Марадона е на седмото небе, взриви съблекалнята
Дон Диего записа първа победа и я отпразнува в свой стил
Аржентинската легенда Диего Марадона постигна първа победа като треньор на Химнасия (Ла Плата) в местното първенство. Отборът на Дон Диего спечели с 4:2 гостуването си на Годой Крус и се измъкна от последното място в класирането, където остана днешният му съперник.
Химнасия нямаше победа от началото на май. Преди мача с Годой Крус тимът беше в серия от 7 загуби, но за 90 минути вкара толкова попадения, колкото във всичките си предишни 8 мача от старта на сезона.
"Архентинас" в Мендоса беше поредният стадион, на който феновете демонстрираха огромно уважение и обич към един от най-великите в историята на футбола. Домакините бяха приготвили специална хореография с ликовете на Марадона, Лионел Меси и папа Франциск, а надписът на фона на аржентинския флаг гласеше: "Национална гордост".
Самият двубой се разви много драматично. Леонардо Контин откри за Химнасия още във втората минута, а в 44-ата се разписа и Виктор Аяла от пряк свободен удар. Домакините върнаха едно попадение още преди почивката благодарение на Хуан Франсиско Брунета. Същият футболист изравни в 61-ата минута, когато Годой Крус вече беше с човек по-малко заради червен картон на Хоакин Варела.
В 81-ата парагваецът Мигел Жаке също беше изгонен. С 9 души домакините рухнаха. Аяла в 83-ата (отново от фаул) и Матиас Гарсия в 87-ата минута вкараха нови два гола за Химнасия и осигуриха на отбора така чаканата победа.
След мача Марадона направи истинско шоу в съблекалнята. Танцът на Дон Диего беше повече от странен, но футболистите бурно го аплодираха.
Кадифена чорба с пилешко! Копринено нежна, тайната е в застройката
Аз съм шеф-готвач и това са 6 ястия, които никога не поръчвам в ресторант
Тази грешка с отоплителните уреди може да предизвика пожар за секунди
Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши
Най-добрата рецепта за вита баница с праз и сирене – сочна и ароматна
Тайните на ДС и една забравена любов: Филмът "Клошар" с първа предпремиера в Бургас
Тръмп предизвика гняв във Великобритания, след като омаловажи ролята им във войната в Афганистан
От АПИ съобщиха за проблем с купуването на винетки
Бойко Борисов: България не може да си позволи да губи време в свят на ускорена цифрова трансформация
Още през ноември сложих сол на прозореца, спаси ме от голяма мъка
Зловещ слух: Калин Терзийски се самоубил
