Бургас посреща гости от Баварското министерство за икономически форум
Събитието ще се проведе в понеделник, 14.10.2019 г.
На 14 октомври, понеделник, в административната сграда на Индустриален и логистичен парк - Бургас ще се проведе германо-български икономически форум. Поканени са гости от Баварското министерство на икономиката, регионалното развитие и енергетиката, Германската агенция за инвестиции, Индустриално-търговската камара в гр. Кьолн, сдружението Източна Европа на германската икономика, представители на фирми от двете държави. Сред вече потвърдилите участие чуждестранни лектори са:
- Д-р Патриция Калийс - министерски съветник и ръководител на отдела за регионално развитие в Баварското министерство за икономика, регионално развитие и енергетика.
- Проф. д-р Уве Бьом - ръководител на отдела за международни дейности към индустриално-търговската камара Горен Рейн-Боденско езеро (град Констанц).
- Г-жа Аня Квиринг - регионален директор за Югоизточна Европа на Сдружението Източна Европа на германската икономика.
- г-н Гюнтер Майер от германската агенция за инвестиции Germany Trade & Invest (GTAI), ръководител на бюро София и Букурещ.
- Г-жа Жанин Ханзен от Асоциацията на германските индустриално-търговски камари.
Във форума, който ще бъде открит в 10.00 часа, приветствия като домакини ще отправят Димитър Николов, областният управител Вълчо Чолаков, зам.-министърът на енергетиката Жечо Станков и Митко Василев - главен управител на Германо-българската индустриално-търговска камара, която е и основен организатор на събитието.
Целта на всички участници и организатори е задълбочаването на бизнес отношенията между двете държави. По време на форума ще бъдат презентирани съществуващите и бъдещите индустриални зони на Бургас като перспективни локации за инвестиране.
Река Янтра излезе от коритото си край Бяла
3 зодии започват да привличат пари и нови възможности
Радев: Считаме просветата, културата и писмеността за висша ценност
Спад в цените на някои от основните храни тази седмица
Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“
Дони и Нети празнуват сребърна сватба, показаха уникални кадри
Трагедия на празника: Момиче е намерено мъртво в Благоевград
В Русе издигнаха паметен знак на Стоян Михайловски в навечерието на 24 май
Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия
След пороите: Издирват 55-годишен мъж в Севлиево
С какво да се подслаждаме кафето - трима диетолози са категорични в отговора си
Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен
