Четири месеца след трагедията в Костенец, прокуратурата даде разрешение да погребат двойния убиец Чане
Тялото ще бъде освободено от моргата и близките му вече могат да организират погребението
Двойният убиец от Костенец Стоян Зайков – Чане, който тази пролет ликвидира бившата си съпруга Милена Шишкова, гръмна с пушка братовчед си Валентин Петров и се укриваше 20 дни от МВР, преди да се самоубие, обграден от десетки ченгета в село Долна Баня, най-после ще намери покой.
Прокуратурата е разрешила тялото на Стоян Зайков да бъде освободено от моргата и близките му вече могат да организират погребението. Разпореждането е подписано на 2 октомври от прокурора Ивайло Медаров, след като и последният специалист от групата, изготвяща комплексната балистична експертиза, е обявил, че трупът на убиеца повече няма да му трябва.
Експертизата бе назначена от прокуратурата, за да бъдат разсеяни съмненията как е загинал Чане. Стоян Зайков намери смъртта си на 26 май тази пролет, след като бе издирван 20 дни от стотици ченгета из Костенец и региона. Според обявлението на МВР, Чане се е самоубил, тъй като е бил обсаден и не е искал да бъде заловен жив.
Близките на Зайков обаче се съмняват, че той е ликвидиран от антимафиотите, след като първи е открил огън по тях. До този момент експертите все още не са готови със заключението и експертизата им не е изготвена, признава заместник окръжния прокурор на София Нина Панчева.
Въпреки това съдебните медици са разрешили трупът на убиеца да бъде освободен от моргата, тъй като повече няма да им трябва. Чане вероятно ще бъде погребан след понеделник, а траурната церемония ще бъде в тесен семеен кръг. Бащата Георги Зайков ще прибере трупа на сина си и ще организира погребението.
Не е известно дали в последния си земен път Стоян Зайков ще бъде изпратен от сина си Стивън. 15-годишното момче стана свидетел как баща му уби родителката му Милена Шишкова, а след ужасяващото престъпление момчето бе осиновено от сестрата на майка си – леля си Славяна Шишкова. Държавата отпусна пенсия от 113 лева на Стивън, който е кръгъл сирак.
Простреляха възрастна жена във Варна
Чернобил пламна! Горят 1100 хектара гора в радиоактивната зона
Ученици поеха управлението на Община Царево за Деня на Европа
Експерт съветва: Пийте вода от чешмата, бутилките носят болести!
Победител от Игри на волята е на седмото небе
Вече ще ни лекуват по телефона и през таблета
Първият студентски гвардейски отряд на Бургаския държавен университет с историческо участие в София (СНИМКИ)
Баща уби 9-г. си дъщеря с резачка заради оценките ѝ в училище
Обявяването на новия кабинет попари Бербатов
Исторически удар: Най-голямата пратка кокаин, залавяна някога
Бони Тейлър е поставена в медикаментозна кома след спешна операция
Мотоциклетист е в болница след удар с тротинетка с 13-годишен водач
