×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Седем министри отговарят на въпроси на парламентарен контрол днес
  • Възрастен мъж се удави на плаж в Царево
  • Кристиано Роналдо се оттегля от националния отбор на Португалия след Мондиала
  • Съдът решава за постоянния арест за мъжа, обвинен за тежкия инцидент с джет в Ахелой
  • Легенди на българското кино и театър станаха част от градския пейзаж във Варна
  • България има готовност да наложи резерви на 21-ия пакет санкции срещу Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тестове и кучета не ловят нова дизайнерска дрога


Тестове и кучета не ловят нова дизайнерска дрога
Сегашният канабис е генномодифициран, като активното вещество е от 10 до 50 процента и няма нищо общо с марихуаната на хипитата от 50-60 те години
07 Октомври 2019, Понеделник, 08:44 ч.
Автор: Флагман.бг

ГМО заместители на марихуана, кокаин и амфетамини се вкарват като чай и соли за вана

Нови дизайнерски дроги, заместители на най-популярните незаконни наркотици, се продават свободно на пазара у нас. Съвременните психоактивни вещества (ПАВ) са повече от 250-300 и не може да се смогне с вкарването им в забранителния списък за употреба. Те се предлагат в интернет и се продават чрез DHL-пратки като соли за вана, ароматизатори за стая, растителни торове и в най-популярната форма като чай, обясни пред “Труд” д-р Борислав Станчев от дирекция “Превенции” в община Варна.

ГМО заместителите на марихуана, кокаин, амфетамини, се продават като легална алтернатива на незаконните дроги. Те не се поддават на стандартните тестове, които използва Пътна полиция, не ги надушват и обучените кучета. Наркоманите пушат синтетичната трева и с изпарители на растителна маса, които наподобяват електронни цигари. Половината от тези заместители водят до смърт при свръхдоза, защото никой не знае от какви химически съединения са забъркани. Вече има такива фатални случаи и в България.

“Сегашният канабис е генномодифициран, като активното вещество е от 10 до 50 процента и няма нищо общо с марихуаната на хипитата от 50-60 те години”, посочи проф. д-р Снежана Златева, шеф на токсикологията към Военноморска болница във Варна. Според нея новата опасност е т.н. хашишово масло, което е на мода в САЩ и в Европа, а вече е на пазара и у нас. „Продава се на ампули, жълтата течност, в която е с високо съдържание на активното вещество 80 процента”, допълни д-р Станчев.

Сред новите видове синтетична дрога е т. нар. “синьо кадифе”,известно и като “Ванила скай”, “Ураганът Чарли” и “Облак 9” . Химичният състав на веществото е такъв, че позволява то да се внася съвсем легално през границата – като соли за вана.

Става въпрос з бяло вещество, което е под формата на кристали, може и да е прахообразно и се ползва така, както кокаинът и амфетамините. “Действието трае до 30 мин. и причинява халюцинации. Може да предизвика и желание за консумация на човешка плът, затова е известно и като „Канибала”. Действието му върху мозъка е много драстично и наркозависимите стават стават неконтролируеми”, обясни ме д-р Теменужка Любенова, председател на областния съвет по наркотичните вещества в Благоевград. Една доза се продава за около 20 лева.


В категории: Крими


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Съпруга уби мъжа си най-хладнокръвно Съпруга уби мъжа си най-хладнокръвно 03/07/2026, Петък 18:20 0
2
Коментара по темата
2.
Генийът
07.10.2019 18:09:58
0
1
В България отдавна няма интелигентни хора,средно интелигентни са тея дето ни крадът а ние сме прости роби и не задаваме въпроси за нищо,скоро България ще остане единствената не ориенталска,неандерталска държава където е забранена марихуаната (и всички ще са супер горди с тоя факт)самоче всички тези идиоти дето ще са горди не се замислят че са супер зависими към кафе,алкохол и цигари (които също са наркотици между другото но са създадени да може да дадете парите си на местния лекар)просто племе лесно се манипулира,в тая държава единствената революция която може да я оправи е ако забранят алкохола (което ще се случи като всички млади започнат да си заминават и МВР хазната не се пълни от хора хванати с по една трева или хванати с дръг тест че карат пушили (нищо че може да са пушили преди 2 седмици теста хваща)така че драги роби идиоти гордейте се че тук трева не може да се пафка,много по-добре е децата ви да умират,но пък поне да умират законно.Иху уху миху
1.
naabahahha
07.10.2019 10:40:30
0
4
В цял свят легализират марихуаната, само в бг избива хора..... заради такива псевдо лекари от псевдо градове и държави като Варна и България, страдат нормалните хора.... а ако искат да кажат за дизайнерския чай който се пуши да не използват думата марихуана. защото това е подвеждащо... прости и ограничени хора, било то и лекари завършили в масква
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Полицаите "удариха" голяма пратка с 80 на брой кутии с 5,5-килограмови флакони с райски газ. Общото количество на иззетия райски газ е около 440 кг Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Столична община изпрати спасители със сонари по течението след село Пастух Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Докато линейките пътуваха, граждани организираха спасителна операция с боклукчийски камион край Елешница Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? С комбинация от носталгия, циркова акробатика и златна БГ музика, „СОЦ Парти по БДС“ превзема NAKED Beach в Бургас Скандалът с воаяжите на Пеевски с магистрати и бизнесмени се разраства, разследван ли е за тероризъм Скандалът с воаяжите на Пеевски с магистрати и бизнесмени се разраства, разследван ли е за тероризъм След като бургаския депутат упрекна властта, че използва система PNR, която била за разследвания, свързани с тероризъм, разследващ журналист припомни, че лидерът на ДПС бил в доклад на секретни служби за финансиране на ПКК Димитър Николов внесе кандидатурата на Бургас за Евровизия 2027 Димитър Николов внесе кандидатурата на Бургас за Евровизия 2027 Бургас е готов да бъде чудесен домакин  Азис открива парти сезона в THE 1 в Слънчев бряг Азис открива парти сезона в THE 1 в Слънчев бряг Купонът продължава и утре, когато предстои втората вечер от официалното откриване 1/8-финалите зоват: става все по-интересно на Мондиал 2026 1/8-финалите зоват: става все по-интересно на Мондиал 2026 Прогнозите на топ букмейкъра: Кои са фаворитите в предстоящите иберийски и трансатлантически дуели? Извънредно! Шкода изхвърча от бул. "Тодор Александров" в Бургас, парализира движението към центъра (ВИДЕО) Извънредно! Шкода изхвърча от бул. "Тодор Александров" в Бургас, парализира движението към центъра (ВИДЕО) Няма информация за пострадали ГДБОП арестува 10 при акцията във ВиК, сред тях директорът и зам.-директорът ГДБОП арестува 10 при акцията във ВиК, сред тях директорът и зам.-директорът Извършвани са фиктивни ремонти, твърдят разследващите 
Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Въпреки щастливия и направо библейски край за детето, кошмарът за неговите родители тепърва започва, но този път на юридическия фронт Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Росалина Димитрова пред Флагман.бг: Не поставяйте целия бранш под общ знаменател заради няколко абсурдни менюта в социалните мрежи Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Най-висшият съд заличи присъдата от 12 години затвор за зловещото разчленяване без труп, BILD разкри шокиращи гафове на баварските следователи 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда Политици от 6 партии изпратиха остро писмо до министъра на културата заради епизод, в който любимата детска героиня носи шапка на зловещите тайни служби НКВД Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър От кралски медали до златни акции – лъснаха най-тайните клаузи от последната воля на филмовата легенда. 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода Наглецът е създал собствени импровизирани пунктове из Париж, където таксува колоездачи и шофьори за привилегията да не бъдат простреляни с вода  Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Конституционният съд заври след скандалните разкрития за 227-те полета на феномена в политиката Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Ако видите тези липси по ивицата, веднага бягайте – операторите нямат капитанска правоспособност и разрешителни от държавата Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Извънредното производство срещу певеца, чието истинско име е Пол Гад, се основава на свидетелските показания на жена, която наскоро е съобщила в полицията за преживяното малтретиране в края на миналия век Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Британи Кларк изгуби живота си след атака на хищник, а записите от телефона за спешни случаи 911 разкриват невиждан ужас
Румен Радев, премиер Румен Радев, премиер Ще наложа вето на 21-вия пакет санкции срещу Русия Виц на деня Виц на деня - Кога мъжете бягат най-бързо? Когато бягат за бутилка, или когато бягат след жена?
- Когато бягат с бутилка, от жена...
Виц на деня Виц на деня - Докторе, губя паметта си.
- От кога така!?
- Какво от кога!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато тя беше на 2 годинки, тичаше ли тичаше голичка по плажа. Сега, когато е вече на 30 години, две бутилки вино я връщат в детството.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори