Жена стои зад банковия обир в София?
Подозират бивша служителка със съпруг бандит за кражбата на 185 000 лева от банковия клон
Жена е сред заподозрените от МВР за откраднатите 185 хиляди лева от офис на банка, помещаващ се в хипермаркет на софийския бул. „Европа”, научи Lupa.bg от близки до разследването.
Крупната сума бе открадната днес на обяд, а сигналът към полицията за липсата на парите бе подаден към 14,30 часа. Според обясненията на банковата служителка, тя е излязла в обедна почивка, като преди това е поставила парите в найлонов плик, който прибрала в каса, която обаче не заключила. След това служителката врътнала ключа на банковия офис и отишла на обяд. При връщането си установила липсата на парите. Засега не е известно дали крадците са проникнали с подправен ключ, или са отворили вратата на офиса с дубликат на титулярния ключ.
Полицията води разследване за крупната банкова кражба, сред заподозрените е бивша служителка на трезора.
До късно вечерта в събота полицията провеждаше разпити на служители, работещи в хипермаркета, преглеждани са и записи от охранителни камери. Според една от версиите, в банковия обир е замесена бивша служителка на трезора. Тя напуснала работа тази пролет. Жената е заподозряна заради мъжа си, който бил с километрично криминално досие, а в миналото е лежал и в затвора за кражби.
До този момент бившата служителка и съпругът й не са открити от полицията, за да бъдат разпитани. "Разследват се всички възможни версии, на този етап не може да дадем официална информация, тъй като е образувано досъдебно производство и тече разследване", лаконични са от СДВР за крупната банковата кражба.
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция
