, производството и това, което остава като доходи на хората“, каза пък премиерът. 

„Има ли държава в света, в която някой не иска нещо повече да получи? Естествено, че ще искат“, добави той.

Медицинските сестри искат нещо повече, прекъсна го водещият.

„И то им е дадено. През 2009 г., когато започнахме ние да управляваме, за здравеопазване са дадени 2 634 360 000 лева. През 2019-та парите са около 5,5 милиарда на година“, уточни Борисов.

Нито един от протестиращите, които идват при мен, не казват, че отделяме малко пари за здравеопазването. 

„На въпроса дали е подвел медицинските сестри, че ще им увеличи заплатите, той отговори, че никога не ги e лъгал. С огромно уважение се отнасям към тях и към лекарите. От 2,5 парите за здравеопазването станаха 5,5 млрд. лева“, подчерта премиерът. 

„Защо толкова много години не са оправили заплатите? Защо няколко пъти фалираха държавата? Сега, когато всички заплати са нагоре, всички искат да протестират, защото виждат, че работим по-добре и събираме парите“, добави той.
 


В категории: Здраве


6
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Ето защо жените буквално изнемогват в жегите Ето защо жените буквално изнемогват в жегите 16/07/2026, Четвъртък 12:20 0
6
Коментара по темата
6.
Щом не може, не може
10.10.2019 15:00:36
0
1
По заповед на Боко са обявили от днес:
Ръководител "Образна диагностика" с 1204-1600лв бруто
Кой ще ви дойде за пикливите заплатки?
Че те 2 образни диагностики струват повече от заплатата му, на ръководителя
5.
ХХ
08.10.2019 17:41:36
0
5
"На най-високия в историята на България брутен вътрешен продукт не се ли радвате?"
че то и цените са най високи...
4.
Да
08.10.2019 14:03:55
2
10
Производство?! Имало " производства " в България, сега?! По- голям виц не съм чувал!!
3.
брях
08.10.2019 11:59:02
0
5
Можи,можи,туй е пазарна икономика!Кат не им отърва,да одят друга професия да си търсят.А пък докторето като остане без грам мед.сестра ще капълдиса и той.Тъй че докторя и мед.сести,умната!Ей на Туркия,Германия,Австрия са близко.Фармацевтите вече берат плодовете на лакомията си!Хем на разходка ходим,хем за хапове и лечение.
2.
До 1ви
08.10.2019 11:15:26
3
12
Кой доктор бе "цървулчо", този който поставя измислени диагнози и стендове на здрави хора ли?
Ами нали точно големите специалисти скочиха и обругаха "менте светилото" от болницата в Пазарджик!
Цървулчо мамин златен, селски пиян докторчо, който можеше и е кадърен или е добре платен тук, или вече ецв чужбина. Тука зле са само некадърните-пиянки лекари.
1.
the Extra​-Terrestrial
08.10.2019 09:49:57
9
13
"Доктора" си знае цената и най-важното има кой да му я плати, ако не у нас, то в чужбина. Не знам как ще чупи пръсти, ако вземат да напускат топ специалисти. Моето мнение е че и пожарникар с изказ на селски труженик от началото на 20 век не е редно да ни е премиер, но това е друга тема
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Ето защо жените буквално изнемогват в жегите Ето защо жените буквално изнемогват в жегите Не е каприз или лигавене – науката най-после разкри шокиращата истина защо нежният пол прегрява много по-бързо от мъжете Всеки втори от първите проверени камиони на „Тракия“ със скъсани гуми Всеки втори от първите проверени камиони на „Тракия“ със скъсани гуми Празен зърновоз, гондола и цистерна бяха спрени от движение заради опасни технически неизправности НСИ отчете нещо невиждано от месеци, цените най-после тръгнаха надолу НСИ отчете нещо невиждано от месеци, цените най-после тръгнаха надолу Горивата и сезонните зеленчуци се сринаха сериозно през юни, но икономисти предупреждават: Радостта ни ще бъде кратка Огромен пожар изпепели склад, огнеборци водиха епична битка с пламъците в индустриалната зона Огромен пожар изпепели склад, огнеборци водиха епична битка с пламъците в индустриалната зона Стълб от задушлив дим се изви над Брезовско шосе, пожарникари със специална техника щурмуваха огнището, за да спасят съседните обекти от пълно изпепеляване Голямата лъжа със сроковете на годност: Изхвърляме тонове храна заради една огромна измама Голямата лъжа със сроковете на годност: Изхвърляме тонове храна заради една огромна измама Производителите ни карат да купуваме отново и отново, но истината е друга – вижте кои продукти в кухнята ви на практика никога не се развалят Държавни дружества трупат загуби, а шефовете вземат до 20 000 лева: Кабинетът реже заплатите Държавни дружества трупат загуби, а шефовете вземат до 20 000 лева: Кабинетът реже заплатите БДЖ е със 135 млн. лева задължения, Товарни превози е пред фактически фалит, а новите възнаграждения ще зависят от реалните резултати Някога плодовете в Бургас не успяваха да узреят, днес капят и гният по улиците Някога плодовете в Бургас не успяваха да узреят, днес капят и гният по улиците Светът беше навън - по улиците, в междублоковите пространства, по градинките и алеите Отиде си емблемата на варненското гребане Емил Нейков Отиде си емблемата на варненското гребане Емил Нейков Почетният гражданин на Варна и дългогодишен треньор на женския национален отбор почина на 87-годишна възраст Д-р Ивелин Кичуков: Michelin не ни отхвърли, а ни показа истината за българския туризъм Д-р Ивелин Кичуков: Michelin не ни отхвърли, а ни показа истината за българския туризъм Председателят на Българската асоциация за туризъм вижда проблема не в звездите, а в липсата на кулинарна идентичност, постоянство и ясна връзка между цена и качество Ще обвинят ли областния лидер на ДПС в Бургас Христо Широков Ще обвинят ли областния лидер на ДПС в Бургас Христо Широков Прокуратурата решава съдбата на областния лидер на ДПС-Бургас, а сред повторно задържаните е и директорът на ВиК Цветан Мирчев
Страхът на Томас Тухел уби мечтата на Англия: Пресата на Острова съсипа селекционера за катастрофалния обрат Страхът на Томас Тухел уби мечтата на Англия: Пресата на Острова съсипа селекционера за катастрофалния обрат Пресата на Острова единодушно призна, че безсмъртието е било в ръцете им, но се е изплъзнало в добавеното време Безсънна нощ на Острова: Британските медии съсипаха Меси и компания заради "мръсна война" Безсънна нощ на Острова: Британските медии съсипаха Меси и компания заради "мръсна война" Пресата в Англия беснее срещу защитната тактика на Тухел, черните изкуства на световните шампиони и скандалния транспарант за Фолклендите Челси разгневи собствените си фенове: Изтри пост за героя на Аржентина срещу Англия Челси разгневи собствените си фенове: Изтри пост за героя на Аржентина срещу Англия Английският клуб отпразнува изравнителния гол на Енцо Фернандес, но бързо отстъпи след обвинения, че ликува за разбитата мечта на „Трите лъва“ Политически скандал разтърси Мондиала: Аржентина заплашена от глоба заради Фолкландите Политически скандал разтърси Мондиала: Аржентина заплашена от глоба заради Фолкландите Играчите вдигнаха транспарант с послание за спорните острови след обрата срещу Англия, но ФИФА все още не е обявила дисциплинарна процедура Уволни ли Румен Радев Цветелина Бориславова като почетен консул Уволни ли Румен Радев Цветелина Бориславова като почетен консул Бизнесдамата обясни, че сама е поискала освобождаването си, защото предстои да стане почетен консул на друга държава Първо признание по Театралната афера: Румен Бечев поиска съкратен процес Първо признание по Театралната афера: Румен Бечев поиска съкратен процес Осем души са подсъдими за схема с фиктивни назначения и договори за над 3,5 млн. лева в културните институции в Смолян и Разград Дневен хороскоп за 16 юли 2026: Рибите са пред важна промяна Дневен хороскоп за 16 юли 2026: Рибите са пред важна промяна Денят насърчава личностното развитие, разумните решения и търсенето на вътрешен баланс за всички зодии 21-вия пакет санкции блокиран, България извади трима руснаци от списъка 21-вия пакет санкции блокиран, България извади трима руснаци от списъка София защити патриарх Кирил, Вагит Алекперов и Искандер Махмудов, но други спорове между държавите членки бавят общото решение ЕС и Украйна вдигат дронова армада: Ще произвеждат по 20 млн. машини годишно ЕС и Украйна вдигат дронова армада: Ще произвеждат по 20 млн. машини годишно Киев предоставя изпитани на фронта технологии, а европейската отбранителна индустрия трябва да осигури инвестиции, мощности и серийно производство 100 млн. долара за главата на Тръмп: Иран иска ликвидирането му 100 млн. долара за главата на Тръмп: Иран иска ликвидирането му 40 души попадат в списъка за екзекуция, публикуван в общинският вестник на Техеран, който е свързан с революционната гвардия
Доналд Тръмп Доналд Тръмп САЩ ще охраняват Ормузкия проток и ще събират 20% такса за товарите Виц на деня Виц на деня Две приятелки си говорят:
- Твоя хващал ли те е някога с с чужд мъж?
- Не, само с приятели и познати...
Виц на деня Виц на деня Мъжът влиза в банята и заварва жена си да къпе четири деца.
- Но скъпа, нали имаме само две деца?!
- Да, ама трябва да разбера кои са нашите...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между жените и гъбите?
- Най-красивите са най-отровни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори